פרסום קריאייטיב ותופעות רשת

המקום שבו חוזרים לחיים לאחר משבר

החיים הם לא שחור או לבן ואת הקלישאה הזאת יודע כל מי מנסה לתמרן בין הדרישות ממנו לנהל חיים נורמטיביים ומלאי הישגים לבין קשיים רגשיים ונפשיים שהוא למד לחיות אתם, כמיטב יכולתו.

לא תמיד הקושי הרגשי והנפשי נשאר מודחק, ולפעמים זה מתפרץ החוצה באמצע החיים ודורש את הפתרון המלא והמתאים לו. זה טבעי ונפוץ הרבה יותר ממה שנדמה לנו משום שהחיים המודרניים והעומס הגדול גורמים לרבים למועקה או חרדות ביצוע שונות.

לפעמים זה מגיע בצורת חרדות שמתפתחות יש מאין מבלי שמבינים למה ואיך זה קרה וגם זה חלק בלתי נפרד מהחיים המודרניים שאנחנו מכירים. לכל זה נוספות הטראומות הרגילות שכולנו סוחבים מילדות, מי יותר ומי פחות, וללא טיפול בטראומות גם הן דורשות את המחיר שלהן.

דווקא משום שזה כל כך נפוץ אי אפשר לדרוש מכולם אשפוז רגיל בגלל סיבות נפשיות ואפשר להציע להם חלופות משקמות שמחזירות לשגרה, כמו סניטי – רוח ים, בית מאזן שנועד ליצור קהילה שבה אפשר להירגע ולקבל טיפול.

Credit: Freepik

מה קורה כשיש יותר מהפרעה אחת?

היום אנחנו מודעים יותר לבעיות שנוצרות בגלל החיים עצמם או אירועים שונים, או בגלל מבנה של אישיות שנוטה יותר להיקלע למצבים כמו התמכרויות, דיכאון וחרדות.

כל מי שהתנסה בשלב זה או אחר במצב שגרם לו לחרוג מהמסלול הרגיל של חייו, להיקלע למשבר או לגלות סוף סוף למה הוא סובל כל חייו מקשיים שונים להסתגל ולתפקד, למרות שהוא עושה מאמץ, מבין את זה.

זה בא לידי ביטוי במנעד גדול של תופעות, מקושי לתפקד ועד שיתוק מלא ולפעמים זה קורה משום שהאבחון לא עולה על יותר מתופעה אחת שגורמת לקשיים הנפשיים האלה לקרות.

במקרים כאלה, נדרש טיפול בתחלואה כפולה, כפי שזה נקרא בשפה מקצועית, משום שלפעמים טיפול אחד סותר או לא מועיל לבעיה הנוספת ולא מקדם את המטופל לעבר פתרון ותפקוד מלא.

חרדות מהחיים עצמם

אחת התופעות הנפוצות שגם בגללן נדרשת חלופת טיפול והתייחסות שונה היא קשיי תפקוד של מבוגרים שלא מצליחים למצוא את מקומם דווקא לאחר חיים מלאים שבהם תפקדו היטב.

אנשים אלה מוצאים את עצמם משנים לגמרי את סדר יומם ואת אורח חייהם, מסתגרים ומפסיקים לעבוד או לפגוש אנשים וזה קורה בעיקר בגלל חרדות ופחדים שלא תמיד יש להם עם מי לדבר עליהם.

טיפול בחרדות ופחדים אצל מבוגרים נועד לפתור בעיה זו שרק לאחרונה החלו להכיר בה, והיא אחד השירותים שניתנם בבית סניטי – רוח ים לכל מי שזקוק לסביבה מוגנת ומגינה כדי שיוכל להתמודד עם חרדות אלה ולחזור לחייו המשוקמים.

לייק לפטריה בפייסבוק

תגובות
Loading...