פרסום קריאייטיב ותופעות רשת

כך נראים ההבדלים בין התמונות למציאות בשלל מוצרים ישראלים שכולנו מכירים

אם הבטתם פעם בתמונות המגרות והצבעוניות המתנוססות על התפריטים המוארים המקשטים את סניפי מקדונלדס, בורגראנץ’ או כל רשת מון מהיר אחרת, אתם ודאי יודעים שהמרחק בין התמונות המפתות של שלל המנות בתפריט לבין המראה שלהן במציאות הוא בערך כמו המרחק מהבית שלכם לאילת, ברכיבה על חמור. כפי שכולנו יודעים, העיניים שלנו אוכלות הרבה לפני הפה, ולכן, הפערים העצומים בין התמונות המופיעות על אריזות מוצרים לבין מה שנקבל בפועל, הוא מרגיז, ולעיתים מאוד מאוד מאכזב.

עמוד פייסבוק ישראלי חדש בשם “איך זה נראה באמת” מאיים לחשוף את השקרים של עולם הפרסום בתחום האוכל, ומפרסם בכל יום תמונות כפולות שמציגות מצד אחד את המוצר כפי שהוא מוצג בפרסומות, בתפריט או על האריזה שלו, ומהצד השני את המוצר האמיתי, זה שתקבלו בפועל אם תחליטו לרכוש אותו.

אז נכון, לא מדובר פה בסוד מדינה וכולנו יודעים שהתמונות המשמשות לפרסום מוצרי מזון הן מניפולטיביות ומושקעות בהן שעות עבודה רבות כדי להעניק להם מראה כמה שיותר מגרה ומזמין, ובכל זאת, כשמציבים את האמת מול הפרצוף שלנו במרוכז, האפקט המתקבל הוא תחושת רמאות והרגשה שיצרני המזון מנסים ומצליחים לעבוד עלינו בכל פעם מחדש בלי הרבה מאמץ ובמלי שנייחס לכך חשיבות.

כצפוי, בעמוד שנפתח בסה”כ לפני שבועיים על ידי בחור בשם מאור גופר, מככבות כרגע בעיקר רשתות מקדונלדס, בורגראנץ’ ודומינוס הפופולריות, אבל אט אט הוא מתמלא במוצרים נוספים שממתינים לנו על מדפי הסופר ומטעים גם הם את הציבור עם תמונות מופרכות ולא ריאליסטיות בעליל המופיעות על האריזה שלהם.

אספנו עבורכם כמה תמונות לפני-אחרי נבחרות מתוך העמוד שגם מזמין אתכם הגולשים לשלוח אליו (לינק בסוף הפוסט) תמונות נוספות של מוצרים דומים בהם נתקלתם בפער משמעותי בין התמונה למציאות.

 

 

 

 

 

 

 

קליק לביקור בעמוד “איך זה נראה באמת”

לייק לפטריה בפייסבוק

תגובות
Loading...