הכלבה המדהימה הזאת גולשת עם ילדים בעלי מוגבלויות כדי להעניק להם תקווה

ריקושט, הכלבה המתוקה בתמונה, נולדה בינואר 2008, והחל מהיום הראשון של חייה בילתה את זמנה  במרכז כלבים מיוחד המפעיל את “התכנית לכלבים מכוננים”, תכנית במסגרתה מאומנים כלבים בעלי פוטנציאל כדי שכאשר יגדלו יוכלו לסייע לאנשים בעלי מוגבלויות בהתמודדות עם שגרת היום יום בביתם: פתיחת דלתות ומגירות, הדלקה וכיבוי של אורות, הורדת בגדים, סחיבת חפצים ממקום למקום וכו’.

סדרת האימונים של ריקושט החלה כבר ביום שנולדה ונמשכה כמה חודשים בהם הפגינה יכולות מופלאות וכישרון רב. אולם, כאשר היא התבגרה מעט, היא החלה להראות גם את האהבה הגדולה שלה לתחביב נוסף שקצת פחות קשור לתכנית – מרדף אחרי ציפורים.

התכונה הכלבית הזאת שלה, עלולה הייתה להוות סיכון עבור אנשים בעל מוגבלויות, ולא משנה כמה ניסתה הבעלים שלה לגרום לה להיפטר מההרגל המגונה הזה, דום דבר לא עזר, והכלבה המשיכה בשלה. אז במקום לנסות לגרום לה להיות משהו שהיא לא, החליטה המאמנת שלה להתאים לה תחביב אחר שיעשה אותה מאושרת ויתאים לאישיות שלה: גלישה.

תוך זמן קצר, הפכה ריקושט לגולשת מצטיינת והפכה לכוכבת הראשית של קמפיינים שונים לגיוס תרומות עבור בעלי מוגבלויות כשהראשון שבהם היה עבור ילד בן 15 בשם פטריק, המשותק בכל ארבע הגפיים שלו. בנוסף לגיוס הכספים, התלוותה ריקושט לפטריק בכל הגלישות שלו, שמרה עליו, סייעה לו לייצב את הגלשן כדי שלו ייפול, ועזרה לו לעלות בחזרה על הגלשן כשנפל.

מאז, במשך יותר משמונה שנים, סייעה ריקושט לגייס מאות אלפי דולרים בזכות העוצמה והנחישות שלה ומצליחה לעורר השראה ענקית בקרב ילדים ובוגרים רבים שזכו לגלוש איתה, ולהעניק להם אהבה ומסירות ללא גבולות וגם חוויה בלתי נשכחת והמון כוח רצון להפיק את המקסימום מהחיים וליהנות מהם ככל הניתן.

“מה שהופך את ריקושט למיוחדת במינה הוא היכולת המופלאה שלה לייצר באופן מידי קשר עמוק מלב אל לב עם כל אדם איתו היא מתקשרת”, מספרת המאמנת שלה ג’ודי פרידונו. “היא מודעת באופן אינטואיטיבי ואמפתי לצרכים הרגשיים והפיזיים של בעלי המוגבלויות בהם היא מטפלת ומאפשרת להם עוד אלמנט של החלמה”.

הסיפור הנפלא של ריקושט הפך גם לספר מצליח שנמכר בעשרות אלפי עותקים ואפשר למצוא אותו כאן. בנוסף, אתם מוזמנים לצפות בסרטון המציג את הסיפור המרגש שלה, מהיום בו נולדה, עד שהפכה לכוכבת גלישה המסייעת לבעלי המוגבלויות פיזית, מנטלית וכלכלית. פשוט מדהימה.

 

לייק לפטריה בפייסבוק