הסדרות הכי טובות בכל הזמנים | על פי דירוג IMDb

אם אתם מחפשים את הסדרות הכי טובות בכל הזמנים הגעתם למקום הנכון. ריכזנו בכתבה את הסדרות הכי חזקות שעלו למסך הקטן על פי דירוג IMDb.

עם השנים וריבוי הרשתות והערוצים שנכנסו לחיינו יש לנו כמויות בלתי נתפסות של תכנים שזמינים לנו במרחק של לחיצה קטנה על שלט הטלוויזיה (או קליק על העכבר).

ריכזנו בכתבה רשימה של הסדרות הכי טובות בכל הזמנים בהסתמך על דירוג IMDb. הקריטריונים לסדרות שנכנסו לרשימה שלנו היו קודם כל הדירוג שהסדרה קיבלה באתר, אך כאלה שהיו להן לפחות 10 פרקים, דירגו אותן מעל 100,000 גולשים. בנוסף לא כללנו ברשימה סדרות אנימציה (שיקבלו פוסט נפרד בהמשך) ולכן היו סדרות שלא נכנסו לרשימה אך מקבלות איזכור של כבוד בסוף הכתבה.

הרשימה מסודרת על פי הציון שהסדרות קיבלו באתר IMDb והוספנו מתחת לכל סדרה את הציון שהיא קיבלה. במידה ויש סדרות שמשום מה שכחנו ולפי דעתכם צריכות להיכלל ברשימת הסדרות הטובות ביותר בכל הזמנים מוזמנים לכתוב לנו עליהן בשרשור התגובות בסוף הכתבה. לעוד המון המלצות של סדרות מומלצות וסרטים שאסור לפספס מוזמנים להצטרף לקבוצת הפייסבוק שלנו ‘מכורים למסך‘.

הסדרות הכי טובות בכל הזמנים
הסדרות הכי טובות בכל הזמנים

שובר שורות (2008-2013) // Breaking Bad

סדרת טלוויזיה פורצת דרך ועטורת שבחים שהשאירה חותם ענק על המדיום של המסך הקטן. הסדרה נוצרה על ידי וינס גיליגאן, והיא עוקבת אחר הטרנספורמציה של אדם בשם וולטר ווייט, ממורה לכימיה בתיכון שהפך ליצרן מתאמפטמין, שמאבד את המוסריות והערכים שלו.

בריאן קרנסטון מככב בתפקיד הראשי בתור מר ווייט ומצליח ללכוד את המורכבות של התפתחות דמותו מאדם עניו ומתון לאנטי-גיבור חסר רחמים. ארון פול שמגלם את ג’סי פינקמן, תלמידו לשעבר ושותפו לפשע של וולטר, משלים את ההופעה של קרנסטון בשילוב נוקב של פגיעות וחכמת רחוב.

“שובר שורות” משלב בצורה מופתית אלמנטים של דרמה, פשע וקומדיה אפלה. הסדרה מצטיינת בסיפור שמונע על ידי הדמויות שלה, בקווי העלילה המעוצבים בקפידה ובתשומת לב בלתי מעורערת לפרטים. הוא מתעמק בנושאים של זהות, מוסר, ההשלכות של מעשיו של האדם והפיתוי ההרסני של כוח.

לאורך חמש העונות שלה, “שובר שורות” לוקחת את הצופים לרכבת הרים רגשית, מלאה ברגעים אינטנסיביים, טוויסטים מזעזעים ומתח סוחף. הסדרה מצליחה לאזן במיומנות קטעי אקשן מורטי עצבים לצד מחקרי אופי אינטימיים, ומציגה את המשמעויות וההשלכות הפסיכולוגיות של הבחירות של וולטר הן על עצמו והן על הסובבים אותו.

דירוג IMDb: 9.5/10

צ’רנוביל (2019) // Chernobyl

“צ’רנוביל” היא מיני-סדרת דרמה היסטורית סוחפת, החוקרת את האסון הגרעיני הקטסטרופלי שהתרחש ב-1986 בתחנת הכוח הגרעינית בצ’רנוביל באוקראינה הסובייטית. התוכנית, שנוצרה על ידי קרייג מאזין, מספקת תיאור פנימי ומזעזע של האירועים סביב האסון ותוצאותיו.

הסדרה משחזרת בקפידה את האירועים שהובילו לפיצוץ ואת המאמצים להכיל את הקרינה ולמנוע קטסטרופה נוספת. הוא מתעמק בטיוח הפוליטי, הקורבנות שהקריבו עובדי המפעל והכבאים, והמאמצים ההרואיים של מדענים ופקידי ממשל כדי למתן את השפעות האסון.

“צ’רנוביל” מציג תיאור חד של המחיר האנושי וההשפעה ההרסנית של הקרינה על האזור שמסביב. הוא מדגיש את האומץ של אלה שסיכנו את חייהם כדי להציל אחרים, כמו גם את המכשולים הבירוקרטיים והמידע השגוי שהחריפו את הטרגדיה.

עם צילום אטמוספרי, עיצוב הפקה יוצא דופן ותפאורה מרתקת, “צ’רנוביל” יוצר חוויה סוחפת ומטרידה עבור הצופים. המופע לוכד את האווירה העגומה והמעיקה של התקופה הסובייטית, תוך שימת דגש על הדילמות המוסריות והאתיות שעמן מתמודדים אנשים שנקלעו לאסון.

ההופעות ב”צ’רנוביל” זוכות לשבחים עולמיים, עם תיאורים בולטים של ג’ארד האריס בתור הפיזיקאי הגרעיני ולרי לגאסוב, סטלן סקארסגארד בתור סגן ראש הממשלה בוריס שצ’רבינה, ואמילי ווטסון בתור הפיזיקאית הגרעינית אולנה חומיוק. ההופעות  שלהם מעניקות עומק ותהודה רגשית לסדרה.

דירוג IMDb: 9.4/10


 

אחים לנשק // Band of Brothers

“אחים לנשק” היא סדרת דרמת מלחמה אמריקאית עטורת שבחים המבוססת על ספר באותו שם מאת ההיסטוריון סטיבן א. אמברוז. שהופקה על ידי טום הנקס וסטיבן ספילברג ושודרה לראשונה ב-HBO ב-2001.

התוכנית עוקבת אחר הסיפור האמיתי של פלוגת “איזי”, חלק מגדוד חיל הרגלים הצנחנים ה-506 של הדיוויזיה המוטסת ה-101 של צבא ארצות הברית, במהלך מלחמת העולם השנייה. הסדרה מתארת את חוויות החיילים מהאימונים הראשוניים שלהם במחנה טוקואה, ג’ורג’יה, ועד להשתתפותם במספר קרבות מפתח באירופה, כולל פלישת יום ה-D (יום הע’), קרב הבליטה ולכידת קן הנשרים של היטלר בברכטסגאדן, גרמניה.

אחים לנשק מציגה תיאור ריאליסטי וגס של המציאות הקשה של המלחמה, ומציגה את המחיר הפיזי והנפשי שהיא גובה מהחיילים. המיני-סדרה מתעמקת באחווה המתפתחת בין הגברים של פלוגת איזי כשהם מתמודדים יחד עם מצבי חיים ומוות.

