פרסום קריאייטיב ותופעות רשת

כך נראית האנטומיה של דמויות וצעצועי ילדים מוכרים

מה מסתתר בתוך צעצועי הילדים האהובים כאשר חוצים אותם לשניים? אם עניתם "שום דבר מיוחד חוץ מפלסטיק", אתם קרוב לוודאי צודקים, אבל אם תשאלו את ג'ייסון פריני, מעצב אמריקאי צעיר ומוכשר, כנראה שתהיה לו תשובה אחרת לגמרי.

במשך מספר שנים, עבד ג'ייסון בתור מעצב תעשייתי, אלא שאז, בעקבות המשבר הכלכלי האחרון, הוא פוטר מעבודתו ומצא את עצמו חסר תעסוקה. אחרי 6 חודשים, כשהחסכונות שלו הלכו ואזלו, חזר ג'ייסון לאהבה המקורית שלו, פיסול, והחל להתמקד בתחביב יצירתי ומקורי במיוחד: אנטומיה של צעצועים.

תחילה, לוקח ג'ייסון צעצועים ומפרק אותם לשניים כדי ללמוד את המבנה הפנימי שלהם. אחר כך הוא מתכנן את השלד שמתאים להם, ובמקרה הצורך, גם איברים פנימיים תואמים כדי להשלים את האנטומיה המלאה של אותם צעצועים. החומר ממנו עשויים החלקים הפנימיים שמעצב ג'ייסון נקרא דבק אפוקסי וכדי לפסל אותו כראוי הוא משתמש  בכלי חיתוך ועיצוב של רופאי שיניים. אגב, למרות שכל העסק הזה נראה פשוט לכאורה כשמביטים מהצד על המוצר הסופי, העבודה על דגם אחד כזה עשויה לקחת קרוב לשישה שבועות.

את הדגם הראשון שלו הצליח ג'ייסון למכור באתר Ebay ב-50 דולרים, סכום גבוה בהרבה ממה שציפה, ולאט לאט, הלכה וגברה ההתלהבות סביב הגדמים המיוחדים שלו, שאחדים מהם נמכרו בסכומים שהגיעו עד 17 אלף דולר (!!). כעת, הדגמים האלו מבוקשים גם בקרב חברות גדולות שמבקשות להעביר אותם לייצור מסחרי ומשם לחנויות הצעצועים.

אספנו עבורכם כמה דוגמאות נהדרות לאנטומיה של צעצועים ודמויות מפורסמות שתזהו מהמון סרטי ילדים וסדרות טלוויזיה מצוירות. אתם מוזמנים לבקר בעמוד הפייסבוק שלו כדי לראות את תהליך היצירה של הדגמים ולצפות בעיצובים נוספים.

באגס באני

אנטומיה של צעצועים 20

ג'יימס פי. סאליבן (מפלצות בעם)

אנטומיה של צעצועים 1

הפוני הקטן

אנטומיה של צעצועים 2

מר תפוח אדמה

אנטומיה של צעצועים 21

מיקי מאוס

אנטומיה של צעצועים 14

סטואי (פאמילי גאי)

אנטומיה של צעצועים 3

מריו (האחים סופר מריו)

אנטומיה של צעצועים 4

איש לגו

אנטומיה של צעצועים 5

נמו (מחפשים את נמו)

אנטומיה של צעצועים 6

דובוני איכפת לי

אנטומיה של צעצועים 7

בובת ברבי

אנטומיה של צעצועים 8

דרדסבא (הדרדסים)

אנטומיה של צעצועים 9

פופאי

אנטומיה של צעצועים 11

הלו קיטי

אנטומיה של צעצועים 15

הימן (He-Man)

אנטומיה של צעצועים 22

הפוני הקטן

אנטומיה של צעצועים 16

ברווז אמבטיה מגומי

אנטומיה של צעצועים 17

בובת תינוק

אנטומיה של צעצועים 18

עוד דוגמאות ליצירות האנטומיה המגניבות הללו:

אנטומיה של צעצועים 10אנטומיה של צעצועים 13אנטומיה של צעצועים 12אנטומיה של צעצועים 19

דרך: BoredPanda

לייק לפטריה בפייסבוק

תגובות
Loading...