פרסום קריאייטיב ותופעות רשת

היתרונות והחסרונות של עבודה מהבית

לא מעטים מאיתנו מצאו את עצמם עובדים יותר שעות מהבית, עם התפרצות מגפת הקורונה מצאו את עצמם לא רק עובדי חברות הייטק עובדים הרבה יותר שעות בבית, אלא גם המורים, עובדי מכס ועוד. המצב החדש הזה יכול להוביל אותנו אל מקומות שאנחנו לא מכירים, בדיוק כמו לפתוח את המקרר מבלי לזכור שבכלל פתחנו אותו לא מזמן או אפילו להתחיל ולהתאמן. כמובן שלעבוד מהבית בדיוק כמו המון דברים שקורים בחיים שלנו, יש בו יתרון ויש בו חסרון ובשביל שתוכלו לעשות לעצמכם קצת סדר בתוך התקופה החדשה, הכנו רשימה של היתרונות והחסרונות של עבודה מהבית.

Credit: Freepik

היתרונות של עבודה מהבית

אחד מהיתרונות היותר בולטים כאשר מתחילים לעבוד מהבית הוא הכביש, לא אלו לא רק הפקקים של המדינה הקטנה שלנו, אלא גם החיפוש אחר חניה. החיפוש יכול להיות דבר מתיש כמעט לכל עובד ואם נוסיף את הנתון שלא מעט עובדים מבזבזים שעה נסיעה בהלוך וחזור, אז יש לנו כבר שעה שלמה בשבילנו. היתרון הזה מוביל אותנו אל היתרון הבא והוא הנוחות שלנו, לא אין צורך בהתגנדרות, בישום ומייק אפ. הפעם תוכלו להגיע בצורה הנוחה שלכם, לא להופיע כמובן עם הפיג'מה לזום אלא להרגיש קלילים יותר. עוד יתרון הוא היכולת שלכם לנהל את הזמן לעצמכם, החל מהקפה שלכם בבוקר והזמן קריאה שלכם(כבר אמרנו שיש לכם שעה במומצע בלי הכבישים?) ועד לארוחות הצהריים, הפסקות ביניים ועוד.

חסרונות של עבודה מהבית

בדיוק כמו היתרונות שאנו יכולים למנף אל עבודה או אורח חיים בריא יותר, ישנם גם חסרונות אשר יכולים להוות מכשול בזמן העבודה או לאחריה. אחד החסרונות שמתגלים בתחילת התקופה של עבודה מהבית, היא אי היכולת לנהל את הזמן שלנו. בדיוק כמו היכולת לנהל שהזכרנו לפי כן, אנו יכולים בקלות להיגרר מהמיטה אחרי לילה ארוך של סדרות ולהתחיל את היום באיחור. הדבר הזה יוביל ברוב הפעמים לחוסר ארגון זמן שישפיע מארוחות צהריים, הוצאה של הילדים בגן ועד לעמידה ביעדים ומשימות מהעבודה. בנוסף לחסרון הזה וגם כן מתקשר אליו, הוא הריחוק החברתי וזה שאנחנו עובדים ומבצעים את המטלות שלנו לבד. לא מעט מחקרים מצביעים על ירידה בתפוקה של עובדים שעבדו מהבית וללא קולגות, לכן נסו "לדלג" על החיסרון הזה ולנסות לתקשר עם עמיתים שלכם לעבודה, בדיוק כמו בהפסקות הצהריים שעשיתם בעבודה.

כל העבודות השוות לצעירים – https://www.sahbak.co.il/

לייק לפטריה בפייסבוק

תגובות
Loading...