פרסום קריאייטיב ותופעות רשת

זה מה שעשה שלט פרסומת אחד למאות נוסעים ברכבת התחתית בברזיל

פיהוקים, כידוע, הם תופעה מדבקת במיוחד. על פי מחקרים שנערכו בעבר, קרוב ל-70 אחוזים מהאנשים שיצפו באדם אחר מפהק, יתחילו לפהק בעצמם, ולמעשה, יש סיכוי לא רע בכלל שגם אתם לא תצליחו לשרוד את הצפייה בסרטון הבא בלי לפהק לפחות פעם אחת.

באחת מתחנות הרכבת התחתית בסאו פאולו שבברזיל הוצב שלט פרסום מפתיע אותו ניתן להגדיר בקלות כאחד משלטי הפרסום הכי מעייפים אי פעם. השלט כלל מסך אליו הוצמד חיישן תנועה כך שבכל פעם שעברו או התמקמו אנשים בסביבת השלט, החלו הדמויות המופיעות בו לפהק תוך שהן משחררות צלילי פיהוק משעממים ומוכרים. כצפוי, מבלי שהם שמים לב לכך, מרבית האנשים שנכחו במקום החלו גם הם לפהק ללא שליטה, כך שהשלט יצר מעין מגפת פיהוקים ברכבת התחתית.

כמובן, לכל העניין הזה הייתה גם פואנטה. לאחר כמה דקות של פיהוקים, ואחרי שלא נשאר אדם אחד ערני על הרציף, התחלפה תמונת האדם המפהק בתמונה של ספל קפה מתחתיה נכתב: “גם אתה מפהק? זה הזמן לקפה” כחלק מפרסומת למותג הקפה המקומי “קפה פלה”. מיד לאחר מכן, צצו להן צמד דיילות נאות במיוחד (בקטע קצת מוגזם ומטריד) שחילקו לנוסעים המפוהקים כוסות קפה בחינם כדי להשלים את התעלול.

מלבד עניין הדיילות הדוגמניות והשמלות הקצרצרות הצמודות ולא מחויבות המציאות שלהן, מדובר בהחלט במהלך משעשע ויצירתי, ואני מוכרח להודות שגם אני נפלתי קרבן לשלט הפרסום המדבק הזה כשבמהלך כתיבת שורות אלה פיהקתי לא פחות מ-8 פעמים. מה אתכם? שתפו אותנו בתוצאות הניסוי.

לייק לפטריה בפייסבוק

תגובות
Loading...