תחתיות הבירה המפתיעות האלה מסתירות סוד שאפשר לגלות רק אחרי ששותים

יפן נחשבת לאחת המדינות היותר בטוחות בעולם בכל הנוגע לפשיעה ואלימות ברחובות, אלא שבחדרי חדרים וממש כמו במדינות רבות אחרות בעולם, תופעת האלימות נגד נשים, זו שמתרחשת מאחורי ארבע קירות בטון ולרוב איש אינו מודע אליה מלבד הקרבן עצמה, הולכת ומתעצמת.

ברשת הברים המקומיים יאוצ’ו בעיר טוקיו, ביקשו לנסות ולתרום למאבק נגד אלימות במשפחה, ומצאו דרך יצירתית ומגניבה במיוחד להעביר מסר חריף לצרכני האלכוהול בעיר. במסגרת קמפיין חדש ומצוין, יצרו ברשת הפאבים את “תחתיות האלימות”, תחתיות שנראות רגילות לחלוטין אבל מסתירות בתוכן אלמנט מפתיע שנחשף רק כאשר מניחים עליהן את כוס המשקה.

בהתחלה, מציגה התחתית תמונות שגרתיות של נשים יפניות. אלא שהתחתיות המיוחדות הודפסו באמצעות דיו תרמי מיוחד, וברגע שכוס המשקה הקר מונחת על התחתית היא יוצרת שינוי בטמפרטורה של הדיו, כך שבפעם הבאה שהכוס תתרומם מהתחתית, היא תחשוף פצעים וחבורות על פניהן של אותן נשים שפרצופם מופיע על התחתיות, כשמתחת לתמונה מופיע הכיתוב “אל תתנו לשתייה מופרזת להסתיים עם אלימות במשפחה”.

למרות שמדובר בקמפיין נהדר שמשתמש בחוכמה בטכנולוגיה כדי לייצר אפקט הרתעה לא רע בכלל, קשה להאמין שהגימיק המגניב הזה באמת ישנה משהו, ומעבר לכך, המסר שלו הוא טיפה בעייתי היות והוא מקשר את תופעת האלימות נגד נשים לשתיית אלכוהול ובעצם משליך את האשמה על המשקאות ולא על האנשים ששותים אותם. מעבר לכך, ברור שהאלכוהול הוא רק זרז לתופעה המכוערת בקרב אנשים שהם מלכתחילה בעלי נטייה לאלימות. תוסיפו לעניין את העובדה שאלימות במשפחה היא ממש לא עניין חד צדדי של גברים כלפי נשים ומתרחשת בשני הכיוונים ותקבלו קמפיין חכם, יצירתי, אבל כזה שלא לגמרי פוגע במטרה.

אז הרעיון מוצלח, הביצוע בינוני, ובכל זאת, שלל הקמפיינים נגד אלימות במשפחה מתחברים בסופו של דבר לכדי פאזל אחד גדול שכל חלקיו מרכיבים מסר אחד חשוב: די לאלימות.

לייק לפטריה בפייסבוק