צוות ההרכב של התוכנית כולל מספר רב של שחקנים מוכשרים, כולל דמיאן לואיס בתור מייג’ור ריצ’רד “דיק” וינטרס, רון ליווינגסטון כקפטן לואיס ניקסון, ודוני וולברג בתור סמל סי קארווד ליפטון, בין היתר. ההופעות של צוות השחקנים זוכות לשבחים רבים על האותנטיות והעומק הרגשי שלהם.

דירוג IMDb: 9.4


 

משחקי הכס (2011-2019) // Game of thrones

דרמת-פנטזיה אפית שכבשה את הקהל ברחבי העולם עם קווי העלילה הרבים והדמויות המורכבות שלה. הסדרה מבוססת על סדרת ספרי הפנטזיה “שיר של קרח ואש” של ג’ורג’ ר.ר. מרטין. הסדרה לוקחת את הצופים למסע ביבשות הבדיוניות של וסטרוס ואסוס, שבהן משפחות אצילים, בריתות פוליטיות וכוחות על-טבעיים נאבקים ביניהם על השלטון.

הסדרה ידועה בעולם העשיר שלה, בסיפור המורכב ובצוות השחקנים הגדול שנותן מגוון עצום של הדמויות. מאבירים מכובדים ועד לשחקנים פוליטיים ערמומיים, מדרקונים ועד מהלכים לבנים, “משחקי הכס” טווה שטיח של נרטיבים שזורים וטוויסטים מזעזעים שמחזיקים את הצופים על קצה הכיסא שלהם.

הסדרה חוקרת נושאים מורכבים כמו כוח, פוליטיקה, משפחה, כבוד והיכולת האנושית לגבורה ולאכזריות כאחד. הוא מערער את הציפיות הנרטיביות המסורתיות, מציג דמויות מעורפלות מבחינה מוסרית ותוצאות בלתי צפויות, מה שתרמו למוניטין שלה ברגעים מזעזעים וטעונים רגשית.

עם זאת, העונה האחרונה של “משחקי הכס” זכתה לתגובות מעורבות מצד מעריצים ומבקרים, עם תחושה מסוימת שקווי העלילה ודמויות מסוימות לא עמדו בציפיות שיצרו בקרב צופי הסדרה. למרות זאת, הסדרה נותרה פיסת היסטוריה משפיעה ומשמעותית בטלוויזיה, אשר השפעתה היתה מתמשכת על התרבות הפופולרית וכזו שהעלתה את הרף לסיפורי פנטזיה באיכות גבוהה על המסך הקטן.

דירוג IMDb: 9.3/10

 

הסמויה The Wire // (2002-2008)

הסמויה נחשבת לאחת מסדרות הטלוויזיה הגדולות ביותר שנוצרו אי פעם, שזכתה לשבחים על התיאור המציאותי שלה של החיים העירוניים וההתעסקות הבלתי פוסקת של סוגיות חברתיות ומערכתיות. הסדרה נוצרה על ידי דיוויד סיימון, ועלילתה מתרחשת בבולטימור, מרילנד.

“The Wire” נוקט בגישה רב מימדית, ומציג רשת מקושרת של דמויות וקווי עלילה המספקים מבט פנורמי על האתגרים והמורכבות של העיר. לאורך חמש העונות שלה, הסדרה מתמודדת עם נושאים כמו עוני, פשע, שחיתות, מתחים גזעיים והפגמים המובנים במערכות שנועדו לטפל בבעיות אלו.

מה שמייחד את “The Wire” הוא המחויבות שלו לריאליזם ותשומת הלב לפרטים. הסדרה כוללת צוות שחקנים מגוון שכולל בין היתר את דומיניק ווסט, אידריס אלבה, מייקל קיי וויליאמס, וונדל פירס, שמספקים ביצועים יוצאי דופן, מפיחים חיים בדמויותיהם וגורמים להם להרגיש אותנטיים וממומשים במלואם.

הסדרה משלבת עלילה סבוכה, פיתוח דמויות מורכב ופרשנות חברתית, וכתוצאה מכך שטיח עשיר המשקף את המורכבות של החיים העירוניים. כל עונה מתמקדת בהיבט אחר של הנוף של בולטימור, החל מסחר בסמים ועד מערכת החינוך, מה שמאפשר חקירה מקיפה של הבעיות הקשורות זו בזו של העיר.

דירוג IMDb: 9.3/10


 

הסופרנוס (1999-2007) // The Sopranos

בעיני רבים הסופרנוס צריכה להופיע ראשונה בכל רשימת הסדרות הכי טובות בכל הזמנים . מדובר בדרמה פורצת דרך ששודרה בין השנים 1999 עד 2007. התוכנית נוצרה על ידי דיוויד צ’ייס, ועוקבת אחר חייו של טוני סופרנו (ג’יימס גנדולפיני), בוס של ארגון פשע ואיש משפחה בניו ג’רזי המתמודד עם אתגרים שונים והאיזון בין חייו האישיים ופעילויות פליליות שונות.

הסדרה מתחילה בכך שהיא מציגה לנו את טוני, בעל ואב שחי לו חיים רגילים לכאורה. עם זאת, מתחת לחזית החביבה כאיש עסקים מצליח, טוני מנהל חיים סודיים כראש משפחת הפשע סופרנו. ככל שהסדרה מתפתחת, אנו עדים כיצד טוני מנווט את המורכבות של ארגון הפשע שלו, מתמודד עם כנופיות יריבות, מאבקי כוח בתוך משפחתו, והאיום המתמיד של אכיפת החוק שמרחף מעל ראשו.

מה שמייחד את “הסופרנוס” הוא חקר המאבקים האישיים של טוני וביקוריו אצל המטפלת ד”ר ג’ניפר מלפי (לוריין בראקו). באמצעות מפגשי טיפול אלו, התוכנית מתעמקת בסוגיות הפסיכולוגיות השורשיות של טוני, כולל חרדה, דיכאון והשפעת מעשיו המוטלים בספק מוסרית על רווחתו הנפשית.

ככל שהסדרה מתקדמת, אנו מתוודעים להרכב עצום של דמויות, כל אחת עם קווי עלילה וקונפליקטים משלה. מערכות היחסים של טוני עם אשתו, כרמלה (אידי פאלקו), ילדיו מדו (ג’יימי-לין סיגלר) וא.ג’יי. (רוברט אילר), ומקורביו, כמו סילביו דנטה (סטיבן ואן זנדט) ופאולי גואלטירי (טוני סיריקו), כולם שזורים בצורה מורכבת במרקם התוכנית.

דירוג IMDb: 9.2/10

שרלוק // Sherlock

דרמת פשע בריטית המבוססת על דמות הבלש האיקונית שרלוק הולמס, שנוצרה על ידי סר ארתור קונן דויל. התוכנית פותחה על ידי סטיבן מופאט ומארק גאטיס ועלתה לראשונה בשנת 2010. מככבים בה בנדיקט קמברבאץ’ בתור שרלוק הולמס ומרטין פרימן בתור ד”ר ג’ון ווטסון.

הסדרה מתרחשת בלונדון של ימינו, שם שרלוק הולמס, בלש יועץ מבריק ואקסצנטרי, משתמש באינטלקט יוצא הדופן שלו, בכישורי התבוננות נלהבים ובחושים החדים שלו על מנת לפתור תיקים פליליים מורכבים. ד”ר ג’ון ווטסון, רופא צבא לשעבר, הופך לחברו הנאמן ולשותפו של שרלוק, מלווה אותו בחקירותיו ומתעד את הרפתקאותיהם.

