אופס: חברת התעופה שכחה כלב שהושאר בתוך כלוב בגשם הסוער

יש אינספור דברים כיפים לעשות עם כלבים, ואיכשהו, לטוס הוא לא אחד מהם. זה קשור בעיקר לעובדה שהחבר הפרוותי לא עולה אתכם לתא הנוסעים אלא נשלח, כמו אחרונת המזוודות המצ’וקמקות – לבטן המטוס. מעבר לעלות המטורפת של העניין, זה עסק די מפחיד. תמיד יש חשש שהכלב יברח, ילך לאיבוד או חלילה שהצוות ישכח להזרים חימום וחמצן בתא המטען וכשתנחתו תקבלו קרטיב במקום כלב. אבל מסתבר שיש עוד משהו שאמור להטריד בעלים שטסים עם כלביהם. תסתכלו רגע בתמונה הזאת:

רואים את הטיפות על הזכוכית והמסלול הרטוב? זה גשם זלעפות. והכלוב שם באמצע התמונה? זה כלב נטוש שהמתין לבד בין מטוסים על המסלול בשדה התעופה של יוסטון, רטוב כולו ובלי יכולות לברוח למקום יבש, כי כלוב וזה. וככה זה נמשך חצי שעה לפחות.

הנוסעת שצילמה את התמונה העלתה אותה לטוויטר וכתבה “יונייטד אירליינס המרושעים, השאירו כלב על המסלול הקר והרטוב יותר מחצי שעה למרות שהערנו לצוות של חברת התעופה. בווווו”. משם הסיפור התגלגל ממש מהר עם כמעט 2000 ציוצים מחדש וכתבות בלא מעט כלי תקשורת וגם בזכות הזמרת האוסטרלית סיה (שנדליר) ששיתפה את הסיפור וכתבה בהמשך שתחרים את החברה לאור היחס הדוחה לחיות המחמד האהובות. הגולשים, באופן לא מפתיע, שפכו מבול של זעם על חברת התעופה האמריקאית ואפילו קראו להחרים אותה.

אבל תתאפקו עוד קצת עם העצבים, כי עדיין לא קראתם את התגובה של יונייטד לגולשת שפרסמה את התמונה המקורית. בתרגום חופשי, זה הולך ככה: “תודה שיידעת אותנו. מזג האוויר משתנה וייתכן שמזג האורי היה בהיר בזמן שחברת PetSfae (שאחראים על הטסת כלבים) השאירו אותו על המסלול. איתם אתם צריכים לדבר”.

אכן, תגובה מעצבנת ומפגרת. וגם הגולשים מיד זיהו את הזלזול שבה והמשיכו לתקוף. כשהתקשורת המשיכה לחפור בזה, ביונייטד שינו את הגרסה שלהם והסבירו שהכלב בכלל עמד שם כשהוא מכוסה ומוגן מפני הגשם והקור. למה זה לא נראה ככה? ובכן, לטענת יונייטד זאת אשליה אופטית שנובעת מזווית הצילום.

השתכנעתם? גם אנחנו לא. שמרו על החיות שלכם.

לייק לפטריה בפייסבוק