הצל והטרול – הבחור הישראלי הזה הצליח להשתלט על האתר של “הצל” עם הטרלה גאונית

כל בעל אתר אינטרנט יודע שאחת לשנה או שנתיים יש צורך לחדש את הבעלות על כתובת הדומיין של האתר. אלא שאתם יודעים איך זה, החיים לחוצים, יש המון מטלות מסביב, ולפעמים דווקא הדברים הקטנים שאנחנו מזניחים ודוחים לאחר כך, עלולים לעלות לנו ביוקר. זה בדיוק מה שקרה ליואב אליאסי (“הצל”), שנרדם בשמירה, ושכח לחדש את כתובת אתר האינטרנט שלו VMK.co.il, והפך קרבן להטרלה מצחיקה ומבריקה במיוחד.

רן בר זיק, מתכנת ישראלי ובעל האתר “אינטרנט ישראל”, חשף אתמול לראשונה את אחד הסיפורים היותר משעשעים של התקופה האחרונה: אתר האינטרנט של הראפר ופעיל הימין “הצל” יואב אליאבי “נשדד” ממנו והפך לעמוד נחיתה שמעודד את הגולשים לחתום על כרטיס אדי לתרומת איברים.

הצל 2
דף הבית החדש באתר של “הצל”

איך זה קרה? ובכן, אליאסי כנראה שכח לחדש את הבעלות על כתובת האתר שלו, כלומר לשלם את דמי המנוי השנתיים, ובמצב כזה, אחרי כמה חודשי חסד שניתנים לבעל האתר על מנת לממש את זכותו, הופכת הכתובת שוב זמינה לרכישה עבור כל מי שחפץ בה. בחור ישראלי עירני שבדק את כתובת האתר של “הצל” גילה שהיא זמינה לרכישה וקנה אותה טבין וטקילין..

כזכור, לפני קצת פחות משבועיים קרא “הצל” לעוקבים שלו לבטל את כרטיס אדי של המרכז הלאומי להשתלות עקב ידיעה שגויה שפורסמה ועל פיה בכיר פלסטינאי נמצא בתור לרשימת ההשתלות בישראל ועשוי לקבל ריאות לפני אזרח ישראלי שיזדקק להם. הידיעה התבררה כלא נכונה בבסיסה מה שלא גרם לצל לחזור בו, וזו גם לכאורה הסיבה שאותו גולש שלקח ממנו את האתר, בחר להפוך אותו לפרסומת אחת גדולה לחשיבות תרומת איברים, תחת הכותרת המתריסה “תהיו אנשים טובים”.

כפי שאתם ודאי מנחשים, כשהראפר גילה שהאתר שלו כבר לא בבעלותו, הוא לא חסך במילים והחליט להשיב מתקפה. אלא שהצל בחר לתקוף דווקא את הבחור שחשף את הסיפור ולא את מי שקנה את האתר שלו. הנה הפוסט שפרסם הצל בפרופיל הפייסבוק שלו:

אם הצל היה מבצע חיפוש מהיר בגוגל, הוא היה מגלה כי מי שרשום כרגע בתור הבעלים של אתר VMK.co.il וזה שעומד מאחורי ההטרלה הזאת הוא בחור בשם ארז וולף.

הצל 1

אגב, אם אתם תוהים בנוגע לחוקיות של המהלך הזה, אז הביטוי שהכי הולם את הסיטואציה הזו הוא “כשר אבל מסריח”. העובדה שכתובת האתר של “הצל” עמדה למכירה מוכיחה כי המהלך הזה כשר לחלוטין, וכל אחד מכם היה יכול לקנות אותה בצורה חוקית למהדרין. כמובן, אותו רוכש יכול היה לבחור לעשות את המעשה הטוב, לפנות אל הצל ולעדכן אותו, אבל הוא בחר שלא ועל זה כל אחד יוכל לשפוט אותו כרצונו. אנחנו חושבים שכולנו הרווחנו סיפור מצחיק והטרלה בכלל לא רעה.

נכון לכתיבת שורות אלו, לא ברור מה יעלה בגורלו של האתר של הצל. לכאורה, אין ליואב אליאסי אפשרות לפנות למערכת הצדק כי לא בוצעה כאן שום עבירה. האם אותו גולש ישיב לו את כתובת הדומיין אחרי שהבדיחה למצה את עצמה? כלל לא בטוח.

אה, ותחתמו על כרטיס אדי, זה באמת חשוב.

לייק לפטריה בפייסבוק