איפה הקפטן?? למי אכפת.

לקפה טורקי של עלית יש קמפיין חדש בשם “איפה הקפטן”. הקפטן, הזכור לנו מהקמפיין הקודם של טורקי עלית בכיכובו של יוסי בניון, זוכה הפעם לתהילת עולם ולתפקיד הראשי בקמפיין הזה. אז מה הסיפור? ובכן, הקפטן המוצלח איבד שליטה על מטוסו והתרסק ליד אי בודד. בכוחותיו האחרונים, הוא שוחה אל החוף, שם נתקל בבחור ישראלי חביב, שתקוע גם הוא על האי במשך 10 שנים. הישראלי המאושר, שלא זכה לשתות קפה במשך 10 שנים, לא יודע את נפשו מרוב שמחה היות והקפטן התשוש עשוי לגאול אותו מייסורי אי שתיית הקפה שלו. אולם אבוי, הקפה נעלם מכיסו של הקפטן. כאן אתם נכנסים לתמונה.

הקמפיין האינטראקטיבי המלווה בפרסומת הטלויזיה קורא לכם הגולשים לנסות לאתר את האי הבודד בו נמצא הקפטן, על מנת שניתן יהיה להעביר לו קפה. כמובן, לאיש לא איכפת מחילוצו של הקפטן. בעלית הרימו אתר נחיתה, המוקדש כולו לקמפיין, ובו אתם יכולים לקבל רמזים על מיקומו של הקפטן. מצאתם אותו? תוכלו להתקשר לתחנת המשטרה הקרובה לביתכם ולהיכנס להגרלת פרסים שווים במיוחד. עד כאן הכל טוב.

בשורה התחתונה: הפרסותמ מושקעת אך לא מצחיקה ולא מעניינת. אני מנסה אמנם לפתוח דף חדש ולהתעלם מהקמפיין הגרוע הקודם עם יוסי בניון, אבל אין מה לעשות, גם הקמפיין הזה לא מוצלח במיוחד. עמוד הנחיתה איום ונורא. מסורבל, מלא בצבעים ובבלאגן בעיניים, איטי להחריד, ומבולגן ביותר. לפעמים מרוב התלהבות והשקעה, אף אחד לא עוצר לבדוק האם התוצאה פרקטית, והתשובה במקרה הזה היא לחלוטין לא. גם המשחק לא מעניין במיוחד. ההשקעה גדולה מידי, המשימה לא כל כך ברורה, וקשה לי להאמין שעשרות גולשים יחפשו רמזים ברחבי הרשת למיקומו של הקפטן.

אני שונא להישמע שלילי, ולכן אני כותב את מה שאני חושב ולא מדבר אותו. אז הנה. הכל בא על מקומו בשלום. אין לי מושג איפה נמצא הקפטן, אבל אם מישהו מוצא אותו שימסור לו שלא יבנה על חילוץ בזמן הקרוב.

באומן בר ריבנאי, קפה טורקי עלית, איפה הקפטן? 2012

 

רגע לפני סיום – אם אתם עדיין בקטע טורקי מוזמנים לבדוק את הכתבה שפרסמנו לאחרונה שכוללת המון סדרות טורקיות מומלצות בנטפליקס

לייק לפטריה בפייסבוק