“שרלוק” ידוע בדמיון מחדש העכשווי והמסוגנן שלו של סיפורי הולמס הקלאסיים, תוך התאמתם בצורה חלקה לסביבה מודרנית. המופע משלב אלמנטים של טכנולוגיה, כולל סמארטפונים ואינטרנט, תוך שמירה על המהות של סיפורי הבלשים המקוריים.

כל פרק של “שרלוק” בנוי כמו סרט עלילתי באורך של כ-90 דקות, מה שמאפשר חקירה מעמיקה של תעלומות סבוכות ופיתוח דמויות. הסדרה משלבת בהצלחה פתרון פשע עם דרמה מונעת דמויות, ומספקת תפיסה רעננה ומשכנעת על הדמות הספרותית האיקונית.

גילומו של בנדיקט קמברבאץ’ של שרלוק הולמס זכה לשבחים רבים על הכריזמה, שנינותו ויכולתו ללכוד את מהות הדמות. הגילום של ווטסון של מרטין פרימן גם מביא עומק ואנושיות לדינמיקה של הצמד, כאשר ידידותם מתפתחת ומעמיקה במהלך הסדרה.

דירוג IMDb: 9.1/10


 

הריקוד האחרון // The Last Dance

התלבטנו האם לכלול את הריקוד האחרון ברשימת הסדרות הכי טובות בכל הזמנים וזה מהסיבה הפשוטה שמדובר בסדרת דוקו והיא לא ממש דומה לשאר הסדרות ברשימה, לבסוף החלטנו שהיא תהיה נציגת הדוקו היחידה ברשימה.

מדובר בסדרת ספורט דוקומנטרית שובת לב שהוצגה בבכורה ב-ESPN באפריל 2020. הסדרה בבימויו של ג’ייסון הייר, מורכבת מעשרה פרקים ומתמקדת בקריירה האגדית של כוכב הכדורסל מייקל ג’ורדן והמרדף של שיקגו בולס אחר אליפות ה-NBA השישית שלהם בעונת 1997-1998.

הסרט התיעודי לוקח את הכותרת שלו מהכינוי של הקבוצה לעונת 1997-1998, שנחשב ל”ריקוד האחרון” בסגל האייקוני שלהם. התוכנית שוזרת יחד ראיונות, קטעי ארכיון והצצות אל מאחורי הקלעים כדי לספק מבט אינטימי ומעמיק על המסע של הבולס לגדולה.

“הריקוד האחרון” לא רק מציג את כישורי הכדורסל שאין שני להם ואת הרוח התחרותית של מייקל ג’ורדן, אלא גם מתעמק בחייו מחוץ למגרש ובאתגרים שעמד בפניו לאורך הקריירה שלו. הוא בוחן את החינוך שלו, את חוויות הקולג’ וה-NBA שלו, ואת הגישה הייחודית שלו למנהיגות שהפכה אותו לאייקון כדורסל ולתופעה תרבותית עולמית.

הסרט התיעודי גם שופך אור על שחקני מפתח ואישיות שתרמו להצלחת הבולס, כולל סקוטי פיפן, דניס רודמן, סטיב קר והמאמן פיל ג’קסון. הוא מציע תובנות לגבי התרומות האישיות שלהם, היחסים עם ג’ורדן ותפקידיהם בעיצוב הבולס לאחת הקבוצות הדומיננטיות ביותר בתולדות ה-NBA.

דירוג IMDb: 9.1

סמוך על סול Better Call Saul // (2015-2022)

ספין-אוף פריקוול עטור שבחים לסדרה הפופולרית ‘שובר שורות’. נוצר על ידי וינס גיליגן ופיטר גולד, התוכנית עלתה לראשונה בשנת 2015, הרחיבה את היקום של שובר שורות וריתקה את הקהל המעריצים של סדרת המקור עם הסיפור המרתק שלה והנרטיבים המונעים על ידי הדמויות.

הסדרה עוקבת אחר הפיכתו של ג’ימי מקגיל (בוב אודנקירק), עורך דין קטן שנאבק לעשות לעצמו שם, לעורך הדין הפלילי המעורפל מבחינה מוסרית והחלקלק סול גודמן. “Better Call Saul” מתרחש באלבקרקי, ניו מקסיקו, והיא חוקרת את מסעו של ג’ימי כשהוא מנווט בעולם המשפט, נלחם באתגרים אישיים ומקצועיים, ומחבק בהדרגה את האלטר אגו שלו.

בעוד שסמוך על סול חולק את אותו יקום כמו “Breaking Bad”, מדובר בסדרה שעומדת בפני עצמה כדרמה מרתקת. התוכנית מתעמקת במערכות היחסים של ג’ימי, כולל הקשר המסובך שלו עם אחיו הגדול צ’אק (מייקל מק’קין), והמעורבות הרומנטית שלו עם קים וקסלר (ריאה סיהורן), עורכת דין שאפתנית ואתית.

ככל שהסדרה מתקדמת, היא מציגה לצופים מגוון דמויות שובות לב אשר כיכבו גם בסדרת המקור של שובר שורות, כולל ברון הסמים החידתי גוסטבו “גאס” פרינג (ג’יאנקרלו אספוסיטו) והמתקן ללא שטויות מייק ארמנטראוט (ג’ונתן בנקס). סיפורי הרקע והיחסים של הדמויות הללו עם ג’ימי מוסיפים עומק ומחברים עוד יותר את הסדרה לקודמתה.

דירוג IMDb: 9/10

המשרד (2005-2013) // The Office

סיטקום מוקומנטרי שנוצר על ידי גרג דניאלס, בין השנים 2005 ועד 2013. עלילת הסדרה מתרחשת בעולם היומיומי ולעתים קרובות כאוטי של חיי המשרד, תוך התמקדות בעובדי חברת נייר מיפלין הבדיונית.

הסדרה מתרחשת בסקרנטון, פנסילבניה, ועוקבת אחר חיי היומיום של העובדים, ובראשם המנהל האזורי המטומטם ולעתים קרובות חסר מושג מייקל סקוט, בגילומו של סטיב קארל. הפורמט בסגנון התיעודי מאפשר ראיונות דמויי וידוי, שבהם דמויות חולקות את מחשבותיהן ודעותיהן על האירועים המתרחשים במשרד.

צוות השחקנים של “המשרד” הוא אחד מנקודות החוזק הגדולות שלו, עם דמויות בלתי נשכחות כמו איש המכירות המסורבל והרציני ג’ים הלפרט (ג’ון קרסינסקי), פקידת הקבלה המוזרה פאם ביסלי (ג’נה פישר), הטיפוס האקסצנטרי דווייט שרוטה (ריין ווילסון), ונציג משאבי אנוש רבים של ליברב פאנדרסטיין (פול לייברסטיין).

ההומור של “המשרד” נגזר מהאבסורד והסרבול שבאינטראקציות היומיומיות במשרד, כמו גם מהאישיות והתעלולים האקסצנטריים של הדמויות. התוכנית מאזנת את הרגעים הקומיים שלה עם קווי עלילה לבביים ואמוציונליים, במיוחד בפיתוח מערכת היחסים של ג’ים ופאם וצמיחתן של דמויות שונות במהלך הסדרה.

