כך תשדרגו את הרכב שלכם

שורה ארוכה של תוספות יכולות לשדרג את הרכב שלכם ולשפר את חווית הנסיעה. החל מטסות לצמיגים, דרך ידיות ניקל ועד תוספים למנוע – הנה כל מה שצריך לדעת לפני שעולים על ההגה.

חובבי הגה יודעים להעריך את הדברים הקטנים. מטרתם העיקרית היא לא להשתמש ברכב רק כדי להגיע ממקום  למקום, אלא גם ליהנות מהנסיעה. כך לדוגמא, מכוניות חדשות הן נקיות ומבריקות עם ריח נעים אבל אפילו בהן ניתן לשדרג את האבזור הבסיסי.

Credit: Pixabay

היתרונות של טסות לצמיגים ומגני רוח

השדרוג הבסיסי ביותר הוא תוספת טסות לצמיגים. במקום להסתפק בכיסוי גלגלים רגיל, ניתן להעניק ערך מוסף לרכב עם סט טסות 15 אינצ’ כולל סמלים. העלות הממוצעת של סט טסות מן הסוג הזה עומדת על 250-300 ש”ח ומדובר על השקעה משתלמת שמשנה לחלוטין את הרושם הראשוני מהרכב.

עוד תוספת בסיסית אבל שווה היא מגני רוח. כאן המטרה היא לשפר את המראה החיצוני של הרכב, ובאותה הזדמנות גם להקטין את ההתנגדות של הרוח. הקטנת התנגדות משפרת את ביצועי הרכב וחוסכת בהוצאות דלק. בניגוד למה שנהוג לחשוב, מגני רוח לא מיועדים רק לרכבי ספורט. אפשר לשלב אותם גם בדגמים משפחתיים ולהתאים אותם לכל יצרן בנפרד.

עוברים למצב ספורט: מראות, ידיות ניקל ואגזוזים

בשנים האחרונות ניתן לראות עלייה בביקוש למראות ספורט. אלו מראות צד שהיו בעבר מיועדות לרכבי קופה בלבד, אך כיום הן מומלצות גם לדגמים סטנדרטיים יותר. הבעיה היחידה היא שמראות ספורט דורשות תקופת התאקלמות קצרה. הן קטנות יותר בהשוואה למראות הרגילות ולכן חשוב לנהוג בזהירות עד שמתרגלים אליהן.

נהגים שאוהבים את המראה הספורטיבי לא יסכימו לוותר על ידיות ניקל לדלתות. ניקל הוא חומר מבריק שלא דורש תחזוקה מיוחדת ובעזרתו ניתן לייצר ידיות בכל הגדלים. מלבד המראה האסתטי, היתרון של ידיות ניקל בא לידי ביטוי בניקיון. בנוסף, ניתן להשיג כיסוי מכסה דלק מנירוסטה וכך להשלים את המראה הכללי.

מצב ספורט קלאסי נשען על שימוש באגזוזים וסופיות. אגזוזים לא מתאימים לכל סוגי הרכבים, אך ניתן להתייעץ עם אנשי מקצוע לגבי חיבור שלהן למנוע הקיים. יש מבחר עצום של אגזוזים פתוחים וסופיות לאגזוזים שמיוצרים בדגם אוניברסלי. אפשרות אחרת היא לקנות אגזוז פתוח של יצרן ספציפי ולהתאים עבורו סופית מנירוסטה.

מה תפקיד התוספים?

לבסוף, השקעה בשדרוג של הרכב מחייבת התייחסות גם למה שקורה מאחורי הקלעים. כאן כדאי להזכיר תוספים כמו שמן מנוע בתקן מקורי, תוסף לשמן מנוע למניעת דליפה ותוסף לשמן גיר רגיל או אוטומט.

המחיר הממוצע של תוספים למנוע עומד על 100-250 ש”ח והתפקיד העיקרי שלהם הוא למנוע שחיקה ולשפר ביצועים. שדרוג כזה מתאים לכל סוגי הרכבים ובחלק מהמקרים יש לו משמעות בטיחותית.

אתר הפטריה הינו מגזין אינטרנטי של פנאי, בידור ותרבות. באתר תמצאו כתבות תוכן מעניינות, מדריכי קניה, סקירות ודירוגים מעולמות הצרכנות ועוד המון תכנים מגוונים, מעוררי השראה ומרחיבי אופקים. לפנייה למערכת האתר ניתן לפנות בכתובת [email protected] .
מערכת הפטריה

לייק לפטריה בפייסבוק