צפו בסרטון שהוסר: כתב וואלה מדליק ג’ויינט ומעשן באולפן במחאה על פרשת הסלבריטאים והסמים

בסוף השבוע האחרון שוב סערו כלי התקשורת ומהדורות החדשות סביב פרשה מהסוג שהם הכי אוהבים, כזו שמערבת פלילים וסלבריטאים עלומי שם. הפעם, היה זה איש חיי הלילה אייל פלג שנעצר על ידי המשטרה, הואשם בסחר בסמים, והודה כי מכר מריחואנה וחשיש לכמה מסלבריטאי ארצנו בכמה מועדים שונים, ביניהם המפיק מוטי רייף, השחקנית קרן מור ושחקן מפורסם נוסף ששמו עדין לא הותר לפרסום, אם כי חיפוש פשוט בגוגל יענה עבורכם גם על השאלה הזאת.

כאמור, רייף ומור הואשמו שניהם בעישון מריחואנה וזומנו לחקירה על ידי המשטרה. בהמשך (שבת) התוודה רייף  בעמוד הפייסבוק שלו כי הוא אחד החשודים בעישון, והוסיף: “אני לא אומר את זה בגאווה, לא בבושה, אני לא צועק את זה ולא לוחש את זה. זו עובדה. חלק משגרת חיי. צחצוח שיניים, עבודה, אוכל, קצת עצוב, קצת שמח, קצת עייף, אוהב, כואב, ג’וינט”. היום הותר לפרסום גם שמה של מור כנאשמת ב”פרשה”.


עם פרסום הפרשה, החלו לצוץ גם הגובות ברשת, שבאופן לא מפתיע, ובניגוד לפרשות אחרות, היו מתונות ורגועות ביותר כלפי ה”נאשמים” כשעיקר הביקורת מופנית דווקא כלפי משטרת ישראל, בטענה שרוכבת על גבם של סלבריטאים במטרה לתפוס כותרות, במקום להתעסק בפשיעה האמיתית במתחוללת ברחובות,

במדור וואלה! חדשות  החליטו גם הם לנקוט עמדה נגד הפרשה המיותרת והעלו סרטון בו נראה עורך מהדורות החדשות המקוצרות של וואלה, יינון מגל כשהוא אומר: “גם לנו נמאס מהפרסה הזאת אז החלטנו להדליק ג’ויינט באולפן”. מיד לאחר מכן, מדליק כתב וואלה רמי לנציאנו ג’ויינט באולפן ומסביר מדוע הוא עושה זאת, כשעל המסך מופיע הכיתוב: “הנה אנחנו מעשנים באולפן, בואו לעצור אותנו”.

התעלול, או אם תרצו, הפרובוקציה הזאת של וואלה! זיכה את הסרטון שפורסם בעמוד הפייסבוק של וואלה! חדשות באלפי לייקים ומאות שיתופים, אלא שזמן קצר לאחר הפרסום, ממש בדקות האחרונות, הסירו אנשי וואלה! את הסרטון מהעמוד. כמובן, עד שזה קרה, גולשים זריזים כבר הספיקו להעלות את הסרטון המדובר ליוטיוב, ואתם יכולים לצפות בו ממש כאן מעל. לא ברור מה גרם לוואלה! להסיר את הסרטון, אולי תגובות נזעמות של גולשים (למרות שקשה למצוא כאלה* או אולי איומים משפטיים מצד גורמים כלשהם.

הפרסום המקורי שהוסר מעמוד הפייסבוק של וואלה!
הפרסום המקורי שהוסר מעמוד הפייסבוק של וואלה!

קצת מאכזב שאחרי מהלך כל כך אמיץ של וואלה! בחרו בסופו של דבר שם להסיר את הסרטון עם המסר הנוקב. אולם, מצד שני, זו בדיוק הבעיה מאחורי כל הפרשה הזו – הפער האדיר בין דעת הקהל ואורח החיים של הקהל לחוק היבש. אין כמעט אדם במדינה שלא מכיר מישהו שמעשן מריחואנה וחשיש, או לחילופין, מעשן אותם בעצמו, ולכן, כל ה”פרשה” הזו והניסיון של המשטרה לסחוט כותרות על חשבון ידוענים “עבריינים” הוא פשוט מביך. חקירה משטרתית, בקרוב אצלכם.

לייק לפטריה בפייסבוק