אם לגברים היה מחזור

עם כל הרצון הטוב לשיוויון בין המינים, יש כמה פערים שלעולם לא יהיה ניתן לגשר עליהם בכל הנוגע להבדלים בין המינים. כך למשל, בדיוק כמו שנשים לעולם לא יוכלו להבין את הכאב הגברי הנורא מכל הנלווה למכה מתחת לחגורה, כך גברים לעולם לא יוכלו להבין את גודל הכאב והסבל בלידה, וכמובן, את אוסף הרגשות והתחושות המוזרות הנלוות למחזור החודשי של הנשים.

פרסומת חדשה ומשעשעת של חברת מוצרי ההיגיינה הנשית libresse ביוון, מנסה לגרום לגברים להבין על מה בדיוק מדובר כשמזכירים את “מצבי הרוח” והדיכאון הנלווים לעיתים למחזור החודשי. הפרסומת מציגה גבר המתעורר לבוקר בו כביכול קיבל ביקור מהמחזור החודשי, ומלווה אותו לאורך כל היום שלו דרך שלל הפעולות השגרתיות שעליו לבצע שהופכות לאסון אחד מתמשך המלווה בדמעות, רגשות נחיתות, דיכאון, והרבה הרבה אוכל משמין לשיפור המצב רוח.

הפרסומת נחמדה מאוד, לא קורעת מצחוק, אבל בהחלט מצליחה להעביר את המסר של החברה לנשות יוון: גברים לעולם לא יבינו אותך, אבל אנחנו כן. הפרסומת עלתה לאויר לפני כחודש ולא זכתה ליחס חם מדי מצד הגולשים כשזכתה לקצת פחות מעשרים אלף צפיות. ככה זה שיש משבר כלכלי כל כך גדול במדינה. פתאום גם צרות המחזור הופכות להיות צרות שוליות.


לייק לפטריה בפייסבוק