פרסום קריאייטיב ותופעות רשת

48 משפטים מרגיזים שנשים שומעות במהלך חייהן

כבר מגיל צעיר ועד היותן בוגרות, נשים נאלצות לשמוע בחייהן אינסוף משפטים ופניני חוכמה שעשויים להישמע תמימים וחסרי משמעות באותו רגע בו נאמרו, אך בין השורות, או למעשה בין המילים, מסתירים מסרים שוביניסטיים וסקסיסטיים, כאלה שלעולם לא היו נאמרים לבנים או לגברים.

סרטון חדש שפורסם בעמוד הפייסבוק של אתר huffington post מאגד 48 משפטים כאלה, הנאמרים על ידי 48 נשים בגילאים שונים, החל מילדות קטנות, דרך מתבגרות, צעירות ונשים מבוגרות, על פי סדר הופעתם הכרונולוגי, פחות או יותר, בחיים שלהן.

48 Things Women Hear In A Lifetime (That Men Just Don’t)Watch 80 years of subtle sexism in under two minutes.

Posted by HuffPost Women on Tuesday, December 8, 2015

 

“הוא מציק לך כי הוא אוהב אותך”, “אבא שלך יצטרך להבריח ממך גברים כשתגדלי”, “אל תלבשי את זה, את תסיחי את דעתם של הגברים”, “אף גבר לא רוצה לשכב עם בתולה”, “אל תהיי כל כך סלאטית”, “אל תהיי כזאת חסודה”, “זה בטח הזמן הזה בחודש”, “אל תהיי כזאת דרמה קווין”, “את יכולה להיות הרבה יותר יפה אם רק תשקיעי טיפת מאמץ”, “השעון הביולוגי שלך מתקתק”, “תהיי יפה יותר אם תחייכי”, “בסה”כ רציתי להחמיא לך”, “זה כל מה שאת אוכלת?”, “את אוכלת הרבה ביחס לבחורה” ועוד ועוד, הם רק דוגמאות בודדות למשפטים שנאמרים כמעט לכל בחורה במהלך חייה, ואין להם באמת הצדקה או תכלית הגיונית.

כמובן, כאשר מקשיבים למשפטים הללו ברצף, בזה אחר זה, הם הולכים ונשמעים צורמים יותר, עד שבנקודה כלשהי המסר הופך להיות ברור – מדובר במשפטים כל כך פוגעניים, שאין שום סיבה נראית לעין לומר אותם. הסרטון צבר כבר 2 מליון צפיות ושותף מעל 30 אלף פעמים מאז פורסם אתמול.

עקבו אחר התכנים של הפטריה גם בפייסבוק:

quiz whatsapp group banner

לייק לפטריה בפייסבוק

תגובות
Loading...