מקורי ומצחיק: מסיבת הפתעה לאמא בפייסבוק (עדכון)

החידושים והפיתוחים הטכנולוגיים בשני העשורים האחרונים תפסו את ההורים שלנו לא מוכנים. מי שהגיעו מעידן של טלפון חוגה, משחקי קופסה וטלוויזיה בשחור לבן, מתקשים לרוב לעקוב אחרי הקידמה, ובמקרים רבים משימות פשוטות כמו להפעיל מחשב, לגלוש באינטרנט או לחייג באמצעות טלפון חכם, הופכות לסיוט הגדול ביותר שלהם.

אולם, אט אט ובלית ברירה, ההורים שלנו מצמצמים פערים, מסירים מעט מהטכנופוביה שלהם, ומבלי לשים לב, רבים מאיתנו החלו לסבול מתופעה מעניינת ומלחיצה: אמא בפייסבוק. אחד המאפיינים הבולטים ברשתות החברתיות הוא החופש להביע דעה ולדבר על כל נושא בפתיחות ובחופשיות. הורים בפייסבוק גורמים גם לילדים גדולים שכבר מזמן חיים לבד ומנהלים את חייהם בכוחות עצמם לחשוב פעמים לפני כל תו שהם כותבים, או כדבריה של אימי כשהצטרפה לפייסבוק לפני כמה חודשים והשאירה לי הודעה על הקיר: “רועי, היזהר בדבריך, אמא בפייסבוק”.

גם אמא של עידו כהן, תסריטאי ומנהל רשתות חברתיות, גילתה את פייסבוק לפני כמה שנים ומאז דואגת להביך אותו על בסיס קבוע. לכן, לכבוד יום ההולדת ה-55 שלה החליט להחזיר לה מנה אחת אפיים, ולסדר לה מבוכה רבתי, במגרש הביתי שלה: מסיבת ההפתעה הראשונה בפייסבוק.

עידו מספר: “אמא שלי גילתה את הפייסבוק כשטסתי למזרח אחרי הצבא בניסיון לעקוב אחרי ואחר התמונות שאני מעלה וכבר אז התפתחה שם מערכת יחסים ביזארית. היא לא הבינה איך משתמשים ושלחה poke לחברים, כתבה להם בטעות הודעות במקום אלי ודאגה להביך בכל רגע נתון. עד היום היא לא מפסיקה להעלות פוסטים משעשעים, ובמיוחד להביך אותי בתגובות מצחיקות (מדי) לפוסטים שאני כותב, או תגובות לחברים, לייקים על כל דבר אפשרי והוספה של חברים שלי לפייסבוק וכתיבה על הקירות שלהם…

החלטתי שלכבוד יום הולדתה ה-55 שיחול בשישי הקרוב, נארגן לה מסיבת הפתעה, אבל מעט שונה – מסיבת הפתעה וירטואלית בפייסבוק. ככה נביא אל המרחב הוירטואלי האהוב אליה את מסיבת היומולדת ועל הדרך נעשה משהו שבתקווה קצת יביך אותה בחזרה – ברכות ליום הולדת מאנשים זרים לחלוטין שהיא לא פגשה מעולם. ביום שישי נחשוף בפניה את הקיר ונתעד את ההפתעה”.

עידו מזמין את כולכם, להיכנס לעמוד הפייסבוק של מסיבת ההפתעה, לשלוח בקשת חברות, להשאיר לאמא שלו ברכת יום הולדת על הקיר וכמובן, להביא איתכם חברים. ולא, לא צריך להביא כלום, יש הכל. כרגע חברים בעמוד כבר קרוב למאה אנשים כשרבים מהם כבר כתבו ברכות מצחיקות ומביכות על קיר מסיבת ההפתעה. הצטרפו גם אתם לחגיגה, ועזרו לעידו להפתיע את אמא.

עדכון (13.8.2012)

ביום שישי התקיימה מסיבת ההפתעה לאמא של עידו, לימור. מעל 150 חברים שרובן אינם מכירים את אמא של עידו איחלו לה מזל טוב על קיר הפרופיל המיוחד שנפתח לרגל מסיבת ההפתעה הראשונה בפייסבוק. עידו דאג לתעד את אמו בוידאו ברגע חשיפת הפרופיל.  רוצים לדעת איך זה נגמר?  כמובן, בדמעות. צפו בסרטון:

לייק לפטריה בפייסבוק