דירוג IMDb: 9/10

יורשים (2018-הווה) // Succession

אחת הסדרות היותר חדשות ברשימה שלנו וללא ספק אחת המומלצות ביותר. מדובר בדרמה עטורת שבחים שנוצרה על ידי ג’סי ארמסטרונג ומתעמקת בחייה של משפחת רוי, משפחה לא מתפקדת אשר חולשת על תאגיד תקשורת ענק הנקרא Waystar Royco.

הסדרה עוקבת אחר מאבק הכוחות האינטנסיבי בין האחים רוי כשהם מתחרים על אישור אביהם המזדקן ועל ההנהגה העתידית של החברה.

במרכז הסדרה עומד לוגן רוי, בגילומו של בריאן קוקס, אב המשפחה המזדקן והחולני אשר ייסד את התאגיד Waystar Royco. עם נוכחות אדירה ואופי מורכב, לוגן מגלם את המרדף הבלתי פוסק אחר הצלחה ומניפולציה. כל פרק מתעמק במערכות היחסים המורכבות, הבגידות והפשרות המוסריות בתוך משפחת רוי, ומספק תיאור מלא ניואנסים של ההשלכות של עושר וכוח עצומים.

התוכנית מתהדרת בהרכב כוכבים, כולל ג’רמי סטרונג בתור קנדל רוי, שרה סנוק בתור שיב רוי, קירן קולקין בתור רומן רוי, ומת’יו מקפדיין בתור טום וואמסגנס. ההופעות של צוות השחקנים זכו לאורך עונות הסדרה לשבחים רבים עקב העומק והמורכבות שלהן, כשהדמויות מנווטות במים הבוגדניים של עולם התאגידים תוך התמודדות עם השדים וחוסר הביטחון האישי שלהן.

דירוג IMDb: 8.9/10


 

חברים (1994-2004) // Friends

אף רשימה של הסדרות הכי טובות בכל הזמנים לא תהיה מושלמת בלי הסדרה חברים. כמו שאתם בטוח יודעים מדובר בסיטקום אמריקאי אהוב במיוחד ששודר בין השנים 1994 עד 2004 וממשיך עד להיות תופעה תרבותית עם איזכורים שונים בתרבות הפופולרית.

הסדרה נוצרה על ידי דיוויד קריין ומרתה קאופמן, והיא עוקבת אחר חייהם, החברות וההרפתקאות של שישה חברים המתגוררים במנהטן, ניו יורק.

הדמויות המרכזיות הן רייצ’ל גרין (ג’ניפר אניסטון), רוס גלר (דיוויד שווימר), מוניקה גלר (קורטני קוקס), צ’נדלר בינג (מת’יו פרי), ג’ואי טריביאני (מאט לה בלנק), ופיבי באפיי (ליסה קודרו). לכל דמות יש אישיות, מוזרויות וקווי עלילה ייחודיים משלה, התורמים לאופי התוכנית.

“חברים” מתרחשת בעיקר בבית הקפה סנטרל פרק ובדירות הדמויות, ומסתובבת סביב העליות והמורדות של ששת החברים הללו בזמן שהם מנווטים במערכות יחסים, בקריירה ובאתגרים של החיים הבוגרים. הסדרה הצליחה לייצר לאורך העונות איזון מושלם בין הומור ורגעים לבביים, מה שהופך אותה למושלמת עבור קהלים מכל הגילאים.

דירוג IMDb: 8.9/10

בלש אמיתי // True Detective

דרמת פשע אנתולוגית שעונתה הראשונה עלתה ברשת HBO בשנת 2014. הסדרה נוצרה ונכתבה על ידי ניק פיצולאטו והיא עוקבת בכל עונה אחר צמד אחר של בלשים וחקירות, וכך מאפשרת עלילה עצמאית עם דמויות חדשות.

הסדרה ידועה בגוון האפל שלה, בדמויות המורכבות ובסיפור המורכב, מונע הדמויות. כל עונה של “בלש אמיתי” מורכבת בדרך כלל משמונה פרקים, עם התמקדות במקרה בודד והמאבקים האישיים של הבלשים כשהם מתעמקים בעולם הפשע האפל ולעתים קרובות מטריד.

העונה הראשונה של “בלש אמיתי” נחשבת כיצירת מופת וכוללת הופעה יוצאת דופן של מת’יו מקונוהיי בתור הבלש ראסט קוהל ו-וודי הרלסון בתור הבלש מרטין הארט. העונה עוקבת אחר שני הבלשים כשהם חוקרים סדרה של רציחות פולחניות בלואיזיאנה במשך שבע עשרה שנים. הנרטיב קופץ בין העבר להווה, ובוחן לא רק את מקרה הרצח אלא גם את הגיגיהם הפסיכולוגיים והפילוסופיים העמוקים של קוהל והארט.

העונה השנייה, בזמן שזכתה לביקורות מעורבות, כללה צוות שחקנים בראשות קולין פארל, רייצ’ל מקאדמס ווינס ווהן. הוא התעמק ברשת מפותלת של שחיתות ופשע בקליפורניה, סביב מותו של מנהל עיר וקנוניה מסוכנת הכוללת פוליטיקאים, פושעים ורשויות אכיפת החוק.

העונה השלישית חזרה לשבחי המבקרים, בכיכובו של מהרשלה עלי בתור הבלש וויין הייז. הוא חוקר מקרה מסתורי של ילדים נעדרים באוזרק, מיזורי, המשתרע על פני שלוש תקופות זמן שונות ומציג את השפעת המקרה על חייו ומערכות היחסים של הייס.

דירוג IMDb: 8.9


 

תרגיע // Curb Your Enthusiasm

קומדיה אמריקאית שזכתה לשבחים רבים מאז שעלתה לראשונה ב-HBO באוקטובר 2000. התוכנית נוצרה על ידי ובכיכובו של לארי דיוויד, שותף ליוצר הסיטקום האיקוני “סיינפלד”, והיא ידועה בפורמט הייחודי שלה ובדיאלוג המאולתר.

בסדרה לארי דיוויד מגלם גרסה בדיונית של עצמו, המכונה לעתים קרובות פשוט “לארי”. התוכנית עוקבת אחר חיי היום-יום שלו בלוס אנג’לס כשהוא מנווט בסיטואציות שונות מביכות הנגרמות לרוב על ידי התנהגותו הנוירוטית והמגושמת מבחינה חברתית. ההומור של הסדרה נובע מהנטייה של לארי לומר את דעתו ולהסתבך בתרחישים אבסורדיים.

בניגוד לסיטקום המסורתי, לתרגיע אין דיאלוג מתוסרט קלאסי. במקום זאת, הפרקים מתוארים עם נקודות וסיטואציות עלילה ספציפיות, אך השחקנים מאלתרים את השורות שלהם על סמך התרחישים המתוארים. פורמט זה מוסיף אלמנט ייחודי וספונטני להומור של התוכנית, וגורם לכל פרק להרגיש רענן ואותנטי.

לאורך הסדרה, לארי מקיים אינטראקציה עם צוות מגוון של דמויות, כולל המנהל שלו ג’ף גרין (בגילומו של ג’ף גרלין), אשתו שריל (בגילומה של שריל היינס), וחבריו ריצ’רד לואיס (מגלם את עצמו) וטד דנסון (גם משחק את עצמו). התוכנית מציגה לעתים קרובות הופעות אורח של מפורסמים וקומיקאים שונים.

