פרסום קריאייטיב ותופעות רשת

גאוני: ה”פאשלה” המבריקה של משרד הפרסום בשלט הפרסום של אביב גפן

לפני כשלושה ימים פורסמה ברשת תמונה של שלט פרסום בבאר שבע, המפרסם מופע של אביב גפן שיתקיים במועדון הפורום בעיר בעוד כשבוע. שלט הפרסום מציג תמונה של אביב גפן כשלצידה תאריך ושעת המופע עם שמו של האמן, ומתחתיה כיתוב שנראה כמו אחד הפיילים הגדולים של השנה בעולם הפרסום, ריבוע עליו נכתב “לרכישה לחץ כאן”.

כמובן, האינסטינקט הראשוני גורם לצופה לחשוב שמישהו במשרד הפרסום “סטרייפס” פישל בגדול ופשוט גזר תמונת פרינט סקרין מתוך אחד האתרים ממנו ניתן לרכוש כרטיסים למופע, ואכן, בזכות גולש עירני בשם קובי שקלט את הטעות וצילם את השלט, פורסמה התמונה גם בעמוד הפייסבוק של מזבלה, ובהמשך, בעמוד הפייסבוק הפופולרי “סטטוסים מצייצים” תחת הכותרת Epic Fail (פשלה בלתי נשכחת בתרגום חופשי), וזכתה לאלפי לייקים ושיתופים, ומאות אלפי גולשים שנחשפו אליה.

גם אנחנו צפינו בתמונה וצחקנו מהטעות החובבנית, אך מסתבר שמי שצחק אחרון בכל הסיפור הזה היה דווקא משרד הפרסום “סטרייפס” עצמו. בסטטוס שפרסמו יום לאחר מכן בעמוד הפייסבוק שלהם כתבו במשרד הפרסום: “כשאמרו לנו שיש שלט מרובע אחד חשבנו מה נעשה איתו, זה מה שיצא – מצייצים ומזבלה קראו לזה FAIL… אבל אחרי יותר מ3000 לייקים, 500 תגובות, 100 שיתופים וחשיפה כוללת של יותר מ 100,000 איש, תרשו לנו לקרוא לזה WIN“.

 

 

אז האם מדובר כאן במהלך מכוון ומבריק מצד משרד הפרסום, או טעות מביכה שגררה ממש במקרה חשיפה גדולה? ב”סטרייפס” מספרים לנו כי הטעות נעשתה בכוונה תחילה והתחילה בכלל כיציאה מצחיקה של אחד ממנהלי הקריאייטיב בחברה, שהפכה בהמשך לשלט הפרסום המשעשע הזה. אנחנו בוחרים ללכת עם סטרייפס ולתת להם את הקרדיט על מחשבה יצירתית ומקורית, היות ואנחנו לא באמת מאמינים שכל העיניים שעברו על המודעה הזאת הצליחו להחמיץ את גודל הטעות. גם אתם בוחרים לחשוב אחרת, אתם חייבים להודות שבסיכומו של עניין, מדובר במהלך מנצח שגרר חשיפה אדירה להופעה המדוברת של גפן. שאפו.

התמונה המקורית שרצה בפייסבוק:

אביב גפן פייל

quiz whatsapp group banner

לייק לפטריה בפייסבוק

תגובות
Loading...