זאת הסיבה שבגללה לא כדאי לצחצח שיניים אחרי ששותים יין

לשתות יין זה טוב לבריאות. וזה לא משפט מקורי שלנו, אלא יותר כמו מסקנה של לא מעט חוקרים, רופאים ואנשים עם בלוטות טעם בלשון ושכל ישר. אבל כמו שאומרים, לכל פקק שעם יש שני צדדים וגם לצריכת יין יש כמה חסרונות לצד היתרונות. אחד מהם קשור באזור בגוף שאנחנו ממש לא רוצים בו בעיות: לא, הפעם לא הכבד. השיניים. ובדיוק מהסיבה הזאת ממש לא כדאי לכם לצחצח שיניים אחרי שאתם מורידים כוס יין.

רגע, אבל אם היין לא טוב לשיניים, אז למה לא לצחצח את השיניים מיד? התשובה היא שהיין הוא משקה חומצי והחומציות יכולה לפגוע בשכבת האימייל שמצפה את השן ומגנה עלינו מפני דברים רעים כמו עששת וביקורים תכופים אצל רופא השיניים.

בגלל זה כדאי לחכות לפחות שעה בין השתייה לצחצוח, כדי לתת לשכבת האמייל הזדמנות להשתקם ממתקפת החומציות לפני שתוקפים אותה גם עם מברשת שיניים. פעולת הצחצוח יכולה פשוט “להוריד” אמייל מהשן, אם שכבת האמייל פגועה. והשיניים, למרבה הצער, לא יכולות “לגדל” שכבת אמייל חדשה, כך שמדובר בנזק בלתי הפיך.

אבל זה לא כל מה שאפשר לעשות. בלי קשר לצחצוח, אפשר גם לארגן ערב גבינות ויין. חוץ מזה שמדובר בפעילות חברתית חביבה וטעימה, הסידן שבגבינה מונע את הפגיעה בשכבת האמייל. ואגב, יין לבן חומצי יותר מאשר יין אדום – אז אם במקרה אתם מתלבטים איזה בקבוק לפתוח הערב.

לייק לפטריה בפייסבוק