פרסום קריאייטיב ותופעות רשת

9 דברים שעיצבנו אותנו בפרק האחרון של הישרדות

חייבים להודות, אתמול הלך והתפתח לו לאט לאט אחד הפרקים היותר מוצלחים של הישרדות העונה, בעיקר בזכות מושיק ולירון, השניים היחידים על האי שמשחקים את המשחק ולא בוחלים באמצעים כדי להשיג את המטרה.

אלא שכפי שהתרגלנו בגרסה הישראלית של הישרדות, המשחק הוא רק תירוץ ואם אפשר להוריד קצת את מינון התחבולות, האסטרטגיה והתחכום ולהתרכז במה שחשוב באמת, דרמה מאולתרת ורגשות המתמודדים, אז מה טוב. התוצאה: עוד פרק עמוס בקישקושיאדה מיותרת, סצנות מבוימות והחלטות מטרידות של השורדים. הנה 9 דברים שעצבנו אותנו במיוחד בפרק ההדחה של אתמול. אם עדין לא צפיתם, זהירות, ספוילרים.

הישרדות 2

פרידה ממתחם הזומבי

אחרי שהדיח חצי מהקאסט והפך לשורד הכי מוצלח של העונה, הודח בפרק הקודם עומר, וכמובן, אי אפשר להתחיל את הפרק הבא בלי דמעות וטקס פרידה קורע לב מהגיבור של לירון. אלא שאופס, לירון היא ילדה גדולה ומבינה שזה רק משחק וכנראה לא סיפקה להפקה את מנת הדמעות הנדרשת. לכן, התבקשה לגשת למתחם הזומבי ולהתנהג כאילו היא לוקה בנפשה ונפרדת בפעם האחרונה מעומר, שכאמור, כבר מזמן לא נמצא שם. הסצנה כולה היתה מאולצת ומאפנה, אבל כפי שתגלו בסעיף הבא, זו רק הייתה יריית הפתיחה במדד חוסר האמינות. ואף מילה על טילטיל, כוכבי ורון שובל שרים “התקווה” ליד אותו המתחם.

הודה

משימת הכוח הכפול, חידון סוציומטרי. כבר הספקנו להבין שהודא היא יצור שלא ממש מת על אנשים, במיוחד לא אלו שנתקעו איתה על האי, וכתוצאה מכך היא כנראה לא יודעת עליהם יותר מדי ובטח לא מכירה מילים של שירים שנכתבו על דנה ברגר. אבל רבאק. יש 3 אופציות, לא תשקיעי מאמץ מינימלי ותנסי לנחש? בשאלה על טילטיל והמונית, הודא החליטה לקחת ברייק ולא לספק תשובה כי “אין לה מושג”. כל הכבוד.

הישרדות 5

כרטיס הכוח הכפול

מושיק ולירון שיחקו אותה בגדול ותפרו את אחת הבריתות הכי מעניינות של העונה מתחת לאף של חברי השבט, וכדי לתת משנה תוקף לברית, הנדסו את אחד התרגילים היותר נועזים שיצא לנו לראות בפורמט הישראלי של הישרדות. עד כאן הכל טוב, אבל מה לעזאזל היה הקטע עם טקס הלוויה של כרטיס הכוח הכפול? הרגע בו לירון הלכה להחביא את השובר שלה יכול היה לזכות אותה בקלות בפרס “פח הזהב” למשחק גרוע ואת ההפקה בפרס הסצנה המבוימת הכושלת של העונה, כולל ה”יייששש!” המאולץ של לירון רגע לפני שהיא קוברת את הפתק.

הישרדות 7

טיטי פה גדול

אוי טיטי. פה גדול, אבל לא הרבה חכמת משחק. “זה לא נפל לי, אני שומרת על הקלף הזה כאילו זה החיים שלי” הודיעה טיטי בנחרצות אחרי שאיבדה את הקלף. טיטי, שמרת על הקלף הזה כמו שהמאבטח בסופר שומר עלינו בזמן שאנחנו עושים קניות. ובהנחה שההפקה לא ביימה את כל התרגיל הזה, העובדה שלירון הצליחה לגנוב את הכרטיס הייתה חייבת לעלות לה בהדחה. אה, רגע, זו הישרדות ישראל, אז ידיחו את רון שובל כי הוא מעצבן.

