10 הסדרות הכי טובות שיצאו השנה על פי IMDb

רגע לפני סיום השנה ריכזנו לכם בכתבה את הסדרות הכי טובות שיצאו השנה. לגזור ולשמור.

כשהשנה מתקרבת לסיומה, הגיע הזמן להרהר בסדרות הטלוויזיה שכבשו את ליבנו והציתו את הדימיון שלנו השנה. זו ללא ספק היתה שנה מלאה בסיפורים מדהימים ויצירתיות פורצת דרך, אבל היו כמה סדרות נבחרות שהתעלו על האחרות והתבלטו בעיני הצופים ברחבי העולם.

הרשימה שלנו מתבססת על נתוני אתר IMDb, שפרסם לאחרונה את סדרות הטלוויזיה שקיבלו השנה באתר את מספר הצפיות וההקלקות הגבוה ביותר. סדרות אלה לא רק זכו לביקורת טובות, אלא גם עוררו הדים בקרב הקהל ועוררו שיח ובאז גדול ברשתות החברתיות השונות. מדרמות מד"ב סוחפות ועד קומדיות קורעות מצחוק, אלו הן עשרת סדרות הטלוויזיה המובילות של 2023 שאסור לכם לפספס.

אם יש לכם סדרות נוספות שיצאו השנה ולא מופיעות ברשימה מוזמנים לכתוב לנו עליהן בתגובות. לעוד המון סדרות מומלצות מוזמנים להצטרף לקבוצת הפייסבוק שלנו 'מכורים למסך'.

הסדרות הכי טובות של 2023
הסדרות הכי טובות של 2023 | 'האחרונים מבינינו'

האחרונים מבינינו // The Last of Us

דרמה פוסט-אפוקליפטית מצליחה של HBO שיצאה אי שם בינואר 2023 בכיכובם של פדרו פסקל (‘משחקי הכס’, ‘נרקוס’ וכו’), בלה רמזי (‘משחקי הכס’) ועוד. הסדרה מבוססת על משחק הוידאו בעל אותו השם משנת 2013, שמתארת עולם אפוקליפטי שאיבד צלם אנוש בעקבות התפשטות מגפת הקורדיספס שגרמה לרוב האוכלוסייה להפוך ליצורים דמויי זומבים.

במרכז העלילה אנחנו פוגשים את דמותו של ג’ואל, שורד קשוח ומחוספס שלאחר מותה של בתו איבד את מוסריותו. ג’ואל חובר לנערה צעירה בשם אלי (בלה רמזי), כאשר מוטלת המשימה ללוות נערה בשם אלי ברחבי ארצות הברית ללוות אותה בבטחה להציל את האנושות. מוזמנים לצפות כאן בטריילר.


 

אסוקה // Ahsoka

"אסוקה", הידועה גם בשם "מלחמת הכוכבים: Ahsoka", היא סדרת טלוויזיה שעלתה בשירות התוכן של דיסני+ באוגוסט 2023. עלילת הסדרה מתרחשת ביקום של "מלחמת הכוכבים", הסדרה מהווה ספין-אוף לסדרת "המנדלוריאן", ומתרחשת באותה מסגרת זמן כמו "המנדלוריאן".

הסדרה עוקבת אחר אסוקה טאנו, לוחמת ג'דיי שהייתה בעברה הפדוואן של אנאקין סקייווק, כשהיא חוקרת איום מתהווה על הגלקסיה בעקבות נפילת האימפריה. רוזריו דוסון מככבת בתפקיד אסוקה טאנו, ובעצם ממשיכה את תפקידה מ"המנדלוריאן". מוזמנים לצפות כאן בטריילר של העונה הראשונה.


 

יורשים (עונה 4) // Succession

העונה הרביעית והאחרונה של 'יורשים' עמדה בציפיות של מעריצי הסדרה והיתה לאחת הסדרות הנצפות והמדורגות ביותר במהלך השנה. למי מכם שלא צפה בה עד היום, מדובר בדרמה עטורת שבחים שנוצרה על ידי ג’סי ארמסטרונג ומתעמקת בחייה של משפחת רוי, משפחה לא מתפקדת אשר חולשת על תאגיד תקשורת ענק הנקרא Waystar Royco.

הסדרה עוקבת אחר מאבק הכוחות האינטנסיבי בין האחים רוי כשהם מתחרים על אישור אביהם המזדקן ועל ההנהגה העתידית של החברה.

עונה 4 של "יורשים" מתמקדת במאבקים הפנימיים והדינמיקה הכוחנית של משפחת רוי כשהיא עומדת בפני המכירה הקרבה של Waystar Royco ללוקאס מטסון. העונה לוכדת את החרדה והחלוקה בקרב משפחת רוי, כאשר כל אחד מהאחים מתמודד עם תפקידיו העתידיים והכיוון של החברה.


