פרסום קריאייטיב ותופעות רשת

אחסנה נעימה – כך תאחסנו את תכולת הדירה בהצלחה

בשנים האחרונות יותר אזרחים מעדיפים לאחסן את תכולת דירתם במחסנים ייעודיים ובעוד שלפני עשור או שניים ניתן היה למנות את חברות האחסנה על כף יד אחת, כיום ישנם מאות ספקים וחברות שמציעים שירותי אחסון דירות והשכרת מחסנים מסוגים שונים.

הבעיה מתחילה כשאין פיקוח על הענף וצרכנים שאינם בקיאים ברזי שירותי האחסנה עשויים למצוא את עצמם בבעיה, אם זה תנאי אחסון ירודים, מחירים גבוהים בלי סיבה ואפילו סכנות סגירה של מקומות שעובדים בלי רישיון.

אז מה צריך לעשות ואיך אפשר להבטיח שתכולת הדירה תאוכסן בהצלחה? פשוט עקבו אחר הטיפים הבאים.

Credit: 123rf

למה בכלל צריך לאחסן את הדירה?

אחת המגמות של השנים האחרונות היא שאחסון דירה הופך לפתרון יעיל במגוון מקרים ולפרקי זמן משתנים, החל משבוע בודד ועד לכמה שנים.

משפצים את הבית? מה תעשו עם הסלון היקר?

כל מי ששיפץ דירה מכיר את הקונפליקט. מה עושים עם כל הרהיטים בזמן שהבית הופך לאתר בניה. ניסיונות להעביר את החפצים מחדר לחדר הופכים את כל התהליך ללא יעיל מה גם שלכיסוי הרהיטים עם ניילונים וקרטונים יש מגבלות.

רוצים לשמור על התכולה היקרה באופן בטוח? פשוט העבירו אותה אל מחסן מתאים בקרבת אזור המגורים שלכם.

עוברים לדירה קטנה יותר

עוד מצב שהופך את שירותי האחסנה לכל כך פופולאריים הם מעברי הדירות שהולכים ונהיים תכופים יותר ויותר במדינת ישראל.

מצבים של שכירת דירה קטנה עד לקבלת המפתח לדירת הקבע, מעבר לדירת בן או בת הזוג או סתם התפשרות על מקום מגורים קטן וזול יותר מעודדים את הצורך לשכור יחידת אחסנה.

רילוקיישן

אחד הדברים שמאפיינים את אומת ההי טק הן נסיעות העסקים התכופות. כשמדובר בטיסה לכמה ימים זה ממש לא עניין אך כשעוברים למדינה זרה עם כל המשפחה לשנה או יותר, כבר צריך לחשוב מה לעשות עם הרהיטים.

דרך אחת היא למכור אותם ולהפסיד לא מעט כסף אך למה לעשות את זה כשמרבית חברות ההי טק הנחשבות מסבסדות את אחסון הדירה למשך תקופת הנסיעה..?

Credit: 123rf

מה בודקים לפני שמאחסנים?

חברות רבות מציעות את השירות ופערי המחירים בין האחד לשני עשויים לבלבל אתכם.

האם יש הבדל בין ספקי האחסנה השונים? בהחלט כן וכדאי מאוד שתכירו אותם אם אתם לא רוצים לגלות איך ההצעה הזולה ביותר הופכת מהר מאוד ליקרה לאחר שהמקרר שאחסנתם נהרס כתוצאה מחשיפה לטמפרטורה גבוהה או שהרהיטים היקרים נתקפו בתולעת עץ.

מקום שמיועד לאחסנת דירה

כל החברות והספקים הבודדים שמציעים לכם שירותי אחסנה לא בהכרח מחזיקים מקום שמקיים את התנאים הדרושים.

כשבוחרים מקום לאחסנה חשוב לשים לב שהוא מבודד באופן מיטבי ושמתקיימים בו תנאים נאותים והגנה מפני טמפרטורות גבוהות או חדירת מים.

תופעה נפוצה במיוחד היא אחסון במכולות סגורות. מים אולי לא יחדרו לשם אבל הטמפרטורות בחודשי הקיץ יכולות לגרום לנזקים בלתי הפיכים לפריטים שלכם.

