פרסום קריאייטיב ותופעות רשת

מה קורה להמבורגר של מקדונלדס אחרי 14 שנים?

אם היינו מציעים לכם לאכול עכשיו המבורגר בן שבוע, סביר להניח שהייתם מעקמים פרצוף בבוז, ומסרבים בנימוס להצעה הלא ממש מפתה הזו. עכשיו, בואו נקשיח טיפה את התנאים. מה אם היינו מציעים לכם, חינם אין כסף, לאכול המבורגר במצב שמור, בן 14 שנה? רגע! לפני שאתם רצים לשירותים להקיא, אתם חייבים לשמוע את הסיפור ההזוי הבא.

דיוויד וויפל ממדינת יוטה שבארצות הברית, הופיע לאחרונה כאורח בתכנית הטלויזיה “הרופאים” והציג ממצא מדעי בעל ערך רב: המבורגר מקדונלדס מקורי בלחמניה, משנת 1999. באתר האפינגטון פוסט מדווחים בכתבת וידאו כי לטענתו של וויפל, הוא רכש את ההמבורגר הזה אי שם בשנת 1999, כחלק מניסוי שערך עם חבריו באמצעותו ביקש להראות להם כיצד ההמבורגר יישמר גם לאחר חודש מהקניה. דיוויד שכח מהניסוי, וההמבורגר נשאר בכיס המעיל שלו במשך שנתיים. לאחר שמצא אותו החליט להאריך מעט את הניסוי, בשתים עשרה שנים נוספות.

בורגר מקדונלדס 1999

למרבה התדהמה וההפתעה ההמבורגר המקורי, שאת הקבלה המקורית מזמן רכישתו הציג דיויד בתכנית, נשמר לחלוטין יחד עם הלחמניה שעטפה אותו. למעשה, ההמבורגר נראה כאילו נרכש לפני שבוע וממש לא כאילו חלפו להם עשור וחצי.

הממצאים הללו מאוד מדאיגים כשמנסים לחשוב על החומרים המרכיבים את המבורגר הברזל הזה אותו אנחנו צורכים על בסיס קבוע ברשתות המזון המהיר, אך קיימים גם הסברים מדעיים לכך. חוקר בשם קנג’י לופז הגיע למסקנות מעניינות: “ההמבורגר אינו נרקב עקב הגודל הקטן שלו ושטח הפנים הגדול שלו שגורם לו לאבד את הלחות והנוזלים שלו במהירות. ללא נוזלים חיידקים לא יכולים להתפתח על גביו”.

בורגר מקדונלדס 1999 תכנית

אגב, זו לא הפעם הראשונה שניסוי דומה לזה נערך. מלאני וורנר, סופרת וחוקרת, ביצעה סדרת ניסויים באוכל, בהם בדקה והשוותה מאכלים בייתיים למאכלים מוכנים שקונים בסופר או ברשתות המזון המהיר. התוצאות מאוד מפתיעות ומדאיגות כפי שתוכלו לראות בסרטון המופיע כאן. קליק כאן לסרטונים נוספים.


לייק לפטריה בפייסבוק

תגובות
Loading...