פרסום קריאייטיב ותופעות רשת

אגדה אורבנית – היתרונות הברורים במגורים בעיר

נראה שבעשורים האחרונים הואץ תהליך העיור העולמי. חיי חברה תוססים, מערכת בריאות איכותית ותרבות משגשגת הם רק חלק קטן מהגורמים שהביאו לנהירה גבוהה לערים הגדולות. מה מייחד אותן כל־כך? הסיבות לפניכם

זאב נחמנזון

כבר לפני יותר מ-20 שנה, אם מצאתם את עצמכם מטיילים ביערות הגשם בארצות הנידחות ביותר, יכולתם להגיע לכפרים שכוחי אל בהם חיים לא יותר מכ-30 תושבים, בבקתות עץ ובמבוק ודגים מפלצתיים תלויים לייבוש על עלי בננה ענקיים בחצר הבקתה. בין אם מדובר בכפר על גדת האמזונס ובין אם על הנילוס או היאנגצה – היו בטוחים שיכולתם למצוא שם פחיות קוקה קולה וסניקרס במחיר מופקע.

תרבות המיתוג ניסתה להוביל מזה שנים את הציוויליזציה והיום בכל כפר שכזה כבר תוכלו למצוא חשמל, קליטה אלחוטית וככל הנראה שלרוב התושבים בו יש גם סמארטפון. אז אם כבר יש את כל הדברים הללו – למה לא לעבור לעיר בעצם?

הציוויליזציה מגיעה לכל מקום ואליה מצטרפות גם הטכנולוגיה ואיכות החיים. על אף שבישראל ישנם כמה שחולמים על בית קטן בכפר או במושב, נראה שעם הזמן מוקמים ומתפתחים פחות מושבים וקיבוצים ובניגוד אליהם – גדלות ומתעדכנות ערים מרכזיות בכל רחבי הארץ. אלו בתורן מציעות דירות למכירה אטרקטיביות בבניינים גבוהים או בבתים מתחדשים במרכזן וכפי שהראו מחקרים אחרונים, על אף ההמולה והעומס – מספקים המגורים בערים חיים טובים ובריאים יותר, ממגוון סיבות ויתרונות.

נשארים בשכונה

זה לא באמת משנה אם אתם רוצים לגור בדרום או בצפון תל אביב, בנחלאות בירושלים או בנווה נאמן בחיפה – כל שכונה מביאה איתה צביון משלה הכולל אוכלוסיה, סגנון חיים ומגורים, תרבות וטבע שונים.

החיים בעיר מבטיחים שכל מה שאתם באמת צריכים, נמצא ממש קרוב אליכם ובמרחק הליכה: סופרמרקט, בית מרקחת, מרכז מסחרי, בית קפה שכונתי או פאב, חדר כושר, קניון או מרכז מסחרי וכמובן מוסדות חינוך להורים לילדים מביניכם. על אף שמקומות החניה בעיר הולכים ופוחתים, ברוב הבניינים החדשים תוכלו למצוא אחת מובנית וגם אם לא – הרעיון הוא שלכל מקום בשכונה תוכלו להגיע ברגל.

Credit: Shutterstock

שכנים שכנים

באופן לא מפתיע, בנייה מתחדשת מזמנת אליה בדרך כלל אוכלוסייה בעלת מכנה משותף. משפחות צעירות מחפשות לרוב את אותם הפרמטרים החשובים כמו חינוך, רווקים וזוגות בתחילת דרכם מחפשים את הרעש והדינמיות המתאימה לקצב החיים שלהם וכמובן, אנשים מבוגרים שמחפשים את השלב הבא באיכות החיים ויחפשו דירה בשכונות השקטות יותר, בסמיכות לאנשים בגילם.

כך למשל, אם אתם מתגוררים במרכז ת"א וצופים בסרט של טרנטינו בווליום גבוה, רוב הסיכויים שלא תקבלו נקישה בדלת המלווה בגערה של שכן שמבקש שתנמיכו, אבל יש סיכוי שדניאלה פיק תנקוש ותשאל אם אתם יודעים מי ביים את הסרט. טרנטינו כמובן.

קרוב לעבודה או קלע"ב, אם תרצו

רוב העסקים, מעוזי הטכנולוגיה וההיי טק ממוקמים בערים. אם מדובר באיזורי התעשייה, תוכלו למצוא לרוב מקומות חניה או שתקבלו הסדר שכזה ממקום עבודתכם.

לצד זאת, תמצאו גם תשתית נוחה של תחבורה ציבורית. איך שלא תסתכלו על זה, חלק ניכר מחייכם קשור לעבודה – או בהגעה אליה, שכן את זמנכם היקר מומלץ שתשקיעו בדברים שמקדמים אתכם ופחות בפקקים. אז עד שתתארגנו על רכב אוטונומי, מגורים במרחק הגיוני ממקום העבודה או בנגישות רבה אליו לכל הפחות – יפנו לכם זמן פנוי נוסף למשפחה ולפנאי, להם אין מחיר.

Credit: Shutterstock

הרשות לרשותכם

ככלל, נחמד לקום בבוקר ולראות שכבר פינו את פחי האשפה, באופן נקודתי יותר, במידה ותזדקקו לסיוע משירותי החירום, לניידת המשטרה, לאמבולנס או לכבאית תהיה ההגעה מהירה יותר – נתון החשוב מאוד בשעת אמת. כל זה מתאפשר בעיקר עקב התקציבים הגדולים והמבוססים אותם מקבלות הרשויות העירוניות מאלו שמקבלות המועצות האזוריות, וככל שהעיר גדולה ומאוכלסת יותר, כך גם יורדים המיסים עבור כל תושב.

דבר זה מתבטא בתורו בהשכלה טובה יותר הכוללת מוסדות רבים יותר, שירותי בריאות מקיפים יותר עם פרישה רחבה של מרפאות ובתי חולים מאובזרים ומתקדמים שנותנים מענה טוב יותר לתושבים. תוסיפו לכך תשתיות יציבות ומתפתחות והשקעה כללית גבוהה יותר ברווחת התושב, כך תדעו שאתם בסביבה טובה.

אז אם נתקעתם בחצות בלי חלב או סתם בא לכם לבלות בפאב רועש לצד בירה קרה ונשנושים עד השעות הקטנות של הלילה – מגורים בעיר הם לגמרי בשבילכם.

לייק לפטריה בפייסבוק

תגובות
Loading...