פרסום קריאייטיב ותופעות רשת

8 המקומות הכי גרועים להחביא בהם את הכסף המזומן שאתם שומרים בבית

בעידן בו מרבית הכסף שלנו, או מה שנשאר ממנו אחרי שכר דירה, חשבונות, משכנתא והוצאות מחייה, שוכב לו להנאתו בחשבון הבנק, סביר להניח שרובכם לא שומרים בבית עשרות אלפי שקלים במזומן. ובכל זאת, לא מעט אנשים מחזיקים בבית כמויות לא מבוטלות של כסף מזומן: מתנה מסבתא או מאירוע שערכתם לאחרונה, חופן דולרים או יורו שקיבלתם מהדודים בחו"ל או סתם כסף שאין לכם כוח ללכת להפקיד בבנק או שאמור להיות נזיל עבורכם לשימוש כזה או אחר בעתיד.

אם גם אתם אוחזים במצבור כלשהו, החל מכמה אלפי שקלים ועד סכומים גבוהים יותר, ודאי מצאתם את עצמכם לא פעם תוהים מהו המקום הבטוח ביותר להחביא בו את הכסף שלכם בתוך הבית. כפי שאתם ודאי יודעים, מרבית המקומות הראשונים שקופצים לכם לראש הם בדיוק אלה שכולם חושבים עליהם, וממש לא מומלץ להסתיר בהם מזומנים. אספנו עבורכם רשימה של כמה מהמקומות הכי מועדים לפורענות בבית, ולסיום, גם כמה רעיונות מקוריים יותר למקומות שסביר שפורצים או שודדים לא יחפשו בהם.

בחצר

אם אתם גרים בבית עם חצר, ממש לא כדאי לכם לקבור את הכסף במקום כלשהו בגינה. למה? ראשית, השכנים או עוברי אורח אחרים עשויים לראות אתכם מבצעים את פעולת ההסלקה. שנית, אם יש ברשותכם כלב שאוהב לבלות את זמנו בחצר ולחפור בורות, סיכוי לא רע שהוא ימצא את הכסף. הוא כנראה לא יקח אותו יצא למסע קניות משוגע, אבל יש סיכוי לא רע שהוא ישמיד אותו.

בנוסף, הימים הגשומים לא צפויים להעולי למזומנים שלכם, ואפילו לא התחלנו לדבר על חרקים, תולעים ושאר היצורים המתגוררים מתחת לאדמה ויכולים להתעניין בכסף שלכם.

Credit: pixabay.com

מתחת למזרן

למרות שהרעיון להחביא את הכסף שלכם מתחת למזרן עליו אתם ישנים הפך מזמן לקלאסיקה, לא מדובר במעשה חכם במיוחד. אז נכון, אם מישהו יפרוץ לדירה שלכם בלילה בזמן שאתם ישנים הכסף שלכם כנראה יהיה מוגן, אבל בכל שאר הזמן או ליתר דיוק בשעות בהן אתם לא נמצאים בבית שהן גם השעות האהובות על פורצים, מדובר במקום הראשון בו הם יחפשו.

Credit: Pixabay

שקיות קניות

למרות שיש סיכוי סביר שפורצים לא יחפשו כסף בערימת השקיות הריקות שאתם שומרים בבית, קיימת אופציה שהם ישתמשו בשקיות הללו כדי להעמיס באמצעותן את השלל שלהם. במצב כזה, אתם ממש לא רוצים לארגן להם הפתעה נעימה כשהם מרוקנים אותן אחרי שעזבו את הדירה שלכם.

Credit: Pixabay.com

תיקים ישנים שאין בהם שימוש

לא משנה עד כמה התיק ישן ועד כמה עמוק קברתם אותו בארון, תיקים הם אחד הדברים שהכי קורצים לשודדים. אם מישהו פרץ אליכם הביתה וייתקל בתיק, גם אם הוא קרוע ונראה כאילו לא בשימוש, כנראה שהוא יחפש בתוכו או ייקח אותו על כל תכולתו, ריק או מלא.

