ד”ר איאד נאסר – טיפים להפחתת חשיפת אמייל השן

אמייל השן, החומר הקשה ביותר בגוף האדם, הוא השכבה החיצונית ביותר המכסה ומגינה על השיניים שלנו. הציפוי השקוף החשוב הזה מגן על השיניים שלנו מפני ריקבון, שחיקה ורגישות.

עם זאת, האמייל אינו בלתי מנוצח, ועם הזמן הוא עלול להיחשף ולהיחלש, מה שמוביל לבעיות כמו חורים וכאבי שיניים. דוקטור איאד נאסר מספר במאמר זה עצות מועילות להפחתת חשיפת אמייל השיניים ולשמירה על חיוך חזק ובריא לשנים ארוכות, ובריאות מיטבית כללית לאיכות חיים טובה יותר.

Credit: Freepik

ד”ר איאד נאסר – מאיפה מתחילים לשמור על אמייל השן

זה לא סוד, שמירה על בריאות השיניים מביאה לשמירה כללית על הבריאות ויכולה להשליך על מגוון של איברים פנימיים. כאשר יש זיהום, הוא אינו עושה סלקציה ודואג להגיע לכל מקום, ובפרט כאשר הזיהום מתחיל בחניכיים, בלשון או בחלל הפה. הגישה אל האיברים הפנימיים היא קלה יותר. שחיקת אמייל יכולה להביא לבעיה בשיניים ובחלל הפה, ועל כן חשוב לשמור על אמייל השן.

כדי למנוע שחיקת אמייל חשוב לשמור על היגיינת פה טובה ובריאה. צחצחו את השיניים בעדינות עם מברשת שיניים עם זיפים רכים למשך שתי דקות, פעמיים ביום. שימוש במשחת שיניים עם פלואוריד יכולה לעזור לחזק את האמייל ולהפחית את הסיכון לחורים וזיהומים. השתמשו בחוט דנטלי מדי יום כדי להסיר רובד וחיידקים בין השיניים שלכם, ואם אתם יכולים נסו להתרגל להשתמש במי פה המכילים גם פלואוריד להגנה נוספת.

חשוב שתגבילו מזונות ומשקאות חומציים, כגון סודה, פירות הדר ורטבים לסלטים על בסיס חומץ, אלו יכולים לרכך את אמייל השן ולגרום לאמייל להיות רגיש יותר לשחיקה. הגבילו את הצריכה של המזונות והמשקאות החומציים ובחרו במים או חלב במקום משקאות חומציים. כאשר צורכים מזונות חומציים נסו להשתמש בקשית כדי למזער מגע ישיר עם השיניים שלכם ואף ולשטוף את הפה במים לאחר מכן.

4 טיפים קריטיים לשמירה על אמייל השן שלא תרצו לפספס

פרט למה שכבר נכתב, איאד נאסר רופא שיניים המתמחה במגוון התחומים לרפואת שיניים ממליץ על מספר טיפים נוספים:

  • הימנעו מצחצוח שיניים מיד לאחר צריכת מזונות חומציים – מזונות חומציים יכולים לרכך באופן זמני את אמייל השן שלכם, מה שהופך את אמייל השן ליותר קלה לקבלת נזקים. המתינו לפחות 30 דקות לאחר צריכת מזון או משקאות חומציים לפני צחצוח השיניים. זה ייתן לרוק את האפשרות ואת הזמן לנטרל את החומצות ויעזור להקשיח את האמייל של השן.
  • לעסו מסטיק ללא סוכר – לעיסת מסטיק ללא סוכר לאחר הארוחות יכולה לעזור להמריץ את ייצור הרוק, המנטרל חומצות ומינרליזציה של אמייל השיניים.
  • שתו יותר מים – שמירה על כמות שתיה טובה חשובה לבריאות הכללית, והיא גם מועילה לשיניים שלכם. שתיית מים לאורך היום יכולה לעזור לכם לשטוף חלקיקי מזון וחיידקים שעלולים מחלל הפה, החניכיים והשיניים שעלולים לגרום לשחיקת האמייל. באזורים שבהם ישנם מי ברז, צריכתם יכולה גם לספק מקור נוסף של פלואוריד לחיזוק האמייל של השיניים שלכם.
  • השתמשו במגן שיניים מותאם אישית – שחיקה או הידוק שיניים עלולים לגרום לשחיקת האמייל ולנזק. אם אתם מרגישים שאתם חורקים שיניים, במיוחד בזמן השינה, דברו עם רופא השיניים שלכם על קבלת מגן שיניים מותאם אישית כדי להגן על האמייל של השיניים שלכם.

ד”ר איאד נאסר – רופא השיניים שלכם ישמח לראותכם

בדיקות וניקוי שיניים קבועים הם חשובים וקריטיים לשמירה על בריאות חלל הפה ובריאות השיניים, כמו גם, מן הסתם, לשמירה על אמייל השן. דוקטור איאד נאסר ממליץ על מעקב קבוע אחר מצב  האמייל של השיניים שלכם ואף ממליץ על טיפולים או מוצרים ספציפיים שיעזרו להגן עליו. דאגו לקבוע פגישות לרופא השיניים כל שישה חודשים או לפי המלצת רופא השיניים על מנת להגיע לתוצאות טובות ושמירה על בריאותכם.

אמייל השיניים, למרות שהוא חזק וגמיש, אינו בלתי ניתן להריסה. על ידי התנהלות נכונה מבחינת נוהלי היגיינת פה נאותים, הגבלת מזון ומשקאות חומציים ושמירה על שתיית מים בכמות טובה, אתם יכולים להפחית את החשיפה לנזקים ולשמירה על אמייל השיניים לחיוך בריא, מבריק, ולבריאות כללית איתנה יותר. אל תהססו לשמור על הבריאות שלכם באמצעות רופאי השיניים הטובים ביותר, מגיע לכם לחיות חיים טובים ובריאים.

אתר הפטריה הינו מגזין אינטרנטי של פנאי, בידור ותרבות. באתר תמצאו כתבות תוכן מעניינות, מדריכי קניה, סקירות ודירוגים מעולמות הצרכנות ועוד המון תכנים מגוונים, מעוררי השראה ומרחיבי אופקים. לפנייה למערכת האתר ניתן לפנות בכתובת [email protected] .
מערכת הפטריה

לייק לפטריה בפייסבוק