דירוג IMDb: 8.9

נרקוס // Narcos

סדרת דרמת פשע סוחפת שעונתה הראשונה עלתה בנטפליקס בשנת 2015. הסדרה נוצרה על ידי כריס ברנקטו, קרלו ברנרד ודאג מירו, והיא עוקבת אחר עלייתם ונפילתם של כמה מברוני הסמים וארגוני הפשע הידועים ביותר לשמצה בסוף המאה ה-20.

שתי העונות הראשונות של “נרקוס” מתמקדות בעיקר בעלייתו ובפעילותו של קרטל מדיין הידוע לשמצה בקולומביה, בראשותו של ברון הסמים הידוע לשמצה פבלו אסקובר, בגילומו של ואגנר מורה.

הסדרה חוקרת את עלייתו של אסקובר לשלטון, את הטקטיקות האכזריות שלו לשלוט בסחר בקוקאין, והמרדף הבלתי פוסק של ה-DEA (מינהל אכיפת הסמים) והרשויות בקולומביה להביא אותו לדין.

התוכנית משתמשת בשילוב של אירועים היסטוריים אמיתיים, קטעי ארכיון וסיפורים בדיוניים כדי לתאר את מלחמות הסמים בקולומביה בריאליזם גס. הוא מתעמק במורכבות של סחר בסמים, בשחיתות בתוך רשויות החוק והפוליטיקה, וההשפעה של תעשיית הסמים על החברה.

לאחר סיום סיפור העלילה של אסקובר, “נרקוס” עובר להתמקד בעליית קרטל קאלי, שהשתלט על סחר הסמים לאחר מותו של אסקובר. התוכנית גם מעבירה את המיקוד שלה למאמצים של ה-DEA וממשלת קולומביה לפרק את קרטל קאלי ולהעמיד את מנהיגיו לדין.

דירוג IMDb: 8.8

האחרונים מבינינו // The Last of Us

הסדרה החדשה ביותר ברשימה שלנו וגם היחידה שבכלל מבוססת על משחק וידאו. למי שלא מכיר מדובר בדרמה פוסט-אפוקליפטית סופר מצליחה של רשת HBO שעונתה הראשונה יצאה בשנת 2023 בכיכובם של פדרו פסקל (‘משחקי הכס’, ‘נרקוס’ וכו’), בלה רמזי (‘משחקי הכס’) ועוד.

כאמור הסדרה מבוססת על משחק הוידאו באותו השם משנת 2013, שמתאר עולם שאיבד צלם אנוש בעקבות התפשטות מגפת הקורדיספס, כאשר נגע פטרייתי הידוע גם בכינוי ״פטריית זומבי הנמלים” עבר אדפטציה שמאפשרת לו להיטפל אל בני אדם וגרם לרוב האוכלוסייה להפוך ליצורים דמויי זומבים.

במרכז העלילה אנחנו פוגשים את דמותו של ג’ואל (פדרו פסקל), שורד קשוח ומחוספס שלאחר מותה של בתו איבד את המוסריות שלו. ג’ואל חובר לנערה צעירה בשם אלי (בלה רמזי), ומלווה אותה ברחבי ארצות הברית במטרה להציל את האנושות.

העונה הראשונה של הסדרה קצרה ביקורות נהלבות של קהל מעריצי המשחק וכמו כן צופים אשר מעולם לא שמעו על המשחק עליו מבוססת הסדרה.

דירוג IMDb: 8.8


 

מראה שחורה // Black Mirror

“מראה שחורה” היא סדרת אנתולוגיה בריטית מעוררת מחשבה שזכתה לשבחים רבים ונוצרה על ידי צ’רלי ברוקר. התוכנית עלתה לראשונה בערוץ 4 הבריטי בשנת 2011 ולאחר מכן עברה לנטפליקס, שם היא זכתה לפופולריות בינלאומית גדולה עוד יותר.

כל פרק של “מראה שחורה” הוא סיפור עצמאי עם דמויות, הגדרות ונושאים ייחודיים משלו. עם זאת, לכולם יש חוט משותף – חקר הצד האפל ולעתים קרובות הדיסטופי של החברה והטכנולוגיה המודרנית. הסדרה מציגה סיפורי אזהרה הבוחנים את ההשלכות הפוטנציאליות והדילמות המוסריות הנובעות מהעולם המתקדם טכנולוגי שלנו.

הכותרת “מראה שחורה” מתייחסת לשתקפות חיינו שלנו במסכים שאנו מקיימים איתם כל הזמן אינטראקציה, כגון סמארטפונים, מחשבים וטלוויזיות. הסדרה שואפת להרים את “המראה השחורה” הזו לחברה, לחשוף את הסכנות הפוטנציאליות והאמיתות המטרידות הטמונות מתחת לפני השטח של חיינו המונעים על ידי הטכנולוגיה.

הפרקים של “מראה שחורה” מכסים מגוון רחב של ז’אנרים, ממדע בדיוני ומותחן ועד דרמה ואימה. לעתים קרובות הם מתארים עולמות שבהם להתקדמות הטכנולוגית יש השלכות לא מכוונות ומטרידות, ומעוררות שאלות לגבי פרטיות, זהות, מערכות יחסים והשפעת המדיה החברתית והמציאות המדומה על ההתנהגות האנושית.

דירוג IMDb: 8.7

עמוק באדמה // Six Feet Under

עמוק באדמה היא סדרת דרמה אמריקאית ששודרה ב-HBO מ-2001 עד 2005. הסדרה נוצרה על ידי אלן בול, והיא סובבת סביב חייה של משפחת פישר, המנהלת בית לוויות בלוס אנג’לס.

הסדרה מתחילה במותו הפתאומי של נתנאל פישר האב. לאחר פטירתו, אשתו רות פישר (בגילומה של פרנסס קונרוי) ושלושת ילדיהם הבוגרים – נייט (פיטר קראוזה), דיוויד (מייקל סי הול) וקלייר (לורן אמברוז) – נותרים להתמודד עם הנפילה הרגשית ולנווט את ההתמודדויות האישיות שלהם.

כל פרק של הסדרה מתחיל במוות לקוח מבית ההלוויות של משפחת פישר – ובסידורי הלוויה שלאחר מכן. התוכנית משתמשת במקרי המוות הללו כנושא מרכזי כדי לחקור את התמותה, האבל והמורכבות של מערכות יחסים משפחתיות.

ככל שהסדרה מתקדמת, הצופים נמשכים לחייהם של משפחת פישר ושאר העובדים בבית הלוויות, כולל החנוט החידתי פדריקו דיאז (פרדי רודריגז) ופקידת הקבלה המוזרה ברנדה צ’נווויט (רייצ’ל גריפית’ס). מסעותיהן האישיים של הדמויות שזורים באתגרים של ניהול בית לוויות, מהווים רקע ייחודי וטעון רגשית לסיפור הסיפור.

דירוג IMDb: 8.7

רומא // Rome

דרמה היסטורית ששודרה ב-HBO בין השנים 2005 ל-2007. נוצרה על ידי ג’ון מיליוס, וויליאם ג’יי מקדונלד וברונו הלר, הסדרה היא הפקה משותפת של HBO ו-BBC. “רומא” ידועה בהיקף השאפתני שלה, בפרטים היסטוריים עשירים וסיפור משכנע שתופס את הצופים חזק.

