קמפיין חדש ומשעשע הופך את יואל גבע לצ'אק נוריס הישראלי

לפני כשנתיים עלה לאויר אחד הקמפיינים הכי מוצלחים ומצחיקים בשנים האחרונות, קמפיין "מכללת פשרה" שהציע בציניות לסטודנטים לעתיד להתפשר על בינוניות וללכת ללמוד במכללת פשרה. קמפיין הטיזרים שיגע את המדינה, או לפחות את עולם הפרסום כשבהמשך נחשף הקמפיין כקמפיין לבית הספר לבגרות ופסיכומטרי "יואל גבע".

כעת, באמצעות משרד הפרסום Hooligans, יוצאים ביואל גבע בקמפיין חדש, צעיר ומגניב, במסגרתו הופך יואל גבע בכבודו עצמו, מנהל בית הספר המיתולוגי הזכור לרבים מאיתנו כאיש המספרים בתכנית "תיק תק" ששודרה בטלויזיה החינוכית לפני שנים רבות וטובות, לצ'אק נוריס הישראלי, או אם תרצו, נפתלי בנט החילוני.


הקמפיין החדש והמשעשע כולל באנרים, שלטים בתחנות אוטובוסים וגם שני סרטוני יוטיוב חמודים לגמרי, המציגים את יואל גבע כבעל יכולות על בכל תחומי החיים, או לפחות אלה הקשורים לפסיכומטרי, באמצעות דמות אנימציה חביבה, ומעניקים לגולשים עובדות שלא ידעו אל האיש. כך למשל תגלו שכשיואל גבע פותר פסיכומטרי, הזמן בלחץ ממנו. בנוסף הוא היחיד שהצליח להפגיש בין שני קוים מקבילים, היחיד שמסוגל לחלק באפס ואפילו הצליח לספור עד אינסוף, פעמיים.

שני הסרטונים מסתיימים במסר אחיד: "אומרים הרבה דברים על יואל גבע, אבל מה נכון באמת?" ומפנים את הגולשים למיניסייט חמוד, מעין אתר גלילה המשלים את המסר של הסרטונים, עם כל העובדות על בית הספר הטוב בארץ ללימוד פסיכומטרי (לעניות דעתי).


למען הגילוי הנאות, אציין כי עבדתי במשך כשנתיים ביואל גבע, ואני מכיר את האדם ואת בית הספר ברמה האישית, ולכן קל לי מאוד לפרגן לקמפיין היצירתי, מתוך ידיעה מוחלטת שהדברים הנאמרים בו הם אמת לאמיתה. כלומר, לא העובדות המומצאות על גבע האיש, אלא העובדות בנוגע לאיכות בית הספר ומוריו.

במשרד הפרסום Hooligans עשו עבודה נהדרת, ויצרו קמפיין קריאטיבי וכיפי, שממחיש כיצד ניתן לפרסם פסיכומטרי עם חשיבה קצת פחות שמרנית ומחוץ לקופסה, ומבלי להתנגח או להזכיר את המתחרים. ובאשר לגבע עצמו, לא בטוח שהוא יודע מה זה מם, אבל בהחלט יש מצב שהוא הולך להפוך לאחד כזה. עייפנו מבדיחות נפלתי בנט.

יואל גבע חוקר פונקציהיואל גבע זמן

יואל גבע 1יואל גבע 2יואל גבע 3

קרדיטים:

סוכנות פרסום: Hooligans   מנהלת קריאייטיב ראשית: שהר לוינשטיין   קופירייטר: חיים גנדלר   מנהלת אמנותית: מרים מושינסקי   מעצב: דניאל שגיא   מנהלת לקוחות: ניצן אלמוג-עברון   תקציבאית: תמר בק   מנהלת פרויקטים: יערית רוזנפלד   פיתוח צד שרת: דן אפטר   פיתוח צד משתמש: ספי גב   פוסט ואנימציה: בונדו בן-אש   עיצוב סאונד: גדי רז   ממש חכם: יואל גבע

לייק לפטריה בפייסבוק