ביתך הוא מבצרך: 10 גאדג’טים שישמרו לכם על הבית

ממדבקה שתהפוך את חלון ביתכם לבלתי שביר ועד מנעול חכם שיאפשר לכם לראות מי נמצא מאחורי הדלת שלכם גם כשאתם לא בבית – האביזרים הגאוניים שיגרמו לכל פורץ לחשוב פעמיים.

נכתב על ידי: שחר קיסינג’ר

“נעלתי?!”: כל בוקר, אחרי היציאה מהבית, המחשבה הזאת עוברת לכולנו בראש. הטסנו אדם לירח, פיצחנו את הגנום האנושי וייצרנו מכונה שמדפיסה פנקייקים, ובכל זאת, לאו-סי-די הקולקטיבי הזה לא מצאנו פתרון. החשש שיפרצו לנו לבית מקונן בנו מדי בוקר, ולא בכדי: הרשויות מדווחות על עשרות אלפי מקרים בשנה, כשרובם נחשבים לפריצות שקטות – פריצות שנגרמות בדרך כלל כתוצאה משכפול מהיר של המפתח שלכם. אז כשהאבטחה היחידה לבתים של רובנו מבוססת על מנעול אחד, לא פלא שיש כל הרבה פריצות.

כדי להקדים אבטחה לפריצה, קיבצנו לכם עשרה גאדג’טים וגימיקים מתוחכמים יותר ופחות שאולי לא יימנעו ב-100% את הפריצה, אבל הם בהחלט מסוגלים להקשות עליה ולעזור בביטוח הדירה והחפצים שלכם.

“אני שומע את הטלוויזיה”

זה לואו-טק וזה עובד כבר שנים: ליצור את הרושם שמישהו בבית, למרות שהוא בעצם ריק. אז להרים הפקה מושקעת כמו מקולי קאלקין זה קצת פחות ריאלי, אבל מנורת ה-LED המיוחדת הזאת יכולה להיות תחליף ראוי, גם אם פחות תיאטרלי. היא מאירה בצבעי אדום, ירוק, כחול ולבן ומדמה תאורה של טלוויזיה. את המנורה אפשר לתכנת כך שהיא תידלק בצורה אוטומטית, וכמובן שהיא גם צורכת הרבה פחות חשמל ממסך טלוויזיה שטוח (למקרה שחשבתם להסתפק בדרך הברחת הגנבים הישנה).

ובחלוני

לכולנו כבר יש מדבקה שמגנה לנו על הסמארטפון, אבל רק לאחדים מאיתנו יש גם מדבקות אבטחה לחלון: המדבקה הגאונית הזו תשמור על חלונות הבית שלכם ותמנע את התנפצותם. כלומר, גם אם הפורץ הצליח לשבור את החלון, המדבקה תמנע משברי הזכוכית להתפזר לכל עבר, ועל ידי כך תקשה על הפורץ ובתקווה גם תגרום לו לוותר ולברוח.

חזק בביטחון

אם דלת הכניסה לבית שלכם היא, איך לומר, לא הדלת הכי מאובטחת בבניין, אולי הגאדג’ט הזה יוכל לשמש לכם כפתרון ביניים זמני עד שתחליפו אותה: מדובר במוט ביטחון שמניחים מתחת לידית הדלת, ומטרתו למנוע את פתיחתה. ולא רק זה – כשפולש זר ינסה לדחוף אותה בכוח, הבר יפעיל על הפולש לחץ חזק וייצר התנגדות גדולה יותר. לא רע בשביל עזרה ראשונה, אבל לא היינו מסתמכים עליו בטווח הארוך.

הפורץ הצבוע בעיר

לא רק לגיקים: רובה הפייטנבול תוצרת הבית הזה יתיז גלונים של צבע על הפורצים החצופים, ויזכיר להם שאחרי שהם מסיימים להחליף את הבגדים הספוגים, אולי שווה שיחשבו גם על החלפת מקצוע.

שוק ושקע

אם בזיופים קטנים עסקינן, קבלו את הטריק החביב הבא: כספת בצורת שקע תאפשר לכם לשמור על החפצים היקרים לכם ולהחביא אותם במקום הכי פחות צפוי לגנב המצוי.

חייך, אכלת אותה

לא מעט מהמצלמות בכבישים הינן מצלמות דמה, אבל חוסר הודאות גורם לרוב הנהגים להאט ולשמור על מהירות נהיגה סבירה וחוקית. בהשראה ממשטרת ישראל, גם אתם יכולים להסתפק בזיוף. הכירו את מצלמת האבטחה שלא מצלמת – היא נראית אמיתית ויש בה אפילו נורת LED אדומה לאמינות מירבית, כך שהיא תרתיע כל פורץ.

פי אלף יותר עינית

לא נעים להגיד, אבל העולם יכול היה להסתדר בסדר גם ללא ההמצאה המטופשת הזאת: מדובר במסך מגדיל עינית, מעין זכוכית מגדלת שתאפשר למשתמש בה לראות בבירור מי צלצל אצלו הרגע, למרות שרוב הסיכויים הם שמאחורי הדלת מסתתרת גם הפעם, השכנה המעיקה מועד הבית.

מנעול ובריח – גרסת מימון ההמון

LOKmate הוא גאדג’ט חדש שבדיוק בימים אלה מתחרה על הכסף שלכם באתר גיוס ההמונים אינדיגו, ומשמש כבריח נייד שיעניק לכם אקסטרה הגנה לנעילת הדלת. אישה בשם מוניקה תאי עומדת מאחורי הרעיון, ומאמינה שהמוצר הפשוט-אך-חכם שלה ישמש היטב גם לא מעט הורים צעירים שחוששים שילדיהם הקטנים יצליחו לסובב את המנעול בעצמם. בינתיים גיוס הכסף מתנהל בעצלתיים, עם קצת יותר מ-50 איש שהשקיעו עד כה בגאדג’ט המיוחד.

הביצה שהתחפשה

בעידן טכנולוגי מהיר, גם פעמון הדלת רוצה להיות חכם ואפקטיבי. הכירו את EggBell – פעמון חכם לדלת שניתן לשלוט בו בכל שעה ומכל מקום, באמצעות הסמארטפון שלכם. לפעמון החכם ישנה אפליקציה לטלפון הנייד שתאפשר לכם לראות מי דופק לכם בדיוק בדלת ואפילו להקליט את האורחים שלכם ולשתף את הסרטונים עם החברים.

אוגוסט – מנעול חכםבין אם מדובר במנקה או בחבר שצריך לאסוף משהו מכם, מהיום כבר לא תצטרכו לצאת במיוחד באמצע יום העבודה כדי לפתוח את הדלת. אוגוסט, המנעול החכם, מאפשר לכם לשלוט על מנעול הדלת שלכם במהירות וביעילות דרך הסמארטפון. הטכנולוגיה כמו לקוחה מסרטי מד”ב, ובלי ספק, יש אנשים שלא היינו מכניסים לבית שלנו בלי השגחה צמודה, אבל המנעול החכם והבטוח חוסך את הצורך במפתחות ומאפשר שליטה מוחלטת על הנכנסים והיוצאים מהבית, גם כשאתם בכלל לא שם.
אתר הפטריה הינו מגזין אינטרנטי של פנאי, בידור ותרבות. באתר תמצאו כתבות תוכן מעניינות, מדריכי קניה, סקירות ודירוגים מעולמות הצרכנות ועוד המון תכנים מגוונים, מעוררי השראה ומרחיבי אופקים. לפנייה למערכת האתר ניתן לפנות בכתובת [email protected] .
מערכת הפטריה

לייק לפטריה בפייסבוק