הסדרה מתרחשת במהלך המעבר הסוער מהרפובליקה הרומית לאימפריה הרומית, המשתרעת על השנים 52 לפנה”ס עד 30 לפנה”ס. הוא סובב בעיקר סביב חייהם וקריירותיהם הפוליטיות של שתי דמויות היסטוריות – לוציוס וורנוס (בגילומו של קווין מקיד), חייל רומי נאמן, וטיטוס פולו (בגילומו של ריי סטיבנסון), חייל מחוספס יותר. הסיפור עוקב אחר מסעותיהם האישיים וגורליהם השזורים בעיצומם של האירועים הסיסמיים שעיצבו את העולם העתיק.

ככל שהתוכנית מתקדמת, “רומא” מתעמקת גם בחייהם ובתככים של דמויות היסטוריות בולטות, כולל יוליוס קיסר (בגילומו של סיארן הינדס), גאיוס אוקטביאן (בגילומו של סיימון וודס), וקליאופטרה (בגילומו של לינדי מרשל).

“רומא” קיבלה ביקורות חיוביות במיוחד בשל תשומת הלב הקפדנית שלה לדיוק ההיסטורי, החל מהתפאורה והתלבושות האותנטיות ועד לתיאור המפורט שלה של החברה הרומית העתיקה, פוליטיקה ולוחמה. הסדרה שוזרת בצורה חלקה דמויות בדיוניות עם אירועים היסטוריים, ומספקת חוויה סוחפת ושובת לב לצופים.

מעבר לדיוק ההיסטורי שלו, “רומא” מצטיינת גם בתיאור הדרמה האנושית והמורכבות של דמויותיה. הוא בוחן נושאים של כוח, שאפתנות, נאמנות והתנגשות בין רצונות אישיים לטוב הגדול יותר.

דירוג IMDb: 8.7


 

אפל // Dark

מותחן מדע בדיוני גרמני שעלה לראשונה בנטפליקס בשנת 2017. הסדרה נוצרה על ידי בארן בו אודר וג’אנטיה פריזה, התוכנית בולטת בנרטיב המורכב שלה, באלמנטים הקשורים למסע בזמן, ובחקירת נושאים כמו גורל, רצון חופשי והקשרים של משפחות על פני דורות.

הסיפור מתרחש בעיירה הבדיונית הקטנה וינדן, גרמניה, ומתרכז בתחילה סביב היעלמותם של שני ילדים. ככל שהחקירה מתפתחת, מתברר שיש סודות ותעלומות חבויים בתוך העיירה ותושביה, החורגים הרבה מעבר למקרה פשוט של נעדרים.

אחד המרכיבים המרכזיים של “אפל” הוא העלילה הסבוכה הקשורה למסע בזמן, המשתרעת על פני דורות מרובים ושוזרת את גורלן של דמויות שונות. הסדרה מתרכזת בארבע משפחות הקשורות ביניהן – משפחות נילסן, דופלר, טיידמן וקהנוולד – ואת הקשרים שלהן ללולאת זמן המשתרעת על פני מאה שנה.

ככל שהסדרה מתקדמת, היא מתעמקת במורכבות של מסע בזמן ובפרדוקסים הנובעים משינוי העבר והעתיד. למעשיהן של הדמויות יש השלכות מרחיקות לכת, והתוכנית מאתגרת את הצופים לחבר את הרשת הסבוכה של מערכות יחסים ואירועים.

דירוג IMDb: 8.7

הסדרות הכי טובות בכל הזמנים 1
הסדרות הכי טובות בכל הזמנים | אפל

הבנים // The Boys

קומדיית-דרמה שחורה של גיבורי על, המבוססת על חוברת הקומיקס באותו שם מאת גארת’ אניס ודריק רוברטסון. התוכנית פותחה על ידי אריק קריפקה והוצגה בבכורה באמזון פריים וידאו בשנת 2019.

עלילת הסדרה מתרחשת בעולם שבו גיבורי על הם סלבריטאים ונשלטים על ידי תאגיד רב עוצמה בשם Vought International, הסדרה נוקטת בגישה סאטירית וחתרנית לז’אנר גיבורי העל.

הסיפור עוקב אחר קבוצה של פורעי חוק עצמאיים, המכונים “הבנים”, בראשות בילי בוצ’ר (קארל אורבן), כשהם מבקשים לחשוף את הפעולות המושחתות ולעתים קרובות מרושעות של קבוצת גיבורי העל בשם “השבע”, הנמצאים בבעלותו ובניהולו של Vought.

“השבע” מורכב מגיבורי על כמו הומלנדר (אנטוני סטאר), המלכה מייב (דומיניק מקליגוט), א-טריין (ג’סי טי. ושר), ואחרים, המשווקים כדמויות טובות והרואיות לציבור. עם זאת, מאחורי החזית, הם עוסקים בהתנהגות פזיזה, מנצלים לרעה את כוחותיהם ומתעדפים את התהילה והתדמית הציבורית שלהם על פני עשיית טוב אמיתי.

המשימה של הבנים היא להביא דין וחשבון לגיבורי העל שיצאו משליטה ולהפיל את Vought, שמנצלת ומתמרנת הן את הגיבורים והן את הציבור למען רווח תאגידי. התוכנית מאופיינת בהומור האפל שלה, באלימות הגרפית ובביקורת הלא מתנצלת על תרבות הסלבריטאים, תאוות הבצע של תאגידים וניצול לרעה של כוח.

דירוג IMDb: 8.7

פליבג // Fleabag

דרמה קומית בריטית שנוצרה על ידי ובכיכובה של פיבי וולר-ברידג’. התוכנית עלתה לראשונה בשנת 2016 וזכתה להכרה נרחבת בזכות השנינות החדה, ההומור האפל והעומק הרגשי שלה.

הסדרה עוקבת אחר חייה של גיבורה אלמונית, המכונה פליבג (בגילומה של פיבי וולר-ברידג’). היא אישה מורכבת ובעייתית המתגוררת בלונדון, מנווטת את דרכה באתגרים אישיים ומקצועיים תוך התמודדות עם אבל, אשמה ונטיות הרס עצמי.

פליבג ידועה בסגנון הסיפורי הייחודי שלה, שכן הדמות הראשית שוברת את הקיר הרביעי לעתים קרובות על ידי פנייה ישירה לקהל, שיתוף במחשבותיה הפנימיות והערות שנונות וחותכות על המצבים שבהם היא נקלעת. טכניקה נרטיבית זו מספקת תובנה אינטימית ולעתים קרובות מצחיקה על חייה ועל הלך הרוח שלה.

לאורך הסדרה, פליבג מתמודדת עם תוצאות מותה של חברתה הטובה, עם המורכבות של מערכות היחסים המשפחתיות, בתי הקפה הכושל שבבעלותה, והמפגשים הרומנטיים הסוערים שלה. מערכות היחסים שלה עם משפחתה, כולל אחותה המרוחקת רגשית קלייר (סיאן קליפורד), אביה הנרקיסיסט (ביל פטרסון), והסנדקית הפסיבית-אגרסיבית שלה (אוליביה קולמן), הם מרכזיים בליבה הרגשית של התוכנית.

פליבג מתעמקת בנושאים של אובדן, בדידות, פגיעות, והמאבק להתחבר עם אחרים בתוך התנהגויות הרס עצמי. הסדרה משלבת בצורה חלקה הומור ופאתוס, ולעתים קרובות חוקרת טריטוריה אפלה ולא נוחה מבלי להירתע.

