פרסום קריאייטיב ותופעות רשת

המדריך המלא לחיפוש עבודה

רוצים למצוא עבודה חדשה אבל לא יודעים מאיפה להתחיל? הנה המדריך שיספר לכם איך כותבים קורות חיים, באיזה ערוצי תקשורת כדאי להשתמש וכיצד בולטים על רקע מועמדים אחרים

תהליך חיפוש עבודה אורך בממוצע מספר שבועות והוא כרוך בלא מעט חששות. למעשה, הקשיים משותפים גם לאנשים שמחפשים עבודה בתפקידים בכירים או אחרי קרירה מפוארת, וגם לכאלה שעושים את זה בפעם הראשונה בחיים שלהם.

בסופו של דבר, אף אחד מאתנו לא אוהב את התחושה של חוסר-קביעות ולכן חיפוש עבודה עלול להיות תהליך מתסכל.

Credit: pexels.com

איפה המעסיק מחפש אתכם?

החדשות הטובות הן שניתן להקל משמעותית על תהליך החיפוש ואף להגדיל את סיכויי ההצלחה שלו. בשביל זה, מה שהכי חשוב לעשות זה להתמקד רק ב-2-3 תחומי עיסוק רלוונטיים. לאחר מכן, ניתן להשתמש בערוצי התקשורת השונים כדי לנסות לדלות עליהם מידע: החל ממודעות דרושים בעיתון, דרך אתרי דרושים באינטרנט ועד רשתות חברתיות כמו לינקדאין ואחרות.

הסוד של חיפוש עבודה יעיל הוא להתאים את מקור המידע לסוג המשרה. בהקשר הזה, כדאי לדעת שגם המעסיק מחפש אתכם בערוצים שבו הוא חושב שאתם עשויים להימצא. לכן אנשי הייטק מוצאים עבודה בעיקר באינטרנט, בעוד מועמדות למשרות זוטרות יותר אפשר להגיש דרך מכרזים או מודעות בעיתון. מבחינתכם, התמקדות בערוצי התקשורת הרלוונטיים היא תנאי להצלחת התהליך ולניצול נכון של האנרגיה והמוטיבציה.

יוזמה, קורות חיים וממליצים – טיפים קטנים לעבודה גדולה

מי שמחפש עבודה צריך לנקוט יוזמה ולגלות ערנות. יוזמה באה לידי ביטוי בפניה אל מעסיקים פוטנציאליים, בשיתוף חברים ובני משפחה שיכולים לעזור ובהקצאת שעות ברורות שבהן מתיישבים על המחשב כדי לחפש עבודה ולשפץ קורות חיים.

במילים אחרות, חיפוש עבודה זה לא משהו שעושים על הדרך – אלא משימה מוגדרת לכל דבר ועניין. תוך כדי תהליך החיפוש, צריך לדאוג כל הזמן שקורות החיים יתאימו למשרה שאליה מגישים מועמדות ואפשר להשתמש בתנאי הקבלה כדי לעשות את זה.

חוץ מזה, נסו לאסוף כמה שיותר ממליצים שיכולים להעיד על הכישורים שלכם. הכי נוח למצוא ממליצים במקומות עבודה קודמים, אך אין בעיה להציג לראווה גם מרצים מהאוניברסיטה, שותפים עסקיים או כל מי שהספקתם לפגוש לאורך השנים וההמלצה שלו רלוונטית למשרה שעל הפרק.

הראיון שיקבע את הקריירה שלכם

השלב האחרון בתהליך חיפוש עבודה הוא ראיון. בראיון עבודה אין לכם הזדמנות שנייה לעשות רושם ראשוני, לכן כדאי להגיע עם בגדים מתאימים ואחרי שנת לילה ערבה. נצלו את הדקות הראשונות של הראיון כדי להציג את עצמכם, גלו סבלנות וספרו למה כדאי להעסיק אתכם.

בהמשך הראיון אתם נדרשים בעיקר לענות על שאלות. כאן, תשובות אמינות יבליטו אתכם מול מועמדים אחרים ויגדילו את סיכויי ההצלחה שלכם למצוא את משרת החלומות.

לייק לפטריה בפייסבוק

תגובות
Loading...