פרסום קריאייטיב ותופעות רשת

יצירתי: החנות הראשונה שמוכרת מוצרים בתמורה לכישרון

כמעט כל אחד שמע מתשהו בחייו את אחד הביטויים הכי מוכרים בעברית “עם כישרון לא הולכים למכולת”. אתה יכול להיות האמן הכי גדול בתחומך ואחד האנשים המוכשרים באופן כללי, אבל בסופו של דבר, בעולם בו כסף מניע הכל, אם הכישרון שלך לא מניב עבורך כמות נאה של מרשרשים, אתה בבעיה.

ובכן, מסתבר שיש מכולת אחת, או יותר נכון, חנות אינטרנטית אחת, בה הכישרון שלכם דווקא יכול לרכוש עבורכם מוצר או שניים. שני אנשי קריאייטיב מסן פרנסיסקו, דניאל זוארז ופדרו סמפאיו החליטו לפתוח חנות און-ליין מיוחדת, בה מוצרים מוצעים למכירה, והדרך היחידה לשלם עליהם היא באמצעות כישרון ייחודי.

הרעיון עלה במוחה של השניים לפני כשבועיים, ובתוך שבוע עלתה לאויר החנות הוירטואלית The Merit Shop (חנות למצטיינים), הכוללת מגוון מוצרים למכירה, החל מאייפוד, או כדור פוטבול ועד שק אורז. על מנת לרכוש את המוצרים הללו יש להעלות קישור לסרטון יוטיוב, תמונה באינסטגרם, או כל הוכחה חד משמעית כלשהי לכישרון ייחודי לכם. צוות האתר בוחר את הקונה הפוטנציאלי על בסיס כל הקודם זוכה ולאחר שמאמת את כישרונו.

בנוסף לחנות הוירטואלית פורסם גם סרטון המציג את הגרסה הפיזית של החנות, מעין דוכן נייד שמסתובב ברחובות סן פרנסיסקו וגורם לעוברים והשבים להפגין את יכולותיהם בתמורה למוצרים שונים שעומדים למכירה.


כשנשאלו צמד המעצבים לגבי ההפסד הכלכלי הצפוי, ענו כי הכסף לא ממש מעניין אותם וכי מדובר בניסוי חברתי שנוצר בגלל הפערים החברתיים הכלכלים הגדולים ובכדי לראות מה יהיו התגובות. התקווה של השניים היא שבעתיד הקרוב ירתמו גופים מסחריים לפרוייקט ויירתמו מוצרים לחנות. קליק לביקור בחנות.

מקור: PSFK

quiz whatsapp group banner

לייק לפטריה בפייסבוק

תגובות
Loading...