דירוג IMDb: 8.7


 

האוס // House

דרמה רפואית ששודרה ב-Fox בין השנים 2004 ל-2012. התוכנית נוצרה על ידי דיוויד שור, ועוקבת אחר הגאון הרפואי המבריק אך הלא שגרתי ד”ר גרגורי האוס, בגילומו של יו לורי.

הסדרה מתרחשת בבית החולים הבדיוני פרינסטון-פלינסבורו בניו ג’רזי, שם ד”ר האוס מוביל צוות מאבחנים המכונה “הברווזונים” שלו. מונע על ידי החתירה הבלתי פוסקת שלו לפתרון תעלומות רפואיות והזלזול שלו בבירוקרטיה, האוס ידוע בשנינותו החריפה, בשיטות האבחון הלא שגרתיות ובנכונותו לאתגר את השיטות הרפואיות הקונבנציונליות.

כל פרק של “House M.D.” כולל בדרך כלל מקרה רפואי המציג תסמינים תמוהים ומסכנים חיים. ד”ר האוס והצוות שלו עובדים יחד כדי לאבחן ולטפל בחולה, לעתים קרובות מעורבים בוויכוחים רפואיים אינטנסיביים ובוויכוחים סוערים לאורך הדרך.

אחד הנושאים המרכזיים של הסדרה הוא אפיון ד”ר האוס עצמו. למרות יכולותיו הרפואיות יוצאות הדופן, האוס הוא דמות מורכבת ופגומה בצורה עמוקה. הוא נלחם בכאב כרוני, התמכרות לכדורים וסוחב איתו מטען רגשי מעברו הבעייתי, שלעתים קרובות משפיעים על האינטראקציות שלו עם הצוות והמטופלים שלו.

התיאור של התוכנית של מקרים רפואיים ותהליכי אבחון מבוסס על יועצים רפואיים, הפך אותה למבוססת ואותנטית יותר מדרמות רפואיות רבות אחרות. עם זאת, הסדרה לוקחת גם חירויות יצירתיות, חובקת טוויסטים דרמטיים ובלתי צפויים ששומרים על הצופים על קצה המושבים.

דירוג IMDb: 8.7


 

מדמן // Mad Men

דרמה תקופתית עטורת שבחים ששודרה ברשת AMC בין השנים 2007 ל-2015. התוכנית נוצרה על ידי מתיו ויינר, מתרחשת בשנות ה-60 וחוקר את עולם הפרסום בשדרות מדיסון בניו יורק, ומכאן מקור השם “מד מן”.

הסדרה עוקבת אחר חייו והקריירה של דון דרייפר, בגילומו של ג’ון האם, מנהל פרסום מסתורי ומוכשר במשרד הפרסום היוקרתי סטרלינג קופר. דון ידוע בקסמו, בכריזמה וביצירתיות שלו, אבל הוא גם טומן בחובו עבר בעייתי ונאבק בשדים אישיים.

“מד מן” מתעמק בעולם הפרסום המושחת בשדרות מדיסון, שבו עישון, שתייה מרובה וסקסיזם היו דבר שבשגרה. המופע מספק מבט ניואנס ומעמיק על חייהם של האנשים העובדים בתעשיית הפרסום, כולל שאיפותיהם האישיות, יריבות מקצועיות ומערכות יחסים מורכבות.

לכל אורכה מציגה “מד מן” נרטיב עשיר ומרתק השוזר את חייהן האישיים והמקצועיים של הדמויות. היא בוחנת נושאים כמו זהות, תפקידי מגדר, יחסי גזעים והנוף התרבותי המשתנה של שנות ה-60. התוכנית עוסקת גם באתגרים איתם התמודדו נשים במקום העבודה במהלך אותה תקופה ולתמורות החברתיות המתרחשות בחברה האמריקאית.

בנוסף להופעה שזכתה לשבחים של ג’ון האם בתור דון דרייפר, הסדרה מתהדרת בצוות שחקנים מוכשר, כולל אליזבת מוס, כריסטינה הנדריקס, ג’ון סלאטרי, וינסנט קרתייזר, ג’נוארי ג’ונס ועוד. ההופעות של השחקנים זכו לשבחים רבים על העומק והאותנטיות שלהן, מה שתרם להצלחת התוכנית.

דירוג IMDb: 8.7


 

המנדלוריאן (2019-הווה) // The Mandalorian

מערבון-חלל עטור שבחים המתרחשת ביקום “מלחמת הכוכבים”. התוכנית, שנוצרה על ידי ג’ון פאברו, עלתה בבכורה בדיסני+ ב-2019 והפכה במהירות לתופעה תרבותית.

עלילת הסדרה מתרחשת חמש שנים לאחר אירועי הסרט “שובו של הג’דיי“, ועוקבת אחר הרפתקאותיו של צייד ראשים בודד וחידתי המכונה בפשטות “המנדלוריאן” או “מנדו”, בגילומו של פדרו פסקל (שמככב בכתבה הזו בעוד 3 סדרות). מנדלוריאנים הם קבוצת לוחמים הידועה בשריון הייחודי שלהם ובקוד הכבוד שלהם.

בעונה הראשונה של התוכנית, מנדו לוקח על עצמו משימה לאתר וללכוד “נכס” מסתורי, שמתגלה יישות צעירה מאותו המין של מאסטר הג’די האיקוני יודה. דמות זו נודעה במהירות בשם “הילד“, אם כי מכונה בחיבה על ידי המעריצים כ”בייבי יודה”. המראה המקסים של הילד והחיבור לסיפורי “מלחמת הכוכבים” כבשו את לב הצופים ברחבי העולם והפכו לסנסציית תרבות פופ.

ככל שהסדרה מתקדמת, מנדו יוצר קשר חזק עם הילד, מה שמוביל אותו להטיל ספק בקוד המוסרי שלו ובסדרי העדיפויות שלו. הוא מתמודד עם אתגרים רבים, נתקל בבעלי ברית וביריבים שונים, וחושף את האמיתות הנסתרות על מוצאו של הילד ועל הכוחות הגדולים יותר שמשחקים בגלקסיית “מלחמת הכוכבים”.

דירוג IMDb: 8.7/10

דברים מוזרים (2016-הווה) // Stranger Things

סדרת מדע בדיוני-אימה מבית נטפליקס שנוצרה על ידי האחים דאפר. התוכנית עלתה לראשונה בנטפליקס ב-2016 והפכה במהרה לתופעה תרבותית, שכבשה את לב הקהל ברחבי העולם.

“Stranger Things” מתרחש בשנות ה-80 בעיירה הבדיונית הוקינס, אינדיאנה, הסדרה עושה כבוד לתרבות הפופ הקלאסית של שנות ה-80, במיוחד ליצירותיהם של סטיבן ספילברג, סטיבן קינג ויוצרי קולנוע וסופרים איקוניים אחרים של התקופה.

הסדרה עוקבת אחר קבוצה של חברים צעירים, ביניהם מייק וילר (פין וולפהארד), דסטין הנדרסון (גאטן מאטראצו), לוקאס סינקלייר (קיילב מקלוהן), וויל ביירס (נוח שנאפ). חייהם משתנים לנצח כאשר וויל נעלם באורח מסתורי לילה אחד לאחר שנתקל ביצור מפחיד ביער. בזמן שהם מחפשים את חברם, הם נתקלים בילדה מסתורית עם יכולות טלקינזיס, לה הם קוראים לאילוון Eleveen (מילי בובי בראון).

