פרסום קריאייטיב ותופעות רשת

הבחור הזה המציא נעליים שגדלות יחד עם הרגל כדי לסייע למליוני ילדים עניים בעולם

כל הורה לילדים קטנים יודע שהרגליים הזעירות שלהם הולכות וגדלות בקצב מסחרר, ויחד איתן גדלה גם מידת הנעליים הנדרשת עבורם, מה שגורם להורים המסכנים להיפרד בכל חצי שנה בערך מכמה מאות שקלים עבור נעליים חדשות. אולם, בעוד מרבית ההורים שאתם מכירים מסוגלים להתמודד עם ההוצאה הכבדה הזאת, עבור מיליוני ילדים עניים בעולם נעליים הם מצרך נדיר שההורים שלהם פשוט לא יכולים לאפשר להם.

קנתון לי, בחור צעיר המתנדב בעמותת “because international”, ארגון צדקה שמסייע לעניים ומעוטי יכולת ברחבי העולם, המציא פתרון חכם וגאוני, כזה שיוכל לשנות את חייהם של מיליוני ילדים נזקקים ברחבי העולם. “הנעל שגדלה” היא סוג של סנדל איכותי ומיוחד הכולל מגוון אפשרויות הרחבה באמצעותן ניתן להתאים את מידת הנעל לגודל כף הרגל של הילד, כך שזמן השימוש בנעל יכול להגיע לחמש שנים.

הנעל מגיעה בשני גדלים, סמול ולארג’, כך שלמעשה, שני זוגות נעליים כאלה יוכלו לשרת כל ילד מגיל 5 ועד גיל 14 לפחות, חיסכון של מאות עד אלפי שקלים. סוליית הנעל עשויה גומי, והרצועות מעור, והיא כוללת שישה תיקתקים ואבזמים המאפשרים את שינוי הגודל שלה בכל המקומות הנדרשים.

הרעיון המבריק הזה של לי נולד במוחו בזמן שביקר בבית יתומים בניירובי שבקניה לפני כשמונה שנים. 140 הילדים השוהים במקום, כולם נשאים של HIV הסתובבו ברובם ללא נעליים או עם נעליים שממש לא מתאימות למידה שלהם..

“אני לעולם לא אשכח את אותו היום” מספר לי, “הלכתי בחוץ עם קבוצת יתומים, כשלצדי הלכה ילדה מתוקה בשמלה. הנעליים שלה היו כל כך קטנות ביחס לרגל שלה וכשהבטתי מסביבי, הבנתי שזה המצב גם עבור שאר הילדים. המון שאלות עלו במוחי והשאלות הללו הן שהובילו אותי לחשוב על הרעיון הזה”.

כמובן, הליכה ללא נעליים או עם נעליים במידה קטנה, היא לא ממש בריאה וחושפת את הילדים הקטנים לפציעות, וגם למחלות וזיהומים שעלולים להיגרם לילדים מטפילים ומזיקים שנמצאים בכמויות לא קטנות באפריקה ואזורים נחשלים אחרים.

אלפי נעליים כבר הועברו על ידי עשרות עמותות שמסייעות במאמצי השילוח למדינות שונות באפריקה, דרום אמריקה ובמקומות נוספים בעולם. כעת, מנסה לי לגייס כסף עבור משלוח של 5000 נעליים נוספות לילדים ברחבי העולם, כשהמטרה בסופו של דבר היא לאפשר לכמה שיותר ילדים להפסיק ללכת יחפים.

באתר “הנעל של גדלה” מציעים לכם החברים לרכוש לעצמכם זוג במחיר של 30 דולרים, או לחילופין, לבחור בחבילת סיוע, במסגרתה ניתן לתרום 10 דולרים בלבד, שיאפשרו לילד נוסף בעולם לקבל במתנה את הנעל. כמובן, עלות הייצור של כמות גדולה של נעליים היא נמוכה הרבה יותר ולכן מחיר התרומה נמוך מהמחיר לצרכנים הפרטיים שיכולים להרשות לעצמם את הנעל. בנוסף, ניתן לתרום לפרויקט גם באמצעות קמפיין המימון המיוחד כאן.

אז נכון, לא מדובר בפריט הכי אופנתי שיש, וכנראה שהסנדלים המתוחכמות הללו לא יפתרו את הרעב והמחלות של הילדים העניים בעולם, אבל הם בהחלט יסייעו לאותם ילדים להעביר את הילדות שלהם קצת יותר בנוחיות, ועם פחות פצעים, עיוותים, וכאבים בכפות הרגליים. הנה סרטון קצר על פרויקט הנעל שגדלה.

לייק לפטריה בפייסבוק

תגובות
Loading...