פרסום קריאייטיב ותופעות רשת

תהיו בטוחים: איך תדעו על מה בדיוק אתם משלמים ביטוח?

הניסוח המסורבל של פוליסות ביטוח מקשה על הלקוחות לדעת על מה הם משלמים. לקושי הזה יש להוסיף את הרפורמות שנערכות על ידי משרד האוצר ואת השינויים התכופים בענף, שאותם רוב הציבור בכלל לא מבין. הפתרון לבעיה הוא להשקיע קצת זמן באיסוף מידע ולהשתמש בכל הכלים של העידן המודרני

משרד האוצר הכריז לאחרונה על רפורמות ושינויים רבים בביטוחי בריאות, שב"ן וכיסויים כפולים, ביטוחי נסיעות וביטוחי רכב. יחד עם זאת, מסתבר שהציבור הרחב בכלל לא מבין מה רוצים ממנו: לפי סקר שנערך על ידי המועצה לצרכנות, 75% מהנשאלים מחזיקים בביטוחים רפואיים שאינם רלוונטיים עבורם ו-30% רוכשים את השב"ן רק בגלל המלצה.

33% מהנסקרים הודו שהם לא רוכשים ביטוח בריאות פרטי כי הם לא יודעים שאפשר לעשות את זה, 40% מעולם לא ביררו האם שירות רפואי יכול להינתן ללא תמורה באמצעות אחד הביטוחים הקיימים ומעטים מבינים מי מפקח על יישום חוק בריאות ממלכתי.

הסיבה לכך שהציבור בישראל לא בקיא בענף הביטוח קשורה לניסוח המסורבל של הפוליסות. אין ספק שמדובר על מסמך מורכב, בשפה משפטית גבוהה ועם מונחים מקצועיים שדורשים ניסיון של מספר שנים לפחות. יחד עם זאת, אי אפשר לייחס את האחריות לנותני השירותים בלבד.

כל מי שיש לו פוליסת ביטוח צריך לקחת יוזמה ולהיות מעורב. אפשר לעשות את זה באמצעות מעקב אחר פרסומים של משרד האוצר ומשרד הבריאות, יצירת קשר עם סוכן ביטוח והקצאת זמן להשוואה בין פוליסות. צרכנות נכונה אמנם דורשת מאמץ, אך היא משתלמת בטווח הקצר ובעיקר הארוך.

מתי ביקרתם באזור האישי?

ידע הוא כוח ובענף הביטוח הוא אפילו יכול להציל חיים. אם אתם רוצים לדעת על מה בדיוק אתם משלמים ביטוח, אל תשבו בחיבוק ידיים. חברת הביטוח AIG למשל הייתה ממובילות המאבק להגברת השקיפות מול הלקוחות וכיום ניתן לקצור את הפירות. ביטוח הרכב של החברה מאפשר חיבור לאפליקציה ייעודית והוא מומלץ בעיקר לנהגים זהירים. עם ההצטרפות לשירות מותקנת ברכב מערכת ניטור חכמה שמנתחת את הרגלי הנהיגה ומעבירה נתונים בזמן אמת. הנתונים משמשים לניתוח שוטף והערכה על הנהיגה ברכב, כאשר מי שנוסע זהיר ובטוח נהנה מהנחה משמעותית של עד 40% בביטוח המקיף.

עוד דוגמא לשקיפות אפקטיבית מול לקוחות ענף הביטוח היא אתרי האינטרנט. כל מבוטח יכול להירשם ולהיכנס באופן מאובטח לאזור האישי שלו. ההזדהות לאתר היא עם פרטים אישיים בלבד, כאשר בפעם הראשונה נשלחת סיסמא זמנית לטלפון ולכתובת הדואר האלקטרוני כפי שמופיעים ברישומי החברה. מזינים את הנתונים ומאותו רגע עוקבים אחר כל פוליסה בצורה מסודרת. המעקב מאפשר למבוטחים לדעת איזה הרחבות יש להם, מתי הם שילמו יותר וכיצד שינויים במשק משפיעים על גובה הפיצוי הכספי שיקבלו במקרה של תאונה.

האזור האישי באתרי האינטרנט של חברות הביטוח המובילות מרכז את כל המידע הרלוונטי במקום אחד. אפשר לבצע דרכו פעולות כמו פירוט פוליסות, תשלום חובות, צפייה במסמכים אישיים ועוד. הוא נוח לתפעול ולא דורש רקע טכני מיוחד. בנוסף, ניתן להשתמש באזור האישי כדי להוסיף נהג צעיר לפוליסת ביטוח הרכב או לעדכן פרטים אישיים ללא צורך בנציג שירות.

הפירוט של הפוליסות מופיע בשפה נוחה והגישה לאינטרנט בכל מקרה מאפשרת קבלת מידע נפרד על מושגים לא מספיק ברורים. כך נראה הדור החדש של שירותי הביטוח ובזכותו כולנו יכולים לדעת על מה בדיוק אנחנו משלמים.

לייק לפטריה בפייסבוק

תגובות
Loading...