פרסום קריאייטיב ותופעות רשת

איפה להשקיע את הכסף שלכם?

אפיק השקעה מניב יכול לעזור לכם להשיג תשואה בטוחה ולהגדיל את ההכנסות. במאמר הבא נציג מספר דרכים להשקעה, נבין מה ההבדל ביניהן ונעזור לכם לקבל החלטה נכונה

השקעה היא דרך טובה להפיק תשואה מסכום כסף פנוי. מי שחוסך כסף לאורך זמן מגיע למצב שבו מצטבר סכום שאותו כבר משתלם להוציא מחשבון הבנק להשקעה חיצונית, בעיקר על מנת להגדיל את ההכנסות ולנצל אותו טוב יותר.

ראשית, כדאי לזכור שהמדינה מעודדת חסכונות ובתמורה מעניקה לכם הטבות מס. זה אומר שאתם יכולים להשקיע בקרנות נאמנות, תכניות חיסכון ומסלולי חיסכון פנסיוניים, או להגדיל את ההשקעה באפיקים חיצוניים. השאלה היחידה שנותרת פתוחה בנסיבות כאלה היא איפה להשקיע ואיזה מסלול יהיה הכי פחות מסוכן.

השקעות
קרדיט: Pexels.com

בין האפיק המסורתי לנדל"ן: אפשרויות שאותן שווה להכיר

האפיק המסורתי להשקעת כספים כולל הפקדה לקופת גמל. מאז 2008 הפכו קופות הגמל למוצר חיסכון לטווח ארוך, עם יתרון שהוא אפשרות למשיכת הכספים בכל עת וגם מתחת לגיל הפרישה. את הכספים תוכלו למשוך בצורה הונית, בסכום מלא או חלקי, וללא תשלום קנס על פירעון מוקדם אלא במס על הרווחים בלבד. לחילופין, תוכלו להמתין את כסף כקצבה חודשית פטורה ממס לאחר גיל 60.

דרך אחרת להשקיע סכומי כסף יחסית קטנים של כמה מאות אלפי שקלים היא באמצעות קרנות נדל"ן. הקרן, שמכונה גם REIT, היא למעשה גוף פיננסי שמטרתו להשקיע בנאמנות בנדל"ן מניב. מבחינתכם, המשמעות היא השקעה בנדל"ן בלי לקנות אותו והפקת רווחים על בסיס חלוקה שלהם כדיבידנד לכם ולשאר המשקיעים בקרן.

מה קורה בשוק ההון?

שוק ההון קורץ למשקיעים עם סכומי כסף קטנים ובינוניים כי אפשר להפיק ממנו תשואות גבוהות, וגם בגלל שמדובר בהליך פשוט מכפי שנהוג לחשוב. אם בעבר היינו צריכים לערב יועצים מקצועיים ולשלם להם עמלות, הרי שכיום פרוס בפנינו עולם שלם של אופציות באתרי האינטרנט וניתן לבצע השקעה בשוק ההון בלחיצת כפתור אחת בלבד.

עם זאת, רצוי לעקוב קצת אחרי שוק ההון לפני שמבצעים השקעה ולשקול התייעצות עם יועץ השקעות מנוסה. כך ניתן לפזר את הסיכונים במגזרים שונים ולצמצם אותם בלי לוותר על תשואה גבוהה. כמו כן, בשוק ההון נדרשת התאמה של סוג ההשקעה לתכונות האופי שלכם כי ככל שהסיכוי גדל, כך גדל גם הסיכון.

רבים למשל מגלים כיום את היתרונות של השקעה במניות. על אף הסיכון שיש בהשקעה במניה, התשואה מפתה ויש גם מניות יחסית בטוחות. אפשר להתחיל את ההיכרות עם שוק ההון באמצעות רכישה של מניית טבע או חברות גדולות ומבוססות אחרות, וניתן גם להתערב בשוק המניות לפי המגמה. כך לומדים על הבדלים בתשואה לאור התזמון של ההשקעה ומפיקים את מלוא התועלת מסכומי הכסף שנחסכו.

לייק לפטריה בפייסבוק

תגובות
Loading...