פרסום קריאייטיב ותופעות רשת

מדוע הוסר העמוד "סטטוסים מצייצים" מפייסבוק?

התפתחות דרמטית בפרשת "סטטוסים מצייצים". לאחר שחטף מבול של ביקורות ולינץ' תקשורתי בימים האחרונים, עמוד הפייסבוק הישראלי הפופולרי שחצה לאחרונה את רף 700 אלף האוהדים, נעלם במפתיע מפייסבוק בשעות האחרונות ונכון לכתיבת שורות אלה, לא קיימת גישה אליו והפרסומים הקשורים אליו נמחקו גם הם מהפיד.

כזכור, לפני יומיים פורסמה באתר "גלובס" כתבה החושפת לכאורה את הסכומים מאחורי הקופונים השמנים אותם גוזר מנהל "סטטוסים מצייצים" אבי לן בתמורה לפרסום סטטוסים, תמונות וקטעי וידאו ממומנים. על פי התחקיר של גלובס, הסכומים נעים בין כמה אלפי שקלים עבור פרסום פוסט בודד ועד עשרות אלפי שקלים לחבילות של 3,5, או 10 סרטונים/פוסטים.

סטטוסים מצייצים הוסר מפייסבוק 3

הפרסום בגלובס  סוקר כמעט בכל כלי תקשורת אפשרי ברשת ובטלויזיה ועורר סערה תקשורתית רבה היות ומדובר בעבירה על תקנון פייסבוק שאוסר באופן חד משמעי על מנהלי עמודים לפרסם סטטוסים ממומנים ולקבל כסף מגורם חיצוני שלא באמצעות מערכות הפרסום של פייסבוק. גם לן עצמו ספג לא מעט חצי ביקורת על אמינות העמוד אותו הוא מנהל ועל העובדה שברוב המקרים לא מצוינת באופן מפורש העובדה שמדובר בפרסום ממומן.

אז למה נעלם "סטטוסים מצייצים"? מתוך הנחה שאבי לן עצמו לא החליט פתאום לסגור את הבסטה, קיימות שתי אפשרויות הגיוניות: גל מאסיבי של גולשים שדיווחו על פרסומים שונים של העמוד בשתי היממות האחרונות, או האפשרות השנייה והריאלית יותר – צעד יזום של פייסבוק שהחליטה להוריד את העמוד, לא ברור אם זמנית או באופן קבוע, לאחר התפוצצות פרשת הסטטוסים הממומנים והפניות הרבות שקיבלה בבקשה לתגובה מאמצעי התקשורת השונים שכיסו את הסיפור.

מחירון סטטוסים מצייצים כפי שפורסם באתר גלובס.
מחירון סטטוסים מצייצים כפי שפורסם באתר גלובס.

אגב, בדיוק השבוע התקיימה תערוכה מיוחדת של סטטוסים מצייצים בבנייני האומה בירושלים לרגל חגיגות 5 שנים לעמוד הפייסבוק הכי משפיע בישראל, והמהלך של פייסבוק הוא בהחלט מתנת יום הולדת גרועה במיוחד עבור העמוד. אז האם נראה שוב את סטטוסים מצייצים? אנחנו משוכנעים שכן, וכמובן, נעדכן בהתפתחויות בהמשך.

סטטוסים מצייצים הוסר מפייסבוק 7

וכך נראית (למעלה) שורת החיפוש בפייסבוק כשמנסים לאתר את "סטטוסים מצייצים". כמו שאתם שמים לב, יש כבר גולשים מהירים שהספיקו לנצל את ההזדמנות ולפתוח עמודי "מצייצים" פיקטיביים כדי לנסות לגרוף לייקים על חשבון העמוד המקורי.

לייק לפטריה בפייסבוק

תגובות
Loading...