פרסום קריאייטיב ותופעות רשת

מצבר לרכב – איך הכל התחיל?

קצת על ההיסטוריה של מצברים

המצברים כפי שאנו מכירים אותם כיום, הומצאו כבר ב 1859 ומאז ועד היום נמצאים בשימוש גלובאלי רחב במגוון סוגים של כלי רכב ומהווים 33% מסך ההוצאות העולמיות על סוללות. את המצברים, או ליתר דיוק את הסוללת עופרת-חומצה המציא גסטון פלנטה, שהיה פיזיקאי וממציא צרפתי. מצברים הם למעשה סוללה חשמלית נטענת המבוססת על תגובה כימית של לוחות עופרת בתמיסה של חומצה גופרתית. סוללת עופרת-חומצה עברה שינויים אחדים לאחר המצאתה, שנועדו לשכלל אותה, לשמור עליה שלמה ולהאריך את אורח חייה אך בסופו של דבר, אין אלו שינויים מרחיקי לכת. כלומר, בעוד ששוק הרכבים הולך ומשתכלל באופן קבוע ומביא לייצור רכבים שפעם היו בגדר מדע בדיוני, דווקא החלק של מצברים נותר איתן והטכניקה שהוא פועל לפיה לא השתנתה כבר כמה שנים טובות.

חשוב לציין שלא משנה איזה מצבר רוכשים, חשוב לבדוק אותו בשיטתיות כל כמה חודשים ולוודא את תקינותו. גם אם מדובר בהחלפת מצבר לרכב שהוא יחסית חדיש ומשוכלל וגם אם המצבר שרכשתם היה חדש ותקין לגמרי, בדיקות תקופתיות יבטיחו הימנעות מהפתעות לא נעימות כמו רכב תקוע בפתאומיות.

Credit: Pixabay

אז איפה הכי כדאי לקנות מצברים?

כמובן, שלא מצופה מכל בעל חנות מצברים להכיר את ההיסטוריה העשירה של המוצר ולהרחיק עד לצרפת של המאות הקודמות כדי לדעת לייעץ אודות מצברים. יחד עם זאת, חשוב לרכוש מצברים במקומות המתמחים בתחום, שמציעים מבחר גדול של מצברים משלל מותגים עולמיים מובילים ושיודעים להתאים את סוג המצבר המבוקש לכל כלי רכב. ההתאמה הזו חשובה לשמירה על אורך חייו של המצבר, שכן מדובר במוצר שמחירו גבוה יחסית ושיש לו חשיבות קריטית לתפעול הרכב. מצבר ריק מביא לכך שהמכונית פשוט חדלה מלנסוע וזה הדבר האחרון שרוצים שיתרחש באמצע כביש מהיר וסואן או כשאתם עומדים לצאת מהבית במהירות וצריכים להתניע את האוטו. לכן, אל תתפשרו על איכות המקום ממנו אתם רוכשים מצברים וודאו כי מדובר בחנות בעלת שם, ניסיון ומוניטין בתחום.

סוגי מצברים שונים

לא תמיד רכישת מצברים נועדה לרכבים פרטיים. גם אופנועים, קטנועים ואפילו סירות וכלי רכב אחרים, משתמשים במצברים ולעיתים יש צורך בתיקון או ברכישת סוגי מצברים שאינם מיועדים למכונית סטנדרטית. ההבדל העיקרי בין מצברים הוא רמת האמפר שהם מספקים, שבדרך כלל מתחילה מ 40 אמפר עבור רכב רגיל ומגיעה לכמה מאות אמפר כשמדובר במשאית, למשל. עוד יש להבחין, בין קניית מצברים משומשים למצברים חדשים. מצברים יד 2 יהיו זולים יותר ממצברים חדשים לחלוטין, אך יש לוודא את התקינות שלהם לפני הרכישה כדי לא להגיע למצב בו מגלים בדיוק בזמן הלא מתאים, שהמחיר הנמוך שלהם בסופו של דבר התגלה כיקר והוא בא לידי ביטוי בתיקונים, בזבוז זמן יקר ועוד.

מעוניינים להזמין מצבר לרכב עד הבית ולחסוך זמן יקר? צרו קשר עוד היום עם המומחים של לירון מצברים 072-3921104

לייק לפטריה בפייסבוק

תגובות
Loading...