מיד תעברו לכתבה...

דלג
פרסום קריאייטיב ותופעות רשת

9 סוגי ירקות שאתם יכולים לקנות פעם אחת ולגדל אותם בעצמכם לנצח

כמה פעמים קרה לכם שרכשתם בצל, הנחתם אותו במקום הקבוע שלו על אחד המדפים במטבח, ולאחר כמה ימים גיליתם שהוא יצא משליטה, חזר לחיים והחל להצמיח גבעולים ירוקים? כמובן, חוץ מבצל יש לא מעט ירקות שהמפגש עם מים או לחות גבוהה גורם להם להתחיל לפרוח מחדש, ולהצמיח עלים חדשים ותוצרת חדשה.

אספנו עבורכם 9 דוגמאות לירקות שאתם יכולים לרכוש פעם אחת ולהשתמש בהם כדי לייצר לעצמכם גינת ירק מקסימה וריחנית, שתספק עבורכם באופן קבוע תוצרת חדשה בה תוכלו להשתמש להנאתכם במטבח. בכל אחד מהמקרים, חשוב לזכור להחליף מים בכל כמה ימים, כדי למנוע עכירות וריחות לא נעימים. בהצלחה!

בצל ירוק

בצל גינה צעיר, המכונה גם בצל ירוק, יתחיל לצמוח ברגע שתשאירו את השורשים שלו שקועים בכלי עם מים. כמובן, רצוי שהכלי יעמוד במקום מואר כדי לאפשר לבצל לצמוח. חשוב: החליפו את המים בכל 2-3 ימים כדי שהם לא יסריחו.

ירקות שאפשר לקנות פעם אחת 1

שום

שום מתחיל לצמוח במהירות ובצורה מרשימה ברגע שמניחים אותו במים. לנבטים של השום יש טעם עדין במיוחד מה שהופך אותו לתוספת נהדרת לבישול, לסלטים ולרטבים.

ירקות שאפשר לקנות פעם אחת 2

כרוב סיני

הניחו את השורשים של הכרוב בתוך מים והניחו לו לשרות בהם למשך במקום מואר היטב. לאחר כשבועיים, תוכלו להוציא את השורש שכבר החל לצמוח בשלב הזה ולהעביר אותו לעציץ מרווח יותר, כדי שהוא יוכל לצמוח ולהפוך לכרוב בגודלו הטבעי.

ירקות שאפשר לקנות פעם אחת 3

גזר

כל שעליכם לעשות הוא לחתוך את החלק העליון של הגזר ולהניח אותו במים רדודים, והגזר יחל לצמוח מחדש.

ירקות שאפשר לקנות פעם אחת 4

בזיליקום

קחו כמה עלי בזיליקום באורך של 3-4 סנטימטרים, והניחו את הגבעולים שלהם בתוך מים, חשופים לאור השמש. תוך כמה ימים, לאחר שהם צמחו לגודל כפול מהאורך ההתחלתי שלהם, קחו את העלים ושתלו אותם באדמה. תוך כמה שבועות, בהנחה שתשקו אותם כראוי ותעניקו להם חשיפה לשמש, תזכו לשיח בזיליקום שופע ומרשים.

ירקות שאפשר לקנות פעם אחת 9

סלרי

חתכו את הבסיס של הסלרי, הניחו אותו בתוך כלי עם מים חמימים והשאירו את הכלי באור השמש. תוך כמה ימים, יתחילו לצמוח עלים במרכזו של בסיס הסלרי, וזה בדיוק הזמן לקחת אותו ולשתול אותו באדמה כדי שיוכל להמשיך לצמוח.

ירקות שאפשר לקנות פעם אחת 10

חסה

חתכו את החלק התחתון של החסה והניחו אותו בתוך קערה עם מים למשך כמה ימים. אחרי שהעלים יתחילו לצמוח, ממש כמו עם הסלרי, קחו את החסה ושתלו אותה באדמה.

ירקות שאפשר לקנות פעם אחת 7

כוסברה

גם כוסברה היא צמח שיתחיל לפרוח ולגדול במהירות כשמניחים את שורשיו בתוך מים. גם הפעם, אחרי כמה ימים כשהוא מתחיל לצמוח, העבירו אותו לאדמה, ותוכלו גם אתם ליהנות מהארומה המשגעת שלו.

ירקות שאפשר לקנות פעם אחת 8

נענע

הניחו את גבעולי הנענע בתוך קערה עם מים. לאחר שהם יתחילו להצמיח שורשים, העבירו אותם לאדמה. חשוב מאוד: הנענע זקוקה לחשיפה ישירה וקבועה לאור השמש ובנוסף מאוד אוהבת מים. דאגו שהאדמה בעציץ תהיה תמיד לחה.

נענע

דרך: Bright Side

לייק לפטריה בפייסבוק

תגובות
Loading...