העבודה היא חיינו – 5 דרכים יעילות להגיע לעבודה ב-2019

רבים מאתנו מתחילים את היום בהתארגנות מהירה ונסיעה למקום העבודה. הדרך לעבודה, גם אם היא מלווה במוזיקה נפלאה שאנחנו אוהבים בזמן הנהיגה או הנסיעה באוטובוס, וגם אם אנו מנצלים אותה על מנת להתחיל להתעדכן באי-מיילים המצפים לנו במהלך היום, עדיין תופסת עבור רובנו זמן ארוך מדי במהלך היום. לצד הנסיעה ברכב אספנו עבורכם כמה דרכים מומלצות ויעילות במיוחד להגיע לעבודה בשנת 2019.

תמונה: pixabay.com

נסיעה על אופניים חשמליים או קורקינט

אם אתם לא ממוקמים במרחק של שעה נסיעה מעבודה יתכן ודווקא ניידות באמצעי תנועה מכניים חדישים היא הדרך הנכונה עבורכם. שימו לב האם בדרך לעבודה יש מסלולים המיועדים לאופניים חשמליים או התחילו לנסוע באמצעות קורקינט חשמלי. תתפלאו לגלות איך השהות מחוץ לרכב או האוטובוס יכולה לעשות פלאים למצב הרוח ולהפוך את הבוקר למרענן במיוחד. בזמן שאתם נוסעים אתם יכולים לצפות בפינות החמד הנפלאות בעיר, לספוג מעט קרני שמש המעניקות לנו ויטמין D ולהגיע לעבודה אחרי שעקפנו את כל הפקקים.

נסיעה ברכב – בשילוב קארפול של Waze

האם יצא לכם לשמוע על מערך הנסיעות המשותפות של Waze? באמצעות ישומון הניווט האהוב אתם יכולים להתחלק עם נוסעים שלא פגשתם קודם או עם עמיתים לעבודה ולנסוע מהבית לרמת החייל, למתחם הנמל או למקומות נוספים כאשר הנוסעים שאתכם מתחלקים בעלויות הנסיעה. למעשה, אתם הופכים כמעט לנהגי UBER (שעדיין לא קיבלה אישור לעבוד בארץ) וחוסכים משאבים. בסופו של יום עלות נסיעה משותפת לכולם קרובה מאד לנסיעה יומית באוטובוס, מהנה ומהירה הרבה יותר ומאפשרת לכם להכיר חברים חדשים. אל תשכחו לוודא כי עשיתם ביטוח רכב לפני שהתיישבתם ליד ההגה.

נסיעה ברכבת

בינתיים אנו מוגבלים מעט לנסיעה ברכבת ישראל, אך ממש בקרוב יתכן ונזכה לנסוע ברכבת תחתית כחול לבן או במסלולים של הרכבת הקלה. אם אתם מתגוררים בבירת ישראל יתכן וכבר יצא לכם להתנסות בחוויה של נסיעה בקו האדום של הרכבת הנפרש על פני 14 ק”מ ומחבר את פסגת זאב להר הרצל, כאשר בדרך כשני תריסר תחנות.

בתל אביב עדיין לא זכינו לכל הטוב הזה, אבל אם אתם מתניידים לעזריאלי מהרצליה, אין קל יותר מאשר לבחור בנסיעה ברכת מהירה העושה את דרכה ב-15 דקות. זאת, בהשוואה לחלופה של נסיעה ברכב ולפקקים המלווים הן את דרך נמיר (כביש החוף) או את הכביש “המהיר” דרך איילון. בשעות הבוקר אינכם רוצים להתנסות בחוויה המייגעת של אוטובוסים אך אם אינכם מוצאים תחנת רכבת קרובה, תמיד תוכלו לזנק למונית השירות העושה את דרכה במהירות גדולה יותר בעיר.

אופניים: מחטבים את הגזרה בדרך לעבודה

אחת הדרכים הבריאות יותר להגיע למקום העבודה היא באמצעות אופניים. רבים הולכים למכון הכושר רק על מנת לדווש במהירות – אתם יכולים ליהנות מכל היתרונות הבריאותיים ולסייע גם לסביבה בנסיעה באופניים. הערים במרכז מעניקות לרוכבי האופניים חוויה מושלמת ובטיחותית באמצעות מסלולי אופניים ייעודיים המאפשרים להגיע למחוז חפצכם במהירות גבוה יותר משל רכב התקוע בפקק.

לפני שאתם בוחרים את האופניים כדאי לנסות ולראות כיצד בנוי המסלול המוביל אתכם מהבית לעבודה. אם יש עליות או ירידות חדות כדאי לקנות אופניים עם הילוכים שיוכלו להתמודד עם קשיי הדרך. אם אתם מוכנים להשקיע מעט יותר קנו אופני ספורט מקצועיות שיכולות לשמש גם לנסיעות פנאי בסופי השבוע.

מצטרפים לקארפול

העובדה כי יש לכם רכב אינה מחייבת להשתמש בו בכל יום. תוכלו לפעמים להצטרף לקארפול של מישהו אחר מהעבודה, להשתתף מעט בעלויות הדלק או למצוא קארפול של Waze. נסיעות שיתופיות ברכב הפכו להיות אחת הדרכים החסכוניות יותר להגיע לעבודה ותופתעו לגלות כי כמות גדולה של אנשים עושה את דרכה בכל יום מהרחוב בו אתם מתגוררים או הבלוק שלידו, עד לשכונה בה ממוקם המשרד שלכם. האפשרות הזו מתאימה במיוחד למי שאינם יכולים לנסוע לעבודה בדרכים אחרות כמו אופניים או לצעוד ברגל, כמו גם למי שבדרך כלל חולקים רכב אחד עם בן הזוג והמשפחה ואינם יכולים להשתמש בו בצורה יומיומית.

מהי הדרך המועדפת עליכם להגיע למקום העבודה? האם אתם מעדיף את האפשרויות הממוכנות, אופניים או אולי דווקא צעידה רגלית ברחובות העיר?

אתר הפטריה הינו מגזין אינטרנטי של פנאי, בידור ותרבות. באתר תמצאו כתבות תוכן מעניינות, מדריכי קניה, סקירות ודירוגים מעולמות הצרכנות ועוד המון תכנים מגוונים, מעוררי השראה ומרחיבי אופקים. לפנייה למערכת האתר ניתן לפנות בכתובת [email protected] .
מערכת הפטריה

לייק לפטריה בפייסבוק