פרסום קריאייטיב ותופעות רשת

חמש דרכים מהירות ויעילות לשדרוג מראה המטבח

המטבח שלכם ידע ימים טובים יותר? מוצאים את עצמכם מביטים בו ותוהים לאן נעלמו ימיו היפים והאסתטיים? כנראה שהגיע הזמן לשדרוג קל! גם אם התקציב שלכם לא גבוה מאוד, ואתם רוצים לחדש ולרענן את מראה המטבח, הינה כמה דרכים נהדרות שבהן תוכלו לעשות זאת. עם מעט השקעה, חשיבה יצירתית ובעיקר רצון להפוך את אחד החדרים הכי חשובים בבית, למקום שכיף ונעים להיות בו. לפניכם חמש דרכים מהירות ויעילות לשדרוג מראה המטבח.

Credit: Pexels

מרעננים את ארונות המטבח

ארונות המטבח הם אחד הפריטים בחלל המטבח, שתופסים את העין ומיושמים בחלקים נרחבים בחלל, ולכן נתחיל “לטפל” בהם.

אם ארונות המטבח שלכם ישנים ומתקלפים, חשבו על דרכים יצירתיות לשדרג אותם. תוכלו לחדש את הארונות באמצעות צביעה, עיצוב מחדש, שיוף והפיכתם למעודכנים יותר מבחינה עיצובית, או פשוט להחליפם במדפים פתוחים שיוסיפו רעננות ותחושת מרחב לחלל כולו. דרך נוספת ליצור אשליה של גודל בחלל, לאוורר ולרענן אותו היא להחליף את ארונות המטבח לארונות בצבע לבן. האפקט של מטבח לבן לא רק דרמטי ומרחיב את מראה החלל, אלא גם יוצר מראה נקי ועל זמני, שיישרת אתכם לאורך שנים. לא משנה באיזה גוון תבחרו, העדיפו צבעים עדינים ושקטים שיהיו “נכונים” גם בעוד שנים.

מוסיפים שטחי אחסון

אם יש לכם יותר חפצים מאשר מקום פנוי, עומדות בפניכם שתי אפשרויות: הראשונה היא לפנות מקום, לעשות סדר במטבח ולהחליט על אילו פריטים ניתן לוותר (טיפ מעולה בכול זמן, לא רק כשרוצים לחדש את מראה המטבח) והאפשרות השנייה היא להוסיף אפשרויות אחסון במטבח בעזרת מגוון פתרונות. תוכלו לשבץ מתלים, התלויים ברחבי המטבח ובאזור השיש ועליהם לתלות סירים, כלי מטבח גדולים, ספלים, מגבות וכדומה (זו גם הזדמנות מעולה להשוויץ בכלי המטבח היפים שלכם), ליצור מדפים פתוחים לאחסון או פשוט לסדר מחדש את אמצעי האחסון העומדים לרשותכם.

המפתח לאווירה נעימה – תאורה

אם המטבח שלכם נבנה לפני לא מעט שנים ולא שדרגתם מעולם את גופי התאורה שבו, סביר להניח שמדובר בפלורסנט או נברשת מעט מיושנת. כדי לקחת את המטבח שלכם אל שנת 2021 בבטחה, כדאי לשקול להחליף את גופי התאורה במטבח לתאורה פונקציונלית ותאורת אווירה. תפקידה של התאורה פונקציונלית היא להאיר את החלל כולו ולשמש גם כתאורה ממוקדת לאזורים מסוימים במטבח: האי, השיש, אזור הכיריים ואפילו חלקם הפנימי של ארונות המטבח. תאורת אווירה, לעומת זאת, היא תאורה רכה המיועדת בעיקר ליצירת האווירה הרצויה – כשאתם נהנים מארוחה אינטימית, מארחים חברים או קוראים ספר עם כוס יין לעת ערב.

שדרגו את ברז המטבח

יש לכם ברז מיושן? אתם מוצאים את עצמכם נאבקים כדי שיוציא זרם ראוי לשמו או שלא ישפריץ לכל הכיוונים? לא רק שאתם לא נהנים מאחד האביזרים הכי בסיסיים במטבח, אלא שיכול להיות שאתם מקבלים חשבון מים גבוה מהדרוש. שקלו לשדרג את ברז המטבח בברז חזק ומעוצב, שלא רק יעניק למטבח כולו ולאזור הכיור מראה מודרני ויפה יותר, אלא גם יהיה חסכוני באנרגיה ויצמצם את צריכת המים הביתית שלכם.

להתראות, כתמים עקשניים

יצירת חיפוי מטבח חדש למטבח זו אחת הדרכים הקלות, הזולות והמתגמלות לשדרוג אזורים שונים במטבח. משטחים ישנים “סובלים” משריטות, סימני צריבה שלא עוברים וכתמים עקשניים במיוחד, ואם התקציב לא מאפשר לכם להחליף אותם, תוכלו ליישם פתרונות חיפוי שונים שיסייעו לכם בכך, דוגמת צביעה, הדבקת טפט חדש או הוספת משטח פונקציונלי באזור ה”נגוע”.

לייק לפטריה בפייסבוק

תגובות
Loading...