חיים בסבל: שבע שנים בתור

העמותה למען החיים בגרמניה השיקה קמפיין הגברת מודעות לתרומות איברים הנקרא “ממתין במשך שבע שנים”. מייקל סטאף, בחור בן 27 מגרמניה, שממתין כבר 7 שנים להשתלת כליה, הוצב בתחנת רכבת בפרנקפורט עם מכשיר דיאליזה שמחובר לגופו. עוברי האורח שחלפו על פניו נדהמו לגלות שהוא ממתין להשתלת כליה 7 שנים בהן הוא עובר טיפולי דיאליזה.

בנוסף למיצג הסבל האנושי שעובר מייקל בכל טיפול פולשני של דיאליזה, הוצבה מודעה דיגיטלית עם קריאה לפעולה “חלק מאיתנו ממתינים יותר זמן עבור תרומת איברים. עזרו לנו על ידי חתימה על כרטיס תורם באתר העמותה”. הסרטון צבר מעל 100,000 צפיות ביוטיוב וזכה לאחרונה בתחרות פרסים עולמית על מצוינות בקטגוריית הפרסום בתחומי הבריאות והרפואה.

הקמפיין נותן לעוברי האורח ולצופים בסרטון אגרוף בבטן. בלי מסרים מתוחכמים, בלי כוכבנים שמקבלים בוכטה של כסף על השתתפות בקמפיין, מוצגת תמונת מראה פשוטה המציגה את הסבל על פניו של אדם שממתין זמן פשוט בלתי הגיוני להשתלת כליה. שנים על גבי שנים בהן ממתין לתרומת איברים ונאלץ לסבול טיפולים פולשניים וכואבים בזמן הזה.גם בארץ הושק לאחרונה קמפיין של המרכז הלאומי להשתלות לעידוד החתמה על כרטיס אדי. הרעיון מאחורי הקמפיין הוא שמי שחותם על כרטיס אדי יקבל קדימות בתור להשתלות, אם חלילה יזדקק לכך. אין ספק כי מדובר על קונספט הגיוני ונכון שמעודד אנשים לחתום על כרטיס אדי, שכן, אלו שמוכנים לחתום על כרטיס תרומת האיברים ראויים לקבל קדימות בתור להשתלת איברים. אולם, עם זאת, לא מדובר על קמפיין שמצליח לרגש, לגעת והכי חשוב – להניע אנשים לפעולה.  דני קושמרו חביב ככל שיהיה לא מצליח להוציא את הציבור מהאדישות שלו. אם לא יצא לכם עד עכשיו אני ממליץ לכם להיכנס לאתר אדי – המרכז הלאומי להשתלות, לחתום על כרטיס אדי.


 
מומחה לקידום אורגני ויוצר תוכן ותיק בעולמות טכנולוגיה, צרכנות, סקירות והשוואות מוצרים, פנאי ובידור.
במידה ועלתה לכם שאלה בנוגע לתוכן שקראתם בכתבה מוזמנים לפנות אלינו למייל [email protected] ונשמח לעזור לכם.

לייק לפטריה בפייסבוק