פרסום קריאייטיב ותופעות רשת

מרגש: בובות ראווה בעלות מוגבלויות הוצבו בחנויות האופנה

"אם אתה רוצה להפוך בנאדם למפלצת, עליך לשלול ממנו, ברמה התרבותית, כל השתקות של עצמו". את המשפט העצמתי הבא אמר סופר אמריקאי בשם ג'ונוט דיאז, בהקשר של אנשים עם מוגבלויות שלא זוכים ברוב המקרים ליחס שווה מצד החברה.

Pro infirmis, ארגון תמיכה אירופאי לבעלי מוגבלויות, יצא בפרויקט מקסים ומרגש בשם "בגלל שמי בכלל מושלם?", במסגרתו הוא יוצא נגד מדיניות בובות הראווה המושלמות הנהוגה בקרב חנויות האופנה, ויוצר בובות ראווה חדשות שנוצרו על פי מבנה הגוף של אנשים עם מוגבלויות.

בובות הראווה החדשות עוצבו עם עקמת, מחלת עצמות, גפיים קטועות ובעיות התפתחויות, כשהדוגמנים בעלי המוגבלויות הם שדר הרדיו ומבקר הקולנוע אלכס אוברהוזלר, הזוכה בפרס מלכת היופי לבעלות מוגבלות יסמין רכסטיינר, האתלט ארס קולי, השחקן ארווין אלוקיץ' והבלוגרית נדיה שמיד.


הסרטון הנהדר מתעד את הפרויקט ואת תהליך יצירת הבובות בעלות המוגבלות, אשר הוצבו בסופו של התהליך בחלונות הראווה של חנויות אופנה רבות ברחוב המרכזי בציריך, שווייץ, לרגל יום בעלי המוגבלויות המקומי.

הפרויקט המקסים הזה מרגש ביותר, במיוחד כרואים את המבטים המאושרים על פניהם של בעלי המוגבלויות כשהם נחשפים לראשונה לבובה בדמותם. רגע מרגש נוסף נרשם כשעוברי האורח ברחוב בשווייץ עוצרים ומביטים בבובות השונות והמיוחדות, כשילדה אחת מנסה לחקות את הפוזיציה בה עומדת אחת הבובות של בעלת מוגבלות עם עקמת בגב.

בובות ראווה עם מוגבלויות - כי מי מושלם

אין ספק שמדובר בפרויקט חשוב, ורק הגיוני שייושם בפועל בחנויות אופנה נוספות, ולא רק ליום אחד, אלא כחלק מנורמה תרבותית המקבלת את השונה וגורמת לו להרגיש שגם הוא, חלק מהחברה.

מקור: Adweek

בעלי מוגבלויות 1 בעלי מוגבלויות 2 בעלי מוגבלויות 3

לייק לפטריה בפייסבוק

תגובות
Loading...