הישרדות 4

רון שובל לא זומבי

בואו נצא מנקודת הנחה שתפקיד הזומבי הוא חלק לגיטימי מהמשחק, כי אלה החוקים שקבעה ההפקה. ממש כמו שושן, רון שובל הודח ובצעד מקומם בחר לוותר על תפקידו כזומבי ועל האפשרות לנסות לחזור למשחק ולסייע לחברי הברית שלו. כמו בכל העונה, שובל התבכיין, טען שהוא שבור מנטלית ופיזית והזכיר שוב את הפציעה בצלעות, אבל לכולנו ברור שאם הוא לא היה מודח במועצת השבט הוא היה נשאר כמו גדול במשחק ולא פורש ממנו. בקיצור, רון שובל, אתה סמרטוט ואתה מוזמן לנסות לערבב את כוס השוקו של מישהו אחר. תודה.

מועצת שבט ביזיון

אז מה היה לנו הפרק? כוח כפול, גניבה של כרטיס הכוח הכפול, עוד מריבה גדולה על האי והמון דרמה לקראת ההצבעה, אבל על מה בוחר גיא זוארץ לדבר עם השורדים הטעונים? נכון מאוד. על כבוד ואגו. למה? כי ההפקה הכינה עבורו מוסר השכל שקשור לכבוד אותו יצטרך לדקלם בפני השורדים סוף המועצה. איפה האסטרטגיה? איפה הדיון על הכרטיס שנעלם ועל הגנב שמסתובב בשבט? כיאה לעונה הנוכחית בה המתמודדים בטוחים שהם בקייטנה, לא קיבלנו מילה אחת על הנושאים הבוערים באמת, ויאללה, ניגש להצביע כי רון שובל סיים לגמגם אסופת משפטים שאין בהם היגיון תחבירי ואולי הוא מתחרט על חלק מהדברים שעשה ואולי לא.

הישרדות 6

ההדחה של רון שובל

ברית החמישייה של ג’ני, מושיק, טילטיל, רוסלנה ודנה, זכתה אתמול לאופציה נדירה להדיח כל אחד מבני הברית השנייה, לאחר שטילטיל הביא חסינות ומושיק זכה בצמיד הוטו, בתוספת התרגיל המבריק של לירון שהעלים מהמשחק את כרטיס הכוח הכפול. בעולם הגיוני בו השורדים מבינים את הפורמט, המהלך המתבקש היה להדיח את טיטי או כוכבי, שני מתמודדים חזקים שיכולים לזכות בחסינויות וצמידים ולהשפיע משמעותית על המשחק. אלא שכאן זו לא הישרדות, וחבורת הרכרוכיים הרגישים מברית טילטיל החליטו לשלוח הביתה דווקא את המתמודד הכי חלש, פיזית ומנטלית, של ברית טיטי, זה שאין סיכוי שיועיל לברית בהמשך המשחק או יזכה במשימה כלשהי, מהלך שהוא לא פחות ממטומטם ויעלה להם ביוקר בהמשך. סיבת ההדחה: הוא מעצבן ואין לו כבוד. כל הכבוד, אתה אלופים.

ג’ני, שחררי

ואם כבר ההדחה של רון שובל, אפשר להסיר את אטמי האוזניים ולנשום לרווחה, כי לא נאלץ להיחשף שוב לעוד ויכוחים ארוכים ומשמימים בין ג’ני לרון שובל. חפרתם והרגתם אותנו. אתם שניכם לא מעניינים ועושה רושם שאפילו הצפרדעים והצרצרים כבר לא מסוגלים לשמוע את הדיונים המטרידים ביניכם, שמרגישים קצת כאילו מישהו אונס לנו את המוח.

הישרדות 8

המושבעים

רגע לפני תחילת המועצה זימן זוארץ את המושבעים, רון אלוף ועומר, וחדי האוזן שביניכם ודאי הבחינו בניסוח הבעייתי של הגדרת התפקיד שלהם “המושבעים ישבו פה בכל אחת ממועצות השבט הקרובות, יקשיבו לדברים, יפנימו, ובהמשך הדרך יהיה להם חלק משמעותי בהחלטה”. שמעתם נכון. חלק בהחלטה. האם אנחנו בדרך לשפל חדש עם עונה בה המנצח ייבחר באמצעות מסרונים מהקהל שראה תוכנית ערוכה באופן מגמתי ומטעה? אם כן, ולא בפעם הראשונה, מדובר בזילות מוחלט של הפורמט ויריקה בפרצופם של המתמודדים ושל הצופים.

מה אתם חשבתם על הפרק של אתמול? יש דברים מעצבנים שלא שמנו לב אליהם? שתפו אותנו בשרשור התגובות בפייסבוק.

לייק לפטריה בפייסבוק

תגובות
Loading...