פרסום קריאייטיב ותופעות רשת

סיכוי אחרון לעסק שלך: הלוואות בערבות מדינה

כל ילד במדינת ישראל יודע היום, אין פתרונות קלים בחיים, ולכן הסיכוי האחרון לפתח את העסק שלך בצורה נכונה ומוצלחת הוא בסיוע של הלוואות בערבות מדינה לעסק להרחבת עסק או לפתיחת עסק חדש.

Credit: Pixabay

ההשקעה הנדרשת מבעל עסק או מיזם שרוצה לפתוח עסק בכדי לקבל הלוואות בערבות מדינה

יזמים רבים חושבים תמיד על פתרונות "קלים" ששם הכי קל לקבל הלוואות לעסק, היזמים לא רוצים כאב ראש של תהליך מורכב יחסית של הלוואות בערבות מדינה, מפחדים שמהמורות שיש בדרך, מפחדים מהיועצים שנמצאים בשוק שחלקם אינם מקצועיים, ואז והם מסכנים את הבקשה שלהם ואת הצלחת העסק שלהם, והם פונים לקרנות שנותנות הלוואות בריבית גבוהה יותר מהלוואות בערבות מדינה, ללא גרייס שנדרש לכל בעל עסק לאחר ביצוע השקעה, או לקבל הלוואות לפתיחת עסק חדש מחברות כרטיסי אשראי, או שיקבל הלוואה במספר חודשים קצר שיגרמו לו להחזרים חודשיים גבוהים יסכנו את קיומו של העסק שלו, אבל היזמים  אינם מבינים  שאין פתרונות קלים, שיטת הבדיקה של כל הגופים היא אותה שיטת בדיקה בדיוק. אז למה ללכת לפתרונות יקרים ובעלי רמות סיכון גבוהות ליזם השכיר שרוצה לפתוח עסק, או לבעל עסק פעיל שרוצה להרחיב את העסק שלו. כתבה זו נכתבה במיוחד לקוראי "הפטריה" שאוהבים כתבות תוכן מעניינות קלילות קלות ומהירות, לעומת זאת בכדי להגיש בקשות הלוואות בערבות מדינה יש צורך בהשקעה גדולה מאוד של בעל העסק או של היזם שרוצה לפתוח עסק:

  • יש של מסמכולוגיה שצריך להחתים ולחתום: אם אתה חברה בע"מ או עוסק מורשה אז אתה צריך להחתים חבילת מסמכים שהמדינה מנפקת לך אצל עורך דין, מדובר בטרחה לא קטנה מפני שמדובר באימות חתימה, וכל עורך דין לוקח סכום של מאה שקלים ועד מספר מאות רבות של שקלים עבור חבילת חתימות זו. נציין כאן שחתימות אלו הן רק אימות חתימה וניתן בקלות לגשת לאחד מבתי המשפט בישראל שנמצאים כמעט בכל עיר בישראל ושם יש עורך דין תורן שתמות ארבעים ותשעה שקלים בלבד יחתום על המסמכים, וכל זה אפילו לא מתבצע בישיבה, אלא בעמידה מול דלפק מהיר, כך שחתימה זו אורכת דקות בודדות אבל בכל זאת זו השקעה.
  • יש מסמכולוגיה נוספת שצריך להחתים רואה חשבון, יש פה לפעמים טרחה גדולה, משום שיש רואי חשבון שידרשו מהיזם או מבעל העסק שיגיעו אליהם אישית ויחתמו אצלם, אני אציין כאן שבכל המסמכולוגיה הזו לא נדרש להגיש מסמכי מקור, ואפשר קצת להתווכח עם רואה החשון ושישלח את המסמכים סרוקים אפילו "בשחור לבן" ללא עותק מקור. פעולה זו בדרך כלל אינה עולה כסף אצל רואה החשבון שעושה אותה כשירות ללקוח, ויש אפילו רואי חשבון שהם כועסים שפונים אליהם בעניין, אבל ניתן להתגבר על העניין הזה עם שיתוף פעולה טוב של רואה חשבון חיובי.
  • יש מסמך ויתור סודיות שבעל העסק צריך למלא בו הוא מאפשר להלוואות בערבות מדינה לבדוק את נתוני האשראי שלו בכדי לאשר את התנהלותו הפיננסית התקינה. אז פעולה זו היא פשוטה, צריך למלא פרטים אישיים, תאריך ולמלא את שמות כל הגופים הבנקאיים בהם יש לבעל העסק או היזם שרוצה לפתוח עסק חשבונות פעילים בלבד.
  • היזם צריך להמציא מסמכים נוספים שהם: להתרוצץ בין הבנקים הפעילים שלו, ולהוציא שלושה מסמכים חשובים: שלושה חודשים של תנועות החשבון הבנק של היזם, ריכוז ההלוואות  של היזם, וריכוז יתרות. וכך יש למלא את כל חשבונות הבנק, לשלוח צילום תעודת זהות וספח, במקרה של חברה בע"מ יש להפיק באינטרנט "תדפיס רשם חברות"
  • ואחרון חביב: לשלם אגרת בדיקה כלכלית למדינה באתר של משרד האוצר בגובה מאתיים וחמישים שקלים ללא תוספת מע"מ .

מסכת הבדיקות שתצטרך לעבור בכדי לקבל הלוואות בערבות מדינה

אנחנו נסקור כאן בקצרה את  מסכת הבדיקות שהקרן של הלוואות בערבות מדינה מבצעת על כל יזם שרוצה לפתוח עסק או בעל עסק שמעוניין להרחיבו.  כדאי מאוד ללחוץ על הלינק הזה בכדי להבין את מלוא המשמעויות של הבדיקה שהמדינה מבצעת, וכל זאת בסרטון קצר שאורכו הוא כארבע דקות.

