פרסום קריאייטיב ותופעות רשת

כך תגנו על הכלב שלכם מפני פרעושים וקרציות לקראת הקיץ

הקיץ החם כבר ממש מעבר לפינה, אלא שעבור בעלי כלבים, העונה החמה מסמנת לא רק שמש, ים ובילויים משותפים, אלא גם את תחילתה הרשמית של עונת הקרציות, הפרעושים והמעופפים. אז נכון, הטפילים המציקים הללו פעילים בכל ימות השנה כשתנאי הסביבה חמימים ונעימים מספיק, אבל עם התחממות מזג האוויר בחוץ, המסיבה האמיתית מתחילה וניתן לחוש בעלייה ניכרת בכמות הפרעושים, הקרציות והמעופפים ש"נדבקים" לכלבים.

גירודים? טפילים הם הרבה יותר מסוכנים ממה שחשבתם

בעלי כלבים רבים נוטים לחשוב שההשפעה העיקרית של מגע עם קרציות ופרעושים הוא גירודים, אבל בפועל, הטפילים המטרידים הללו יכולים לייצר לא מעט נזק עבור חברינו הפרוותיים. כך למשל, קרציות, שעקיצתן מגרדת ברמה סבילה, עשויות להעביר לכלבים מחלות קשות, ואילו פרעושים, מלבד הגירוד הבלתי נסבל, עשויים לגרום גם לתולעים במעיים, אובדן פרווה, אדמומיות ופציעת עור עקב הגירוד והתגובה האלרגית.

אם לא די בקרציות והפרעושים, יש עוד סכנה ממשית שמאיימת על כלבים, אבל גם עלינו הבעלים – המעופפים. זבובי החול למשל, שאוהבים מאוד לעקוץ דווקא כלבים, הם הגורמים העיקריים להפצת מחלת הלישמניה הידועה לשמצה, שעלתה לכותרות לא מעט בשנה האחרונה. כאשר זבוב החול עוקץ את הכלב, הוא עשוי להדביק אותו בטפיל האחראי למחלה, ומשם, הדרך להדבקת הבעלים קצרה.

Credit: Shutterstock

אז מה הדרך הטובה ביותר להגנה על הכלב שלך?

על מנת לספק לכלב שלנו הגנה מקסימלית, חשוב מאוד להקפיד על טיפול קבוע לאורך כל השנה, ולא רק בתקופות המועדות לפורענות. קיימים לא מעט מוצרים ותכשירים לטיפול ומניעה כנגד טפילים חיצוניים, החל מתכשירים נקודתיים כמו ספריי ושמפו דוחי פרעושים ועד קולרים מיוחדים וטיפולים מקיפים, מתקדמים ויעילים יותר כמו כדורים ואמפולות הפועלות למניעה והרג של קרציות ופרעושים.

איך בוחרים את הטיפול המתאים?

ובכן, לכל אחד מהמוצרים בשוק ישנם יתרונות וחסרונות ולכן ישנם מספר פרמטרים שחשוב לבחון לפני שבוחרים את שיטת ההגנה על הכלבים:

1. יעילות: כל המוצרים בשוק הם בלעי מטרה דומה – דחייה והשמדה של הטפילים החיצוניים, אלא שכל אחד מהם מכיל רכיבים מרכזיים שונים. חשוב מאוד לבדוק מהם הרכיבים הפעילים ומה רמת היעילות שלהם כנד הטפילים. השילוב בין רכיבים כמו פיפרוניל ופרמטרין למשל יוצר עוצמה משופרת וחזקה במיוחד

2. מהירות ומשך הפעולה: חשוב לבדוק מה פרק הזמן החולף מרגע השימוש ועד להתחלת השפעת החומר על הכלב. ההשפעה של תכשיר איכותי אמורה לפעול תוך שעות בודדות. בנוסף, כדאי לשים לב לכמה זמן יעיל הטיפול, ומה רמת היעילות בפונקציה של הזמן החולף. כמובן, נרצה שהמוצר בו בחרנו יספק לכלב שלנו הגנה מקסימלית לא רק בימים הראשונים, אלא לכל אורך תקופת השימוש.

3. דחייה והשמדת מעופפים: רבים מהתכשירים בשוק מתמקדים בקטילה של קרציות ופרעושים אבל לא יעילים נגד מעופפים. חשוב לבחור בתכשיר שמספק הגנה מלאה גם מזבובני החול, הנמר האסיאתי, ושאר המעופפים המזיקים.

שילוב של 3 הפרמטרים הללו יוביל להגנה מיטבית על הכלב שלכם. כך למשל פועל פרונטליין טרי-אקט המתקדם, אשר הוכח מדעית כבעל יתרונות בולטים בשלושת הפרמטרים החשובים שהצגנו. כמובן, תמיד מומלץ להתייעץ עם וטרינר ולשאול אותו על התכשיר בו בחרתם להשתמש. כך או כך מילת המפתח להצלחת הטיפול היא התמדה – מהרגע בו בחרתם את המוצר המנצח עבורכם, חובה להקפיד על חידש הטיפול על פי הנחיות היצרן, כדי לדאוג שהכלב שלכם יהיה מוגן ונקי בכל ימות השנה. לא נשארים אדישים, אומרים צ'או לפרעושים ולגרודים!

רוצים לקבל אמפולה של Tri-Act במתנה עד הבית? הקליקו כאן להתנסות חינם!

 

לייק לפטריה בפייסבוק

תגובות
Loading...