פרסום קריאייטיב ותופעות רשת

זה ההסבר למודעה המסתורית שפרסם המוסד בעיתונים בימים האחרונים

למצוא עובדים טובים בימינו זאת משימה לא פשוטה. כל מעסיק שמעלה מודעת דרושים למשרה חדשה מקבל בחזרה מבול של פניות וקורות חיים, וצריך להשקיע עבודה רבה וזמן לא מבוטל בסינון המועמדים הרלוונטיים לפני שהוא מתקדם איתם הלאה לשלב הראיונות ומבחנים נוספים. כפי שתראו מיד, הנושא הזה יכול להיות הרבה יותר מורכב כאשר מדובר בארגון חשאי שמחפש אנשים בעלי ממוחיות ויכולות גבוהות ומאוד ספציפיות.

חדי העין מביניכם שרפרפו בין דפי העיתונים המובילים בימים האחרונים אולי הבחינו במודעה מסתורית של המוסד, ארגון הביון של ישראל, שכמו שאתם יכולים לתאר לעצמכם, אינו חובב גדול של פרסום מודעות בעיתונות. המודעה העמומה משכה את תשומת הלב של קוראים רבים שניסו להבין מה עומד מאחוריה ומהו אותו מסר חבוי שמסתתר בה.

כפי שניתן לראות בתמונה, במודעה מופיע הלוגו של הארגון כשמאחוריו מאות צירופים חסרי משמעות לכאורה של מספרים ואותיות באנגלית על רקע שחור, כמה מהם מודגשים במסגרת לבנה.

1

אז מה הסוד הגדול מאחורי המודעה? ובכן, מדובר כאמור במודעת דרושים של הארגון במטרה לגייס עובדים למגוון תפקידים מסווגים ביחידת הסייבר של הארגון.

אם הבטתם במודעה ולא הצלחתם להבין איך ניתן לפצח את הקוד המסתתר בה, להלן ההסבר: יש לכתוב את המספרים המודגשים בכתב מקובל של מספרי HEX – מספרים הקסדצימלים הבנויים מ-16 ספרות, ומשמשים בתכנות. לאחר שממירים את המספרים והאותיות הללו מקבלים כתובת DNS, שמובילה לעמוד אינטרנט ייעודי כאשר מזינים אותה בשורת הכתובת בדפדפן.

כצפוי, איתור הכתובת הרלוונטית היא רק השלב הראשון בתהליך. ברגע שעוברים לאתר הייעודי מקבלים משימה נוספת לפיצוח והיא קשורה לאיתור והצלה של בן ערובה שנחטף.

מדובר ללא ספק במהלך גיוס עובדים מבריק ויוצא דופן של המוסד, כזה שעוזר להם לסנן מראש מועמדים לא מתאימים ומאפשר רק למועמדים פוטנציאליים בעלי הכישורים שהם מחפשים לפלס את דרכם לרשימת התפקידים הפוטנציאלים ולהגשת קורות חיים.

2

לייק לפטריה בפייסבוק

תגובות
Loading...