פרסום קריאייטיב ותופעות רשת

הטכנולוגיה משנה את תחום הרכב- והביטוח

הרכבים המודרניים מעמידים לרשותנו מגוון רחב של מערכות מחשב משוכללות המיועדות בין היתר לצרכי חיסכון בצריכת הדלק ולצרכי הגברת נושא הבטיחות לנוסעי הרכב. בשנים האחרונות, אנו עדים לפיתוחי טכנולוגיה מדהימים בכל הנוגע לתחום הרכב, כאשר כל אחד מפיתוחי הטכנולוגיה משפיע לא רק על חווית הנהיגה אלא גם על תחום ביטוחי הרכב.

טכנולוגיות מתקדמות בתחום הרכב והשפעתן על תעריפי הביטוח

עד היום, תעריפי הביטוח לרכב נקבעו בעיקר בהתאם למאפייני הנהג ופחות למאפייני הרכב בו הוא נוהג. כיום, עם הטמעתן של מערכות בטיחות חכמות ומתקדמות ברכבים המודרניים, עומד להתחולל שינוי מהותי בכל הנוגע לקביעת תעריפי ביטוח לרכב מצד חברות הביטוח.

בין יתר המערכות המתקדמות בתחום בטיחות הרכב תוכלו למצוא את המערכות הבאות:

  • BAS- מערכת עזר המיועדת לצרכי חיזוק פעולת הבלימה בעת חירום- מערכת זו מזהה באמצעות חיישן ייעודי המותקן בה כי נהג הרכב מבצע בלימת חירום. בעת הזיהוי, ובמידה והרכב איננו מאט את מהירותו באופן התואם את בלימת החירום, המערכת נכנסת לפעולה ומגבירה את פעולת הבלימה עד לעצירה מוחלטת, או לחילופין, עד להאטת כלי הרכב בהתאם לסיטואציה.
  • ISA- מערכת בקרת מהירות- מערכת זו מבוססת על סנכרון בין מהירות הרכב לבין מקום הימצאו של הרכב בהתאם לנתוני מערכת הניווט ברכב, כאשר מטרת פעילותה של המערכת היא לבצע התאמה בין מהירות הרכב לבין המהירות המרבית המותרת באזור הנסיעה, וזאת בהתאם לזיהוי תמרורים המופיעים במפה הדיגיטלית המאוחסנת ברכב. בעת חריגת הנהג מהמהירות המותרת, מערכת ה-ISA, מתריעה על כך בפני הנהג.
  • AEB- מערכת למניעת התנגשויות לפנים- מערכת זו מבוססת על מספר טכנולוגיות המשלבות בין חיישנים, אינפרא אדום, רדאר ומערכת לעיבוד תמונה. מטרת המערכת היא להתריע בפני הנהג על התנגשות לפנים, או לחילופין, על פגיעה בהולכי רגל.
  • ACC- מערכת בלימה – מערכת זו מופעלת באמצעות מערכת בקרת שיוט, והיא פועלת בהתאם לשני מצבי בחירה של מהירות, המצב הראשון: כאשר אין רכב לפנים, והשני, כאשר הרכב לפנים הינו איטי. בין יתר פעולות המערכת תמצאו: התרעה בפני אי שמירת מרחק, מערכת בלימה אוטומאטית במידה הצורך (מדובר במערכת מתערבת המפקיעה מידי הנהג את יכולת הבלימה של הרכב) ועוד.

כיום, יותר ויותר יצרניות רכב, חוברות לחברות הייטק וטכנולוגיה, וזאת על מנת לפתח מערכות בטיחות מתקדמות לרכביהן החדשים. השילוב בין ענקיות הרכב לענקיות הטכנולוגיה, והטמעת יותר ויותר מערכות מתערבות ברכבים, יובילו בסופו של הליך את חברות הביטוח לבחון מחדש את כל נושא קביעת תעריפי הביטוח לרכב.

לסיכום, המערכות המתערבות המוטמעות כיום ברכבים המודרניים, מאפשרות לנו להיות עדים למהפכה של ממש בתחום הרכב. מהפכה זו תשפיע במהלך השנים הקרובות גם על תחום ביטוחי הרכבים.

הכתבה באדיבות ביטוח רכב AIG

לייק לפטריה בפייסבוק

תגובות
Loading...