פרסום קריאייטיב ותופעות רשת

הבחור הזה חיכה 4 ימים כדי לתעד תופעת טבע נדירה ורק כשחזר הביתה הבין איזה תמונות מטורפות הוא צילם

אם התמזל מזלכם ועמדתם ממש במקרה מתחת ללהקת זרזירים במעופה, אתם ודאי יודעים כי מדובר בתופעה מופלאה כמותה לא רואים כל יום. "ריקוד הזרזירים", תופעה נדירה שנראתה בישראל מספר פעמים בודדות מאז שנות התשעים, מתרחשת כאשר עשרות אלפי הציפורים החברות בלהקה עפות יחד לשמיים ויוצרות צורות ואובייקטים מדהימים בתנועה אחידה ובתיאום מושלם ברמה כל כך גבוהה של דיוק שאפילו המדע עדין לא הצליח לגמרי לפענח כיצד הוא מתרחש.

דניאל ביבר, צלם גרמני, שם לעצמו למטרה ללכוד את הריקוד המטורף הזה בעדשת המצלמה שלו. לצורך המשימה הוא הרחיק עד לחופי קוסטה ברווה שבספרד שם חיכה בסבלנות בניסיון לצפות במחזה עוצר הנשימה.

במשך מספר ימים הוא הגיע לאותה נקודה בכל יום ושהה בה במשך כמה שעות, עד שביום הרביעי, זה קרה. "ניסיתי לצלם את התופעה הזאת בעבר, אבל זה אף פעם לא ממש הצליח" סיפר הצלם. הצלם הנלהב כל כך התרגש מהזכות שנפלה בחלקו, ומרוב שהיה עסוק בצילום של מופע הזרזירים, כלל לא שם לב לתמונות הנדירות שלכדה עדשת המצלמה שלו, תמונות של אחד למליון

עשרות אלפי הציפורים יצרו יחד מיצד שנראה כמו ציפור ענקית, כשאנחנו מזכירים לכם שוב, כל זה קורה בזמן שהן עפות בשמים ובתיאום מושלם. כאמור, ההסבר לתופעה הזאת אינו חד משמעי אך החוקרים מעריכים כי הזרזירים יוצרים את הצורות הגאומטריות הללו כדי להפחיד את האויבים שלהם, בזים, נשרים וטורפים אחרים שנקלעים לסביבתם.  צורת הציפור נועדה כאילו לומר להם "אנחנו יותר גדולים מכם"

הנה סרטון המתעד את ריקוד הזרזירים בזמן אמת:


 

לייק לפטריה בפייסבוק

תגובות
Loading...