 

מראה שחורה (עונה 6) // Black Mirror

עונה 6 של "מראה שחורה" שומרת על המוניטין של התוכנית שחוקרת את הצמתים האפלים (והמטרידים לעתים) של העולם המודרני, הטכנולוגיה והטבע אנושי. כל פרק מציג נרטיב ייחודי, החל מניצול חיים אישיים לבידור ועד לדילמות האתיות של התקדמות טכנולוגית במסע בחלל.

העונה צוללת לנושאים של זהות, עמימות מוסרית וההשלכות הבלתי מכוונות של תלות טכנולוגית. סיפורים אלה, על רקע טכנולוגיות מתקדמות, משמשים כסיפורי אזהרה על המלכודות הפוטנציאליות של העולם הדיגיטלי ההולך וגובר שלנו, המדגישים את השילוב המובהק של התוכנית של ספרות ספקולטיבית ואימה פסיכולוגית.


 

המנדלוריאן (עונה 3) // The Mandalorian

העונה השלישית של "המנדלוריאן", שעלתה בדיסני+ בחלק הראשון של השנה ממשיכה את סיפורם של הדמות הראשית, דין דג'ארין, ובנו המאומץ, גרוגו. העונה רואה את דג'ארין נוסע למנדלור כדי לגאול את אירועי העבר. קו העלילה, המתרחש לאחר "שובו של הג'דיי" ואירועי "הספר של בובה פט", כולל גם את בו-קטן קריזה, בגילומה של קייט סאקהוף.

העונה בת שמונת הפרקים זכתה לביקורות חיוביות, וזכתה לשבחים על תצוגת המשחק, המוזיקה, הבימוי, הצילום וקטעי הפעולה, אם כי ביקורת מסוימת הופנתה על הכתיבה והקצב שלה. המבקרים ראו את העונה הזו חלשה יותר בהשוואה לקודמותיה. יחד עם זאת העונה פתרה כמה נקודות עלילה מעונות קודמות והכינה את הבמה לעונה רביעית.

קו העלילה כולל את המאמצים של ג'ארין לבנות מחדש את IG-11, מפגשים עם פלגים שונים ומסע לשחזר את מעמדו המנדלורי. רגעי מפתח כוללים עימות עם מוף גדעון (בגילומו של  ג'אנקרלו אספוזיטו), גילוי שיבוטים רגישים לכוח והשמדת החרב האפל.


 

ואן פיס // One Piece

סדרת פנטזיה והרפתקאות שפותחה על ידי מאט אוונס וסטיבן מידה. הסדרה מבוססת על סדרת המנגה באותו שם מאת אייצ'ירו אודה, ששימש גם כיועץ יצירתי. הסיפור עוקב אחר שודדי כובע הקש, בראשותו של מונקי די לופי, כשהם מחפשים את אוצר ה"One Piece" כדי להפוך את לופי ל"מלך הפיראטים".

מסע זה כולל ניווט באוקיינוסים מסוכנים ומאבק נגד יריבים שונים. בסדרה מככב אינאקי גודוי בתור לופי, לצד אמילי ראד, מקניו, ג'ייקוב רומרו גיבסון וטאז סקיילר. הסדרה זכתה לשבחים רבים על הכתיבה, האפקטים החזותיים והנאמנות לחומר המקור, שרבים הגדירו אותה כאחד מעיבודי הלייב אקשן הטובים ביותר של מנגה. שבועיים לאחר הקרנת הבכורה שלה, נטפליקס חידשה אותה לעונה שנייה.


 

נפילת בית אשר // The Fall of the House of Usher

סדרת דרמת-אימה גותית שנוצרה על ידי מייק פלנגן ('מי מתגורר בבית היל', 'המשחקים של ג'ראלד' ועוד), שעלתה בנטפליקס באוקטובר 2023. הסדרה היא עיבוד ליצירות שונות של אדגר אלן פו, הממזגת סיפורים ודמויות לא קשורות לכדי נרטיב לא ליניארי המשתרע מ-1953 עד 2023. הוא מתרכז ברודריק אשר, מנכ"ל חברת תרופות מושחת, ואחותו מדליין, מנהלת המנהלים של רודריק, ובמותם המסתורי של ששת ילדיו של רודריק.

