פרסום קריאייטיב ותופעות רשת

חל"ת דבש – זה בידיים שלכם

נגיף הקורונה הביא איתו לא רק איומים בריאותיים על כל העולם, אלא גם שינויים כלכליים מרחיקי לכת. בשל ההגבלות הרבות שחלות כיום על הפעלת עסקים, לא מעט מעסיקים נאלצו להוציא את העובדים שלהם לחל"ת – חופשה ללא תשלום. לפי הנתונים שנאספו בביטוח הלאומי ובלמ"ס, מעריכים שיש כיום לא פחות מחצי מיליון ישראלים שנמצאים בחל"ת, ואם הגעתם לפה כנראה שגם אתם חלק מהם! אז עכשיו אתם יושבים בבית. האם זה אומר שצריך לשבת, להתבטל ולבזבז זמן? לא בהכרח – הנה כמה דברים שכדאי להתחיל לטפל בהם עכשיו כשיש לכם יותר זמן

Credit: Pixabay

לטפל בכל הטפסים והסידורים הביורוקרטיים

אנחנו יודעים איך זה, תמיד צריך לבדוק את הפוליסה האחרונה שחתמנו עליה, לבדוק מה מצב ההלוואה מהבנק, האם כדאי לנו להחליף את המשכנתא וכיו"ב. מצד שני, בדרך כלל במרוץ החיים, קשה לעשות את העצירה המתבקשת ולבדוק את המצב הפיננסי שלנו. עכשיו כשאתם בחל"ת, זה הזמן המושלם לקחת כמה ימים ולעשות סדר בכל הבירוקרטיה שהזנחתם. תתפלאו לגלות, אבל זה תהליך שיכול לחסוך לכם אלפי שקלים בשנה, ולנוכח המצב התעסוקתי הרעוע – זה חשוב מאד. אפשר למשל לבדוק האם פוליסות הביטוח שאתם משלמים כרגע רלוונטיות עבורכם, ואם לא – ליצור קשר עם חברות ביטוח להשוואה, ביטול ושינוי של הפוליסות. אפשר ורצוי לבחון אפשרויות כמו מיחזור משכנתא על הבית שלכם, אם אתם רואים שתוכלו להשיג תנאים טובים יותר, או למשל לבדוק את הוצאות האשראי שלכם ולוודא שאתם לא משלמים על שירות שאינכם משתמשים בו.

ללמוד משהו חדש

את הזמן הפנוי שיש לכם בבית תוכלו להקדיש להתפתחות אישית ומקצועית, והרי היום לא צריך לצאת מהבית כדי ללמוד משהו חדש. יש לא מעט גופים שיציעו לכם, בחינם או תמורת תשלום, שלל קורסים מקצועיים בנושאים שונים. כך תוכלו לרכוש כישורים חדשים, החל משיפוץ וטיפול בתקלות הבית ועד לעיצוב גרפי מקצועי. שימו לב שאמנם יש ברשת לא מעט מדריכים חינמיים, בעיקר באתר כמו יוטיוב, אבל מצד שני, האתרים שמציעים קורסים בתשלום לרוב יציעו לכם חומרים מסודרים ומאורגנים יותר וגם ליווי מקצועי של מומחים. כמובן שאפשר ללמוד גם משהו חדש פשוט בשביל הרוח, ההנאה וההשכלה הכללית. גם כאן תוכלו למצוא שלל קורסים מקוונים, חינמיים או בתשלום, כמעט בכל נושא שאפשר להעלות על הדעת.

סידור מחדש של הבית

עוד משהו שבדרך כלל מזניחים במרוץ היומיום ועכשיו יש לכם זמן לטפל בו הוא הבית שלכם. אנחנו נוטים להתעלם מבעיות קטנות בבית שהולכות, מתפתחות ומצטברות לכדי בעיה גדולה, אז למה לא לטפל בהן כבר בהתחלה? את הזמן שלכם בחל"ת בבית תוכלו להקדיש לכל מה שהזנחתם עד היום בבית וצריך לעשות – החל מניקיון של הפינות שאף פעם לא הגעתם אליהן, ועד לצביעה מחדש של קירות או רהיטים בבית שהגיע הזמן להעניק להם מראה חדש ונקי יותר. אפשר אפילו לשקול לקנות כמה רהיטים חדשים לבית, לעצב מחדש חדרים. בקיצור, זו ההזדמנות לקחת על עצמכם פרויקט שגם יאפשר לכם לנצל היטב את הזמן בבית, וגם ישדרג את איכות החיים שלכם.

ומה עם למצוא עבודה חדשה?

עוד משהו אחרון לסיום – נסו לחשוב בזמן החל"ת האם אתם בכלל רוצים לחזור לעבודה שעסקתם בה לפני שהקורונה התחילה. על דבר אחד המומחים מסכימים – דברים השתנו, והעולם אחרי הקורונה לא יהיה דומה לזה שהכרנו לפני המגפה. אפשר כבר עכשיו לשקול שינוי מקצועי, או פנייה למקום עבודה חדש, כדי שתוכלו לחזור למסלול בהקדם ולצאת לדרך חדשה.

לייק לפטריה בפייסבוק

תגובות
Loading...