פרסום קריאייטיב ותופעות רשת

לעבוד מהבית – להרגיש בחו"ל: בניית עסק חובק עולם בלי לקום מהכיסא

עסק מבוסס דיגיטל מאפשר לכל אחד לעבוד מהבית אך לספק שירותים לכל העולם. כל מה שצריך לעשות כדי להגשים את החלום הוא לדאוג לאתר אינטרנט ראוי, לשווק את המוצר בצורה נכונה ולפנות לקהל היעד המתאים

יותר ויותר אנשים בוחרים היום לעבוד מהבית. הסיבה לכך לא קשורה רק לנוחות, גמישות ודינאמיות, אלא גם לפוטנציאל העצום המסתתר במרחב הקיברניטי. בזכות האינטרנט ניתן לפתוח אתר ולבנות עסק חובק עולם אפילו בלי לקום מהכסא. האינטרנט מאפשר עבודה מהבית מול לקוחות בארצות הברית, באירופה ובמקומות נוספים ברחבי היבשת. ההוצאות מינימאליות והפוטנציאל אינסופי – כל עוד עושים את הדברים בצורה נכונה.

מעל 74% מבעלי העסקים הקטנים והבינוניים לא מנצלים בצורה נכונה את האינטרנט. אם החלטתם לעבוד מהבית ולפתוח עסק חובק עולם, כדאי שתשתמשו בו לטובת שירותי מכירה מקוונת. 52% מגולשי האינטרנט בעולם משתמשים באתרים כדי לבצע רכישות בהיקף ממוצע של אלפי דולרים בשנה, אבל 98% מהאתרים בארץ פונים לשוק הישראלי בלבד. במקביל, סקר שבוצע על ידי גוגל ישראל מגלה שבערך 33% מאתרי החברות לא מותאמים לסלולר או לטאבלט ורק 40% מותאמים לשימוש של שניהם.

Credit: Pixabay

אין הזדמנות שנייה לעשות רושם ראשוני

הצעד הראשון של עסק מבוסס דיגיטל הוא לבנות דף נחיתה מניע לפעולה, לשם כך ניתן להשתמש בשירותים דיגיטליים קיימים כמו אקטיבטרייל ודומיהם. זהו הדף אליו מגיעים מכל קמפיין שיווקי, ליד או באנר פרסומי. הדף יכול לשמש לאיסוף פרטים על לקוחות פוטנציאליים או להנעה לפעולה ויצירת קשר טלפוני. בעולם העסקים אין הזדמנות שנייה לעשות רושם ראשוני ובאינטרנט הסבלנות של הלקוחות פוקעת במהירות. הדף הוא הדרך היחידה למשוך את תשומת הלב של הגולשים, לגרום להם להיכנס לאתר האינטרנט הרצוי ולבצע את הפעולה הנדרשת. בנוסף, הדף יכול להפנות לאתר ייעודי אחר או לעמוד שיווקי באחת הרשתות החברתיות.

הצעד השני הוא לבנות מוניטין בעזרת פרסום דיגיטלי נכון. כדאי להשתמש בכלים שמסופקים על ידי גוגל ופייסבוק ולפלח את קהל היעד. חשוב לבדוק איפה נמצאים הלקוחות הפוטנציאליים ומה מעניין אותם. יש לבנות מהלך פרסומי שמתאים לגיל הממוצע של קהל היעד, לאיזור המגורים ולהעדפות הפרטיות שלו. ככל שהפרסום יהיה יותר מדויק וממוקד, כך הוא יצליח להשיג תוצאות. במקביל, רצוי לדאוג לקמפיין מובייל. רוב הגלישה באינטרנט מתבצעת היום ממכשירים ניידים ואסור לוותר על האפיק הזה.

היתרון של עסק מבוסס דיגיטל הוא שניתן כל הזמן לבצע שינויים והתאמות. אפשר לעקוב אחר ביצועים, לפתוח בקמפיין לקידום מכירות ולשנות לחלוטין את הלוגו, המוטו או העיצוב של האתר אם לא משיגים את המטרות שנקבעו מראש. שינויים מן הסוג הזה מבוצעים ישירות מהבית ומהמחשב הנייד של בעל העסק.

הכל מתחיל בשירות

הפרסום והשיווק של העסק הם רק השלב הראשון בהשגת רווחים וצבירת מוניטין חיובי. הדגש על עבודה מול לקוחות בינלאומיים היא מתן שירות מסביב לשעון. יש לדאוג לתחושה של עסק גדול וגלובאלי, עם גיבוי וגב כלכלי. את התחושה הזו משיגים בעזרת עדכון אתר האינטרנט בפריטי תוכן, חיבור וקישור לאירועים רלוונטיים ושמירה על שקיפות.

רצוי להשקיע באחסון אתרים וכך למנוע גלישה איטית או אובדן לקוחות. גולשים לא אוהבים לחכות כשהם מקבלים שירות או מזמינים מוצר באינטרנט, וכל עסק קיים מתמודד עם מאות עסקים מתחרים. מי שמצליח לבדל את עצמו ולייצר יתרון יחסי זוכה בכל הקופה. הדרך לעשות זאת היא להשקיע בשירות ולהעניק לכל לקוח את התחושה שהוא החשוב ביותר.

לייק לפטריה בפייסבוק

תגובות
Loading...