הסיפור מתפתח בשני צירי זמן, בין השיחה הנוכחית בין רודריק לבין סי אוגוסט דופין, עוזר פרקליט ארה"ב החוקר את השחיתות של Fortunato Pharmaceuticals. ציר הזמן הראשון מתאר את עלייתם של רודריק ומדלין לשלטון, ואילו השני חושף את האירועים שהובילו למותם של הילדים. הסדרה זכתה לשבחים על ההפקה, הבימוי והביצועים שלה, במיוחד אלה של קרלה גוגינו, ברוס גרינווד ומארק המיל, אם כי הדעות על העיבוד שלה ליצירותיו של פו היו מעורבות.


 

טד לאסו (עונה 3) // Ted Lasso

העונה השלישית של "טד לאסו" עלתה בשירות התוכן של אפל טיוי באוגוסט 2023. העונה עומדת בסימן התמודדויות אישיות ומקצועיות שונות של הדמויות. טד לאסו, בגילומו של ג'ייסון סודייקיס, מתמודד עם אתגרים אישיים המערבים את בנו ואשתו לשעבר, תוך ניווט דינמיקה צוותית ואחריות אימון. קילי נאבקת בניהול חברת יחסי הציבור שלה ומתמודדת עם בעיות ביחסים עם רוי. הקבוצה, בינתיים, חווה גם שיאים וגם שפל על המגרש, כולל התמודדות עם החתמות חדשות ואסטרטגיה לשיפור המשחק שלה.

תחילת העונה השלישית קיבלה בעיקר ביקורות חיוביות, עם זאת, קבלת הפנים הפכה מעורבת יותר ככל שהעונה התקדמה. המבקרים הצביעו על בעיות הקשורות לקצב הסדרה וחלקם הגדילו ואמרו שעלילת הסדרה לא ממוקדת וחסר קונפליקט שיקדם את העלילה בצורה אינטיליגנטית. לדעתנו הצנועה שני פרקי הסיום של העונה בהחלט עמדו ברף הציפיות הגבוה של הסדרה. צפו בטריילר לעונה השלישית.


 

הדוב (עונה 2) // The Bear

בעונה 2 של "הדוב", כרמי וסידני משתפים פעולה כדי לפתח תפריט למסעדה, ועל הדרך מתמודדים עם אתגרים שונים כמו בעיית עובש וגיוס משקיעים שיממנו את פעילות הסנדוויצ'יה. סידני, כיום השפית מפתחת עוד יותר את כישוריה ומנהיגותה, בעוד כרמי מתחבר מחדש לחברים ותיקים וממשיך להיאבק בבעיות אישיות.

העונה השניה גם מתעמקת בסיפורי הרקע והצמיחה האישית של דמויות אחרות כמו ריצ'י, שזוכה לנקודות מבט חדשות לאחר שעבד במסעדה יוקרתית, ומרקוס, אשר שואב השראה מחוויותיו עם שף קונדיטור בקופנהגן. כשהם מתקרבים לפתיחה, המתח עולה עם אתגרים כמו כישלון במבחן כיבוי אש וסכסוכים בין אישיים.

העונה השניה ללא ספק עמדה ברף הציפיות הגבוה שעמד אחרי הצלחת העונה הראשונה וקיבלה דירוגים גבוהים מאוד. מוזמנים לצפות בטריילר לעונה השניה.


 

דור ה-V

סדרת גיבורי על שהיא ספין אוף לסדרה 'הבנים' של אמזון פריים. "Gen V" מתרחש בבית הספר למלחמה בפשיעה של אוניברסיטת גודולקין, שם גיבורי-על צעירים, הידועים כ"סופרים" (Supes), מתחרים על הדירוג העליון של האוניברסיטה והזדמנות להצטרף ל-Seven, צוות גיבורי העל המובחר של התאגיד Vought International.

הסדרה עוקבת אחר מרי מורו, בעלת המוקינזיס (בעלת יכולת לתמרן דם), כשהיא מנווטת במורכבות של האוניברסיטה. העלילה מתפתחת כאשר מרי חושפת סודות אפלים של בית הספר ומתמודדת עם דילמות אישיות ומוסריות, כולל מערכות יחסים מתוחות ואג'נדות נסתרות בין בני גילה. ככל שהנרטיב מתקדם, הדמויות מתמודדות עם ההחלטה המאתגרת של איזה סוג של גיבורים הם רוצים להיות.



לעוד המון סדרות מומלצות וסרטים שאסור לפספס מוזמנים להצטרף לקבוצת הפייסבוק שלנו 'מכורים למסך'.

עוד בפטריה

15 סדרות מומלצות בנטפליקס שאסור לכם לפספס
20 סרטים מומלצים שחובה לראות ב-2023
55+ בדיחות קרש מצחיקות שיעבירו לכם את הזמן בכיף

לייק לפטריה בפייסבוק