פרסום קריאייטיב ותופעות רשת

אז למה בעצם כולם נראים טוב יותר עם משקפי שמש על הפנים?

יסלחו לנו האופטימטריסטים ורופאי העיניים, אבל עם כל הכבוד לערך הבריאותי החשוב של משקפי שמש (אתם יודעים, קרינת UV והעין שלכם לא הולכים משהו ביחד) – בתכלס מדובר בעוד פריט אופנתי שתפקידו לשדרג את הלוק הכולל. ואכן, למשקפי שמש יש נטייה לגרום למי שמרכיבים אותם להראות טוב יותר. אז למה אנשים נראים מושכים יותר כשהפרצוף שלהם מחוזק במסגרת עם עדשות כהות? בטח תשמחו לשמוע שיש מי שיצאו לחקור את הסוגיה החשובה ואף חזרו עם תשובות מדעיות.

כי הם מעלימים פגמים שהטבע (או המנתח הפלסטי) לא טרחו לטפל בהם וגורמים לכם להראות טוב יותר:

העדשות הכהות מכסות על חוסר סימטריה ומוזרויות אחרות שיש לחלקנו באזור העיניים. ועובדה ידועה היא שאנשים מושכים הם כאלו שיש להם גם פרצוף סימטרי. משקפי השמש "מעלימות" כמעט חצי מהפנים שלנו, ובהנחה שאתם לא נוהגים להסתובב עם משקפי שמש שממש נראות זוועה עליכם, או לחילופין, שאתם לא הבחורה בתמונה כאן למטה, סביר להניח שבאופן אוטומטי אתם פשוט תראו טבו יותר.

בגלל המסתוריות:

השיפוט המהיר שהמוח שלנו עושה בשניה שאנחנו פוגשים אדם חדש, מבוסס לא מעט על העיניים והמבט שלו. חסמתם את הגישה לעיניים – והוספתם לאדם אפיל מסקרן. אין צורך להזכיר שמסתוריות היא תכונה שהופכת אנשים למושכים יותר בערך מאז שחר ההיסטוריה (או ששקיפות היא פשוט טרן אוף, תלוי איך מסתכלים על זה). זה קשור כפי הנראה לעובדה שיצורים אנושיים אוהבים אתגרים ומשקפי שמש מקשים מאלצים אותם להתאמץ כדי לפצח את העומד מולם.

כי היסטורית, משקפי שמש = גלאם:

היום אולי אפשר לקנות משקפי שמש לפי קילו בדוכן בקניון, אבל עד לפני שבעים שנה פלוס מינוס, משקפי שמש היו נחלתם הבלעדית של מי שעושים דברים מגניבים שמצריכים הגנה על העיניים, כמו ספורט מים או טיסות (למי שתהה מה מקורם של משקפי הטייסים). באמצע המאה הקודמת התחילו שלל שחקנים הוליוודיים וסלבים אחרים לאמץ את שיטת מיסוך העיניים הזאת כדי להתחמק מפפראצי ומעריצים נודניקים, ומאותו הרגע משקפי השמש הוכתרו סופית כפריט שמזוהה עם אנשים מוצלחים – עד עצם היום הזה.

ביטחון עצמי

משקפי שמש על העיניים יוצרות מעין מחיצת הגנה ביניכם לבין העולם, וגורמת לכם למעין תחושה של "רואים ואינם נראים" או "בלתי פגיעים". מחקר שנערך לאחרונה אף הראה כי אנשים שלובשים משקפי שמש נוטים להיות יותר אגואיסטים ופחות כנים בזמן שהם מסתתרים מאחורי העדשות, תופעה המשויייכת לתחושת האנונימיות שאופפת אותם בזכות המשקפיים. התחושה הזאת גורמת לאנשים רבים לעלייה ברמת הביטחון העצמי שלהם, וכידוע, אנשים שמשדרים ומפגינים ביטחון, בלי קשר למראה החיצוני שלהם, הופכים אוטומטית ליותר אטרקטיביים בעיני הסביבה.

באמצעות: Science of us

לייק לפטריה בפייסבוק

תגובות
Loading...