פרסום קריאייטיב ותופעות רשת

9 סוגי ירקות שאתם יכולים לקנות פעם אחת ולגדל אותם בעצמכם לנצח

כמה פעמים קרה לכם שרכשתם בצל, הנחתם אותו במקום הקבוע שלו על אחד המדפים במטבח, ולאחר כמה ימים גיליתם שהוא יצא משליטה, חזר לחיים והחל להצמיח גבעולים ירוקים? כמובן, חוץ מבצל יש לא מעט ירקות שהמפגש עם מים או לחות גבוהה גורם להם להתחיל לפרוח מחדש, ולהצמיח עלים חדשים ותוצרת חדשה.

אספנו עבורכם 9 דוגמאות לירקות שאתם יכולים לרכוש פעם אחת ולהשתמש בהם כדי לייצר לעצמכם גינת ירק מקסימה וריחנית, שתספק עבורכם באופן קבוע תוצרת חדשה בה תוכלו להשתמש להנאתכם במטבח. בכל אחד מהמקרים, חשוב לזכור להחליף מים בכל כמה ימים, כדי למנוע עכירות וריחות לא נעימים. בהצלחה!

בצל ירוק

בצל גינה צעיר, המכונה גם בצל ירוק, יתחיל לצמוח ברגע שתשאירו את השורשים שלו שקועים בכלי עם מים. כמובן, רצוי שהכלי יעמוד במקום מואר כדי לאפשר לבצל לצמוח. חשוב: החליפו את המים בכל 2-3 ימים כדי שהם לא יסריחו.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Nadia with a bad gut (@the_whole_garden) on

שום

שום מתחיל לצמוח במהירות ובצורה מרשימה ברגע שמניחים אותו במים. לנבטים של השום יש טעם עדין במיוחד מה שהופך אותו לתוספת נהדרת לבישול, לסלטים ולרטבים.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Appletree_Pheasant (@appletree_pheasant) on

גזר

כל שעליכם לעשות הוא לחתוך את החלק העליון של הגזר ולהניח אותו במים רדודים, והגזר יחל לצמוח מחדש.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by ekofanatik (@ekofanatik) on

בזיליקום

קחו כמה עלי בזיליקום באורך של 3-4 סנטימטרים, והניחו את הגבעולים שלהם בתוך מים, חשופים לאור השמש. תוך כמה ימים, לאחר שהם צמחו לגודל כפול מהאורך ההתחלתי שלהם, קחו את העלים ושתלו אותם באדמה. תוך כמה שבועות, בהנחה שתשקו אותם כראוי ותעניקו להם חשיפה לשמש, תזכו לשיח בזיליקום שופע ומרשים.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by DIY/Hacks/creativity/yummy (@creative_life_idea) on

סלרי

חתכו את הבסיס של הסלרי, הניחו אותו בתוך כלי עם מים חמימים והשאירו את הכלי באור השמש. תוך כמה ימים, יתחילו לצמוח עלים במרכזו של בסיס הסלרי, וזה בדיוק הזמן לקחת אותו ולשתול אותו באדמה כדי שיוכל להמשיך לצמוח.

 

View this post on Instagram

 

🌿 #zerowastejuly ㅤ ✅먹고남은 샐러리 다시 키우기! ㅤ 저는 샐러리를 참 좋아하는데요:) 이번엔 샐러리 키우기에 도전해봤어요. 샐러리를 먹기 전 밑둥을 5cm 정도 잘라 물에 넣어두면 잘 자란다고 하더라구요. 지금 사진에는 2주 정도 자란 샐러리 모습입니다😊 도자기 그릇은 제가 5년 전 쯤 직접 만든.. ㅎㅎ 그릇을 사용했어요. 햇볕이 많지도, 적지도 않은 부억 창가에 두니 잘 자라네요. 나중에 뿌리가 나오면 (지금은 세가닥 정도?) 흙에 심어도 된다고 합니다. 나중에 더 자란 모습 보여드릴게요! ㅤ ✅Regrow new celery from scraps! ㅤ I like celery very much! So i tried grow celery from scraps. First cut 2 inches off the end of the celery. And place them in water. I used china bowl which i made 5 years ago. That pic is 2 weeks later i started grow them. You can plant them in soil after the roots are comes out. I’ll show you later when my celery growing bigger than now😊 ㅤ #샐러리 #샐러리키우기 #수경재배 #채소키우기 #제로웨이스트 #쓰레기없는삶 #제로웨이스트실천가 #플라스틱없는삶 #플라스틱제로 #프리사이클링 #지속가능한 #celery #regrowcelery #growingcelery #regrowveggies #ecofriendly #precycle #precycling #zerowaste #zerowastelife #zeroplastic #zerowasteliving #wastefree #wastefreeliving #sustainable #sustainableliving #koreanhome #koreanhouse

A post shared by Rachel S (@zerowaste.korea) on

חסה

חתכו את החלק התחתון של החסה והניחו אותו בתוך קערה עם מים למשך כמה ימים. אחרי שהעלים יתחילו לצמוח, ממש כמו עם הסלרי, קחו את החסה ושתלו אותה באדמה.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Assyrian Dishes (@assyriandishes) on

כוסברה

גם כוסברה היא צמח שיתחיל לפרוח ולגדול במהירות כשמניחים את שורשיו בתוך מים. גם הפעם, אחרי כמה ימים כשהוא מתחיל לצמוח, העבירו אותו לאדמה, ותוכלו גם אתם ליהנות מהארומה המשגעת שלו.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Hayley Powers (@reconnectingtonature) on

נענע

הניחו את גבעולי הנענע בתוך קערה עם מים. לאחר שהם יתחילו להצמיח שורשים, העבירו אותם לאדמה. חשוב מאוד: הנענע זקוקה לחשיפה ישירה וקבועה לאור השמש ובנוסף מאוד אוהבת מים. דאגו שהאדמה בעציץ תהיה תמיד לחה.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by @falkaromatherapy on

לייק לפטריה בפייסבוק

תגובות
Loading...