מקום עם רישיונות והיתרים

כמו שמסעדה צריכה להחזיק ברישיונות והיתרים, כך גם מחסנים לאחסון דירות. במציאות הנוכחית במדינת ישראל, עסקים רבים שמציעים שירותי אחסנה והשכרת מחסנים אינם מחזיקים כלל רישיונות והיתרים מהרשות המקומית וממכבי האש.

למה זה צריך לעניין אתכם? מפני שיכול להיות שהם חאפרים שאינם יודעים/יכולים/רוצים לספק שירות הוגן ומקצועי. קחו בחשבון שקיים סיכוי שמחסן בלי היתר יכול לקבל צו פינוי. מה תעשו אם זה באמת מה שיקרה? האם יש לכם את הזמן והכסף להתחיל ולחפש מחסן חדש?

אבטחה וביטוח

מקום אחסון ראוי חייב להבטיח את שלום החפצים שבו. תוהים אם לשכור מקום כלשהו? קודם כל בדקו שבמקום יש מערכות אבטחה, אזעקות, שומר וכמובן ביטוח שכלול במחיר ושיפצה אתכם במקרה של גנבה או הרס.

הובלה ואחסנה

נניח שמצאתם חברת אחסון טובה והמחיר נראה הוגן לחלוטין. עד כאן הכל טוב אבל חשבתם כיצד להוביל את החפצים למחסן?

אתם יכולים לשכור חברת הובלות אך מדוע להתעסק בהתקשרות אל נותני שירות מרובים ולשלם פעמיים? העדיפו לאחסן את הדירה עם חברה שמציעה שירותי הובלה ואחסון תכולת דירה משולבים מהסיבה שכך יהיה לכם איש קשר אחד לכל התיאום או בעיה שתיווצר.

כמו כן בחירה בחברה כזאת תבטיח שלא תצטרכו לשלם כסף עבור תיווך מאחר שחברות רבות מציעות רק את אחד השירותים וכדי לספק את שניהם, הן פונות אל חברה אחרת ומרוויחות על כך כסף.

תנאי היגיינה נאותים

אם זה מחסן אין זה אומר שהוא צריך להיות מוזנח. ההיפך, עליכם לוודא שהמקום נקי ושמתקיימים תנאי תחזוקה נאותים כגון הדברה וניקיון שבועי.

מקומות מוזנחים עשויים למשוך אליהם חרקים ומזיקים שיפגעו בתכולה.

Credit: 123rf

כמה עולה לאחסן דירה?

מאוד תלוי מאחר שישנם מספר גורמים שיקבעו את המחיר. בהנחה שמדובר בחברת אחסנה מקצועית עם רישיונות, המחיר יקבע לפי המדדים הבאים:

  1. מקום האחסון – אחסנה במרכז הארץ עולה יותר מאשר בפריפריה אחת כמה וכמה כאשר בוחרים לעשות את זה בתוך העיר ולא במושב. לפני שאתם בוחרים בהצעת המחיר הזולה חשבו על ההובלה את המחסן והאם המרחק לא יכול לייקר אותה באופן משמעותי. כמו כן ישנן יחידות אחסנה שמאפשרות לכם גישה חופשית ואם הן קרובות אליכם מדובר ביתרון משמעותי.
  2. סוג האחסון – כפי שהסברנו, לא ניתן להשוות מחסן במבנה בטון למכולה. מעבר לכך יחידת אחסנה פרטית תהיה יקרה יותר מחסן משותף. מה יותר טוב? ברור שיחידת אחסנה אך צריך לשקול בסופו של דבר עלות מול תועלת.
  3. נפח האחסון וזמן האחסנה – ככל שיש לכם יותר רהיטים ופריטים המחיר יעלה אך העלות למטר תרד. באותו אופן, ככל שתאכסנו לפרק זמן ארוך יותר המחיר יעלה אך העלות החודשית תרד.
  4. ביקוש והיצע – כאן הנקודה הכי מעניינת מפני שהמחיר הסופי משתנה על פי היצע וביקוש כך שאם הגעתם למקום בתפוסת חסר, יכול מאוד להיות שתוכלו למצוא דיל ממש טוב.

ולסיום – תמיד בדקו היכן אתם מאחסנים והקפידו לבדוק כמה הצעות מחיר. באופן הזה תוכלו להשיג את המחסן המושלם במחיר המשתלם.

לייק לפטריה בפייסבוק

תגובות
Loading...