ככל שהסיפור מתפתח, מתברר שיש כוחות על טבעיים שפועלים בהוקינס, וייתכן שמעורבים בו מעבדה ממשלתית סודית. התוכנית מציגה קווי עלילה מקבילים הכוללים את אמו של וויל, ג’ויס (וינונה ריידר), ומפקד המשטרה ג’ים הופר (דייוויד הארבור) כשהם חושפים את האמת מאחורי ההתרחשויות המוזרות בעיירה.

דברים מוזרים מצליחה לשלב בצורה מופתית אלמנטים של אימה, מדע בדיוני, הרפתקאות ודרמת התבגרות, ויוצרת חוויה סוחפת ונוסטלגית עבור הצופים. הסדרה בוחנת נושאים של ידידות, נאמנות, קשרים משפחתיים וחוסן של בני נוער, והכל תוך שהיא לוקחת את הצופים למסע מרגש מלא במסתורין ומתח.

דירוג IMDb: 8.7/10

אוז // Oz

דרמה אמריקאית פורצת דרך ששודרה ב-HBO מ-1997 עד 2003. התוכנית נוצרה על ידי טום פונטנה, ומתרחשת במתקן הכליאה של מדינת אוסוולד, בית סוהר באבטחה מרבית המוכר גם בכינויו “אוז”.

הסדרה נכנסת למציאות הקשה של חיי הכלא ובוחנת את מערכות היחסים המורכבות ואת דינמיקת הכוח בין האסירים, קציני הכלא ואנשי צוות אחרים. הוא מתעמק בנושאים של פשע, ענישה, אלימות, גאולה והיכולת האנושית לטוב ולרע כאחד.

“אוז” בלטה בסיפור החדשני שלה, שכן הוא מתפתח באמצעות שילוב של נרטיב מסורתי וקטעי פלאשבק. כל פרק מתמקד בדמויות שונות, ומספק חקירה רב-ממדית ומעמיקה של הרקע, המניעים והפעולות שלהן.

הסדרה כללה צוות שחקנים מגוון, עם הופעות בולטות של שחקנים כמו ארני הדסון, ג’יי.קיי. סימונס, טרי קיני, הרולד פרינו ורבים אחרים. אחת הדמויות הבולטות היא האסיר החידתי והמניפולטיבי טוביאס ביצ’ר, שמגולם על ידי לי טרגסן, שמסעו מעורך דין מיוחס לאסיר שבור ומשתנה הוא קשת מרכזית בסדרה.

ככל שהסדרה התקדמה, היא התמודדה עם מגוון רחב של נושאים חברתיים, כולל גזענות, הומופוביה, התמכרות, מחלות נפש והשלכות של אלימות והתעללות. התוכנית לא נרתעה מלהציג את המציאות האכזרית והמזעזעת של החיים מאחורי סורג ובריח, מה שהופך אותה לצפייה אינטנסיבית ומאתגרת עבור הצופים.

דירוג IMDb: 8.7

סיפורה של שפחה (2017-הווה) // The Handmaid’s Tale

דרמה דיסטופית המבוססת על הרומן בעל אותו השם משנת 1985 מאת מרגרט אטווד. התוכנית עלתה לראשונה ב-2017 והיא נוצרה על ידי ברוס מילר. עלילת הסדרה מתרחשת בעתיד הלא רחוק ומציגה עולם מצמרר ומטלטל של חברה טוטליטרית בשם גלעד, שהחליפה את ארצות הברית.

הסיפור עוקב אחר ג’ון אוסבורן, המכונה שלפרד (בגילומה של אליזבת מוס), שפחה בגלעד. שפחות הן נשים פוריות המוטלות על פקידים בכירים ונשותיהן ללדת עבורן ילדים, שכן עקרות הפכה לנפוצה עקב זיהום סביבתי ובעיות חברתיות.

בגלעד השתלטו מנהיגים דתיים פונדמנטליסטים, ונשים נשללו מזכויותיהן וחירויותיהן. הם מסווגים על סמך תפקידיהם – שפחות, נשים ודודות – עם כללים נוקשים המסדירים את ההתנהגות והאינטראקציות שלהם.

לאורך הסדרה, שלפרד מנווטת בחברה המדכאת, שבה אפילו ההתרסה הקטנה ביותר עלולה לגרום לעונש חמור או מוות. התוכנית מתעמקת באלמנטים הפסיכולוגיים והרגשיים שעוברים על שלפרד, כשהיא מתמודדת עם המציאות החדשה שלה תוך שהיא מנסה נואשות למצוא את בתה הנעדרת, האנה.

“סיפורה של שפחה” בוחן נושאים של דיכוי מגדרי, ניצול לרעה של כוח, זכויות רבייה והשלכות של קיצוניות דתית. הסיפור לא רק משמש כסיפור אזהרה על שחיקת זכויות האדם, אלא גם מקביל לנושאים בעולם האמיתי הנוגעים לזכויות נשים ולסמכותיות פוליטית.

דירוג IMDb: 8.4/10

לסיכום:
נוף הטלוויזיה עשיר בתוכניות יוצאות דופן שכבשו את הקהל והותירו השפעה מתמשכת. על פי דירוג IMDb, הסדרות הללו התגלו כטובות שבטובות, בשילוב נרטיבים מרתקים, ביצועים יוצאי דופן וטכניקות סיפור חדשניות.

סדרות מעולות נוספות שלא נכנסו לרשימה של הסדרות הכי טובות בכל הזמנים מסיבות שונות אך היינו חייבים לתת להן איזכור של כבוד בכתבה: ‘כשהם רואים אותנו’, ‘הבית הלבן’, ‘טד לאסו’, ‘טווין פיקס’, ‘כנופיית ברמינגהאם’, ‘ניתוק’, ‘המגן’, ‘בטלסטאר גלקטיקה’, ‘בית הקלפים’, ‘הכתר’, ‘החיים עצמם’, ‘דקסטר’, ‘תיקים באפילה’, ‘גומורה’, ‘משפחת סימפסון’, סאות’ פארק, ‘ארקיין’ ועוד.

אם יש לכם סדרות נוספות שלפי דעתכם צריכות להיכנס לרשימת הסדרות הכי טובות בכל הזמנים מוזמנים לכתוב לנו עליהם בשרשור התגובות כאן למטה.

עוד בפטריה

20 סדרות מומלצות בנטפליקס שאסור לכם לפספס
10 סדרות אנימה מומלצות שאתם צריכים להוסיף לרשימת הצפייה שלכם
12 סדרות מדע בדיוני מומלצות בנטפליקס שפשוט אסור לכם לפספס
10 סדרות קוריאניות מומלצות שכדאי לכם להוסיף לרשימת הצפייה
מומחה לקידום אורגני ויוצר תוכן ותיק בעולמות טכנולוגיה, צרכנות, סקירות והשוואות מוצרים, פנאי ובידור.
במידה ועלתה לכם שאלה בנוגע לתוכן שקראתם בכתבה מוזמנים לפנות אלינו למייל [email protected] ונשמח לעזור לכם.

לייק לפטריה בפייסבוק