ניסוי מעניין: מה כמות המריחואנה שאפשר לעשן ועדיין לנהוג? (וידאו)

במדינות וושינגטון וקולורודו אישרו לאחרונה את חוק הליגליזציה המאפשר לאזרחים בוגרים שימוש עצמי ואחזקה של מריחואנה בכמות של עד שלושים גרם, בנוסף במדינת קולורדו כל מי שחפוץ בכך , יוכל לגדל בביתו עד שישה שתילי מריחואנה בגידול עצמי. בעוד המעשנים מבסוטים מהחוק החדש, מנסות הממשלות המקומיות להתמודד עם המציאות החדשה ומעלות שאלות ותהיות מעניינות בכל הנוגע לנהיגה על רכב בזמן שימוש במריחואנה, או במילים פשוטות וישירות יותר: כמה מסטול אפשר להיות (על פי החוק) כדי שעדיין יהיה מותר לאזרח עם רשיון נהיגה לעלות על ההגה?

רשת הטלוויזיה KIRO-TV בסיאטל הרימה את הכפפה על מנת לענות על השאלה הזאת, וגייסה שלושה מתנדבים ברי מזל שהגיעו ליום צילומים מיוחד בחניון לימוד נהיגה, שם התבקשו לעשן מריחואנה מסוג ‘Blueberry Trainwreck’ ולאחר מכן לצאת למבחן נהיגה קצר שיבדוק את השפעת המריחואנה על יכולות הנהיגה שלהם במסלול מעגלי מלא קונוסים.

stoned drivers

המתנדבים, שניים צעירים ואחד מבוגר יותר, נראו דיי משועשעים מהסיטואציה, ועברו מספר סיבובי עישון כשבכל פעם לפני היציאה לנהיגה נבדקה כמות המריחואנה בגופם, ביחס לכמות המותרת (5 נאנו גרם). שוטר שהצטרף לניסוי הוסיף את חות דעתו האישית כשנשאל בכל פעם האם היה מסמן לרכב שנוסע בצורה כזאת לרדת מהכביש ולעצור בצד לבדיקה. תוצאות הניסוי עשויות להפתיע אתכם, תלוי כמובן האם אתם מתנגדים לשימוש אישי במריחואנה, או תומכים בו.

על פי הבדיקה שבוצעה בסרטון, נדרש היה עישון של כמעט גרם שלם של מריחואנה (כמות מוגזמת בהחלט, במיוחד כשמדובר בעישון באמצעות פייפ או באנג), כדי לגרום לנהגים הנבחנים להגיע למצב בו כדאי ועדיף שלא יעלו על הכביש. יש לציין כי כבר בנהיגת המבחן הראשונה לאחר סיבוב העישון הראשון, נמצאה בגוף הנבחנים כמות מריחואנה גדולה מהמותר בחוק אך השלושה תפקדו היטב בזמן הנהיגה, כאשר רק בסיבוב העישון החמישי כאמור, לאחר עישון גרם שלם, החלו השלושה לאבד את זה.

אתר הפטריה הינו מגזין אינטרנטי של פנאי, בידור ותרבות. באתר תמצאו כתבות תוכן מעניינות, מדריכי קניה, סקירות ודירוגים מעולמות הצרכנות ועוד המון תכנים מגוונים, מעוררי השראה ומרחיבי אופקים. לפנייה למערכת האתר ניתן לפנות בכתובת [email protected] .
מערכת הפטריה

לייק לפטריה בפייסבוק