שיטת הבדיקה היא פשוטה וקלה, ובאמצעות בדיקת " go no go"  פשוטה אתה צריך להיות כן עם עצמך ולענות לעצמך ביושר בלי להחביא דברים שיש לך אחד: ניסיון מקצועי טוב, שתיים: בדוק ש "אתה נקי" בעגת הרחוב מבעיות כלשהן מבחינה פיננסית, שלוש: תראה שיש לך עסק טוב. וכבר עברת שלב בבדיקה. לאחר בדיקת " go no go"  אתה צריך לחשב לעצמך האם יש לך יכולת החזר להלוואה נוספת, רק אל תשכח את הכסף החודשי שדרוש לך למחייתך, תסתכל על ההוצאות החודשיות שלך ותראה שבאמת תוכל לעמוד בהחזרי ההלוואה החדשה שאתה מעוניין לקחת

שיטת הפסטרמה הפתרון הקל לקבל הלוואת לעסק

אנחנו נסקור כאן את הפתרונות הקלים לכאורה שמאפשרים לכל יזם לקבל חמצן שדרוש לעסק שלו, ואת הפתרון שבסופו של דבר הוא הנכון הלוואות בערבות מדינה.

חברות כרטיסי האשראי מפזרות הרבה כסף על בעלי העסקים, אבל מדובר בכספים קטנים, אני קורא לזה "שיטת הפסטרמה" , ולמה הכוונה? חברות כרטיסי האשראי נותנות הלוואות קטנות לבעלי העסקים של עשרים אלף שקלים ועד מקסימום של שישים אלף שקלים, כל בעל עסק שרוצה הלוואה ממוצעת מינימלית של כ-200 אלף שקלים ומעלה והחליט ללכת על הפתרון הקל יקבל את ההלוואה בריבית שהיא מעל עשרה אחוזים, וגם יפרסו לו את ההלוואה לזמן קצר מהלוואה נכונה לכל בעל עסק שצריכה לעמוד על שישים חודשים. ומה עושות חברות כרטיסי האשראי? הן נותנות הלוואת קצרות בכדי שהן תקבלנה את כספן הכי מהר שאפשר ובלי סיכון מיותר של מספר שנים, שהרי כך זה נרה כמה פשוט לקבל הלוואה של ארבעים  אלף שקלים בעשרים תשלומים, כלומר מדובר בהחזר חודשי של אלפיים שקלים, ועכשיו מה עושה בעל העסק לאחר שסיים את שיחתו עם חברת כרטסי האשראי הראשונה? הוא יצלצל לחברת כרטיסי אשראי נוספת ויבקש ארבעים אלף שקלים נוספים, וגם אותם הוא יחזיר בעשרים תשלומים, וזה לא מספיק לבעל העסק, כי הוא גייס עד עכשיו שמונים אלף שקלים והוא זקוק למאתיים אלף שקלים, ולכן הוא יצלצל לחברת כרטיסי אשראי שלישית, וגם רביעית, ולאחר מכן את יתרת הכסף האחרון שלו הוא ייקח מגוף לא מוסדי שייקח ממנו ריבית עוד יותר גבוהה, ויחלק לו הלוואה לעסק אחרונה לעשרה תשלומים "בלבד". אנחנו מסתמכים כאן רק על בעלי עסקים הגיוניים, שאינם מנסים את מזלם ב"שוק האפור" ששם אני תמיד אומר לכל היזמים שזה סיום ידוע מראש של "כדור בראש", כי מזה גם אם תעמוד על הראש לא תצא מזה בחיים. עדיף להתאבד לפני שתיקח הלוואה בשוק האפור.

ופה נולדה "פסטרמה" שהיא בעצם בעל העסק שהוא גזור לחלקים דקים דקים של הלוואות  קטנות, ובכל הלוואה הוא מחזיר אלפיים שקלים כפול ארבע חברות כרטיסי אשראי והנה הגענו להחזר חודשי של שמונת אלפים שקלים, תוספי לזה עוד את ההלוואה האחרונה שהיא מוחזרת בעשרה תשלומים, והנה היזם שלנו הגיע להלוואה כוללת של 200 אלף שקלים והחזר חודשי לא ייאמן ובלתי אפשרי של שניים עשר אלף שקלים! על הלוואה מסכנה שח מאתיים אלף שקלים שאם היה נוטל אותה בהלוואות בערבות מדינה הוא היה מחזיר סכום של כ – 3700 שקלים בחודש, במשך חמש שנים וגם לא היה משלם בהתחלה כי היה מקבל גרייס של שישה חודשים. כלומר ההפרש בין ההחזר החודשי של הלוואות בערבות מדינה  ולבין "הפתרון הקל" והמהיר של חברות כרטיסי אשראי וגופים לא מוסדיים הוא שמונת אלפים שקלים בכל חודש בחודשו. ובעל העסק נראה כמו פסטרמה.

סיכום דברים 

אם אתה בעל עסק שאינו רוצה להיהפך לפסטרמה של הלוואות קטנות, שיגרמו לך להחזרי הלוואות חודשיים בלתי אפשריים, ולכמה שנים טובות של קשיים פיננסיים ותזרים מזומנים שיהיה לך קשה מאוד לעמוד בו, עם נדודי שינה רבים, שהם שעלולים לחסל לך את החלום של העסק שבנית במו ידך, אזי קח בשתי ידיים את הסיכוי האחרון שלך לקבל הלוואות בערבות מדינה שיקלו עליך את החיים. ויביאו אותך אל האדמה הבטוחה שאתה מחפש בחיים שלך, בהצלחה.

לייק לפטריה בפייסבוק

תגובות
Loading...