Credit: Pixabay.com

סל הכביסה

לכאורה, סל הכביסה שמלא בבגדים מלוכלכים ובתחתונים וגרביים משומשים נראה כמו מקום קלאסי להחביא בו כסף, היות ואף אחד לא באמת רוצה לגעת בתכולה שלו. אולם, ממש כמו במקרה של השקיות, גנבים מחפשים לעיתים קרובות חפצים שיעזרו להם לסחוב את השלל וסל הכביסה הוא פיתרון נהדר עבורם. כמו כן, גנבים הם לא טיפשים וחלקם הגדול מנוסה ויודע בדיוק איך המוח שלכם עובד.

Credit: pixabay

מאחורי תמונות על הקיר או בתוך מסגרות של תמונות

ממש מכוכם, גם פורצים רואים סרטי קולנוע ויודעים שמדובר באחד המקומות הקלאסיים בהם אנשים מחביאים כסף. לכן, רק הגיוני שהם לא יבחלו באמצעים, יעיפו תמונות מהקירות ולא יהססו לקרוע או לשבור אותן בנסיון למצוא את הסטאש הסודי שלכם.

Credit: pixabay.com

כספות שלא מוטמעת בקיר או לא מחוברת לשום מקום

זה נורא נחמד שיש לכם כספת קטנה בבית בה אתם שומרים חפצי ערך, אבל היא לחלוטין חסרת תועלת אם השודדים יכולים להרים ולקחת אותה איתם, ולדאוג לפרוץ אותה אחר כך במקום שקט. אם יש לכם כספת קבעו אותה לקיר או לרהיט גדול אחר כך שלא ניתן יהיה להזיז אותה ממקומה.

Credit: Pixabay.com

ארון, מגירה, שידה וכדומה

כל מי שפרצו לו לבית או שמע סיפורי פריצה מחברים או קרובי משפחה יודע שארונות ומגירות הם המקומות הראשונים בהם מחפשים השודדים תכשיטים, כסף ודברי ערך. המגירה נעולה? אל דאגה, הפורצים מצוידים במברגים וכלי עזר אחרים שמסייעים להם לפרוץ בלות את המנעולים הפשוטים. אל תהיו תמימים ונסו למצוא מקומות יצירתיים יותר להחביא בהם את הכסף שלכם.

Credit: Pixabay.com

אז איפה כן להחביא?

אם אתם מרגישים שפסלנו את כל המקומות ההגיוניים והמתבקשים, אל תהיו ילדים. הבית שלכם מלא במקומות מפתיעים בהם תוכלו להחביא את הכסף ולהשאיר סיכוי לאחוז בו גם אחרי פריצה. הנה כמה דוגמאות מוצלחות, וכמובן, היד עוד נטויה.

  • שימו את הכסף בתוך שקית והצמידו אותה אל תחתית השולחן בסלון, דלפק המטבח, ארגז הצעצועים של הילדים שלכם, כסאות או כל מקום נסתר אחר. אם יש לכם אפשרות ליצור תחתית כפולה על אחד החפצים בבית ולהחביא בתוכה את הכסף, זה אפילו טוב יותר. אם פורץ לא יגנוב לכם כסא או שולחן סלון.
  • בתוך שקית חסינה למים, בתוך אחד המוצרים במקפיא שלכם. כמובן, עדיף לא לשים בקופסה של גלידה למשל, כי לפעמים פורצים מגיעים אליכם רעבים וישמחו לנשנש משהו על הדרך.
  • אם אתם אנשים אחראיים בעלי זיכרון טוב, תוכלו להחביא שקית עם כסף בתוך שואב האבק הביתי שלכם. אף גנב לא יחפש שם. כמובן, אל תשכחו להוציא את הכסף כשאתם מרוקנים את שקית או מיכל האבק, פעם במליון שנה.
  • אם יש לכם בבית קופסה מלאה בכפתורים, מחטים, חוטים וכלי תפירה או סריגה אחרים, מדובר במקום לא רע להחביא בו את הכסף. לפורצים אין עניין החפצים מהסוג הזה, ואם הם יפתחו קופסה ויראו שזו התכולה שלה, סביר להניח שיעזבו אותה וימשיכו הלאה.
  • בתוך זוג נעליים ישנות, בתוך גרביים מקופלות, או אפילו בתוך רמקול, מחשב או מוצר חשמלי ישן אחר כלשהו שנראה כמו זבל ואין סיכוי שמישהו ירצה לקחת אותו.
  • יש לכם עציץ בבית? תוכלו לקבור את הכסף באדמה שבתוך העציץ.

לייק לפטריה בפייסבוק

תגובות
Loading...