מבריק: המשחק שיעביר להולכי הרגל את הזמן בהמתנה לרמזור הירוק

עמידה לפני מעבר חציה להולכי רגל והמתנה לאור הירוק יכולה להיות פעולה מאוד משעממת ומבאסת, במיוחד ביום קיץ חם, או יום חורף גשום, כשהכביש ריק ואין שום סיבה נראית לעין שאמורה למנוע מאיתנו להגיע לעברו השני של הכביש. אולם חוק הוא חוק, וכל עוד קיים סיכוי שפקח יזנק לעברך ויפנק אותך בדו"ח משפיל, חייבים לשמור עליו.

אי שם בגרמניה, בעיירה לא ממש נידחת בשם הילדשיים, קיים הצומת המרומזר המגניב ביותר בעולם עבור הולכי רגל. במקום המתקן המוכר עם הכפתור עליו יש ללחוץ ולהמתין לאור הירוק, הותקן בצומת מכשיר מגניב המתזמן את תחלופת האור מירוק לאדום ולהיפך באמצעות צבעים, ובנוסף, וזו גולת הכותרת, מאפשר לשני אנשים זרים לחלוטין העומדים משני צידיו של מעבר החציה לשחק ולהתחרות ביניהם במשחק פונג אינטראקטיבי.

המשחק יוצא לדרך כאשר האור ברמזור מתחלף לאדום, ויוצר אינטראקציה ותקשורת משעשעת במיוחד בין עוברי אורח שמעולם לא פגשו אחד את השני. הרעיון למשחק הנהדר הזה נוצר על ידי צמד סטודנטים גרמנים הלומגים בבית ספר לאמנות בעיר כחלק מפרויקט תקשורת אורבנית. כרגע מדובר בניסוי זמני, אך בהמשך, יש סיכוי לא רע שההמצאה הזו תאומץ ותותקן בצמתים נוספים ברחבי העיר.

אם זה תלוי בנו, אנחנו כבר מחממים את האצבעות, מאמצים את הפיתוח המרגש הזה בחום וקוראים לראשי הערים בישראל ליצור קשר עם צמד הגרמנים החביבים, ולייבא מיידית את המתקן המרגש הזה לארץ. 200 אלף אנשים שכבר הספיקו לצפות בסרטון, כנראה חושבים כמונו. מה דעתכם?


לייק לפטריה בפייסבוק