מחזה מהפנט של לווייתנים נדירים משחקים תחת אורו של הזוהר הצפוני תועד לעיני המצלמה (וידאו)

הסרטון המדהים הבא, שצולם באי קבלויה הממוקם בסמוך לחלקה הצפוני של נורבגיה, מכיל בתוכו שתי תופעות טבע מדהימות שחברו להן יחדיו ויוצרות יחד מחזה מרהיב ונדיר שתועד כולו לעיני המצלמה של הצלם האראלד אלבריגסטן.

המחזה של לווייתנים גדולי סנפיר ששוחים ומשתעשעים בסמוך לחופי האי הנורבגי, שפירוש השם שלו הוא “אי הלווייתנים”, אמנם אינו מחזה לגמרי נדיר, אבל לצפות בהם עושים זאת מתחת לאורו של הזוהר הצפוני המרהיב, זה כבר סיפור אחר, והצלם בר המזל שהצליח לתעד את הרגע המהפנט הזה, מספר שזה אפילו לא היה אירוע חד פעמי, והוא זכה לצפות בו שני לילות ברצף.

הזוהר הצפוני, מפגש בין חלקיקי אור הזורמים בשדה המגנטי של כדור הארץ ומתנגשים במולקולות השונות באוויר (מוזמנים לקרוא עוד על התופעה כאן), מתרחש לרוב בין החודשים ספטמבר למרץ, ותיירים וחובבי צילום רבים נוהרים בתקופה הזו למקומות בהם ניתן לראות אותו.


על המפגש עם הלוויתניים הענקיים, בין 12 ל-16 מטר כל אחד, הנמצאים בסכנת הכחדה, מספר אלבריגסטן: “לפתע נתקלתי בחבורת לווייתנים גדולי סנפיר ששיחקו להנאתם לאור הזוהר הצפוני. חזרתי לאותה נקודה ביום למחרת כדי לבדוק האם אוכל להתקרב אליהם ולצלם אותם מקרוב. אחרי כמה שעות המתנה כבר כמעט התייאשתי, אבל אז הם הופיעו שוב”.

מוזמנים לצפות בסרטון היפהפה, אנחנו הלכנו לארוז מזוודה ולחפש כרטיסים זולים לנורבגיה.

לייק לפטריה בפייסבוק